Гъбета супа- как?

  • 8 260
  • 8
Моля ви дайте ми рецепта за гъбена супа. Аз не обичам гъби и никога не съм правила. Мъжа ми обаче иска гъбена супа и ще трябва да направя.
Виж целия пост
# 1
ами измий гъбите/по-лесно е като ги сложиш в тенджера с малко вода, поръсиш брашно, затвориш капак и друсаш:) после изплакваш/ и ги нарежи колкото ситно искаш. Може да ги задушиш в малко олио/с лъжичка доматено пюре/ и доливаш вода. След 20тина минути сложи шепичка ориз/на око/, изчакай и той да се свари и накрая застрой с малко прясно мляко/ако не си сложила доматено пюре/. Сол, черен пипер, магданоз - по желание.

Варианти много, аз не слагам прясно мляко, но пък блъскам и домат, и други зеленчуци под ръка:)
Виж целия пост
# 2
Аз я правя бистра, с ориз, лук, моркови и копър. И гъбки естествено  Laughing Задушавам лука и морковите в малко мазнина и вода, слагам червен пипер, наливам вода и като кипне пускам вътре и гъбките и ориза. Посолявам, чер пипер и накрая насиитнен копър. Това е. Много е лесно и вкусно, дано се хареса на половинката (пък и на теб)
Виж целия пост
# 3
Аз слагам и 2-3 картофа. Ако има и пресен чесън- супер. Ръся и накълцан магданоз, когато е готова.
Виж целия пост
# 4
Моята е подобна на тази на anomalia .  Simple Smile

Запържвам моркови , след това добавям гъбите , чубрица , черен пипер ( млян)  и вода . След като поври 10 тина минути добавям ориз и целина ( зеленкото ) . Ври още 30 минути и е готово. Накрая слагам ситно нарязан магданоз .

Моите хора много я харесват и аз разбира се  Grinning .

Добър апетит !  Simple Smile
Виж целия пост
# 5
КРЕМ СУПА ОТ ГЪБИ
/ на Маркус/


Необходими  продукти:

1.   400 гр. гъби;
2.   4 с. л. олио или маргарин;
3.   1 бр. сух бульон;
4.   3-4 с. л брашно.
5.   1 скилитка чесън;
6.   1 ч. л. сол;
7.   1 ч. л. черен пипер.



Начин на приготвяне:

Гъбите се почистват и се задушават в маслото/може една част да е маргарин/,като станат доливате една чаша бульон полувин кубче и го оставяте да си заври на слаб огън.
Добавяте малко счукан чесън, сол и черен пипер. С другата част от кубчето правите още около 500 мл. бульон в който разбивате няколко лъжички брашно, колкото да се сгъсти достатъчно и го доливате.
След като всичко поври на тих огън около 15 минутки го пасирате и си правите крутончета.


Тази гъбена супа я на МАРКУС. Той я постна преди доста време тук. От тогава я готвя. Става лесно и бързо.
Пробвай. Laughing
Виж целия пост
# 6
Ето и моята рецепта:

Измитите и нарязани гъби + 1 глава лук нарязана на ситно се слагат в тенджера със студена вода на котлона да заврят. Когато са почти готови се сипва 1 шепа ориз. След сваряването на ориза се добавя 1 чаша студено прясно мляко. Отделно в 1 купичка се смесват 1 лъжечка червен пипер, 1 лъжица брашно и малко олио - да стане на кашичка. Сместа се изсипва във врящата супа. Добавят се 1-2 гъбени бульона.
Виж целия пост
# 7
Не видях тук такава,каквато аз готвя,така че ето още една рецепта:

Млечна гъбена супа

400гр гъби (ориентировъчно количество),нарязани на филийки
1-2 кубчета гъбен бульон (сух)
копър и магданоз в количество по желание
1ч.ч прясно мляко
малко масло и 2-3с.л. брашно

Нарязаните гъби се изсипват във вряща вода(около 2л примерно),в която са разтворени бульончетата (или сол на вкус) и се варят 15-тина минути.Прибавят се и зелените подправки и се оставя да поврат още 10-тина минути.
В тиганче се запържва брашното в маслото,добавя се студеното прясно мляко,като се бърка да не стане на бучки и сосът се прибавя в супата.
Сервирам поръсено с малко черен пипер отгоре и препечени филийки (а ако има и малко синьо сирене към филийките още по-вкусно става Wink).

Лесно,бързо и много вкусно - имам една приятелка вегетарианка,която най-редовно ме моли да й я готвя,като ми идва на гости Laughing
Виж целия пост
# 8
Аз пък я правя  като  нарежа  гъбите и ги запържа но  без лук , защото убива  вкуса им .После прибавям   брашно да се    запържи...пшосле прибавям  по малко  вода  ...като  фрикасе......  гъбешки бульон за  по силен  вкус на гъби....и така  на гъстота както  си поискате и на сол  също.  Тя  тази супа  е много постна .....яде се  у нас  преди месото  Grinning .....а  ако е по-гъста като фрикасе , си поливаме месото ....Може   ако е по рядка да се  сипва  върху бял ориз.В Израел по4ти вси4ки  супи се ядат като се  залижат  върху бял ориз , защото не  се яде много хляб ....може да опитате. Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия