заспиване на гърда и нощно кърмене

  • 468
  • 3
Време ли е да сложа край на тези две практики и как?
Проблемът е, че след като заспи, не мога да я уригна и коликите стават причина отново и отново да се събужда. Някакви съвети?
Виж целия пост
# 1
Незнам дали е време да сложиш край, това сама си решаваш, но на мен преди две седмици ми писна и прекратих тази практика. Вечер ми висеше на гърдата по 40минути, будеше се в 12 с рев, и се успокояваше само на гърдата с 2-3 пъти дърпане, и спеше при нас до сутринта, което за мен беше ужасно неудобно.
Вечер я нахранвам и от двете гърди, да съм сигурна че е изяла всичко което има, оригвам я, и я слагам в леглото. Ако е почнала да се унася на гърдата, махам я, макар да мрънка. В леглото давам бибата и заспива - понякога веднага, понякога си мърмори нещо, пее си и пак заспива.
През нощта когато промрънка пак давам биба, в началото се случваше 5-6 пъти, сега 1-2. когато се събуди сериозно към 4-5 часа гладна, взимам я, кърмя я седнала /за да не заспя/, оригвам я, и пак я оставям. Заспива си сама.
А за заспиването и неоригването, съветвам те да следиш кога почва да се унася и тогава да оригваш.
Виж целия пост
# 2
А аз какво да кажа  Crazy ние сме доста по големи от вас и си заспиваме на гърда и през ноща един -два пъти си се кърмим.Докато беше по-малък,във възрастраста  на оригването  съм го държала да  го прави ,но той и нямаше много колики де.НЕ спи при нас , през ноща си го взимам на ръце(малко е тежичък  вече Simple Smile) кърмим се и после обратно в кошарата,вече заспал .Това е при нас положението.Съвет ми е трудно да дам,защото все още си караме така-е ако през ноща не се будехме щеше да е по-добре,но такава е ситуацията ,не се оплаквам.Сам трябва да си прецениш ,кое ще е най -добре за теб  и твоето бебе
Виж целия пост
# 3
Време ли е да сложа край на тези две практики и как?
Проблемът е, че след като заспи, не мога да я уригна и коликите стават причина отново и отново да се събужда. Някакви съвети?
и ние сме така само че като се събуди с рев от коликите през ноща после не мога да я приспя и пак иска да яде и пак заспива и т.н ....се повтаре по няколко пъти през ноща
ще следя темата ти с интерес дано някой сподели лек
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия