Търся рецепта за сладки със сирене "Крема"

  • 2 324
  • 4
Преди доста време бях яла много вкусни сладки със сирене "Крема". Замесваше се меко тесто и след това се от него се правеха някакви формички и се печаха. След то ва се поръсваха с пудра захар... Някой да има идя за какво говоря? Сетила съм се за тях а не знам рецептата, мисля че и кисело мляко се слагаше.... Embarassed
Виж целия пост
# 1
Здравейте,аз правя едни сладки наричат се "корекомки":3 и 1/2 ч.ч брашно,250гр масло,250гр крема сирене,2с.л кисело мляко,1/2 ч.л сода,200гр захар.Към брашното се добавя разтопеното масло,млякото в което е поставена содата, и накрая крема сиренето.Измесва се тесто,разсточва се дебелина около 3 мм,с чаша се изрязват кръгчета,които се овалват в захар и от двете страни,после кръгчетата се сгъват на четири,ъгълчето на всяко кръгче се притиска с пръсти.Подреждат се в намаслена тава и се пекът в загрята фурна.След изваждане от фурната веднага се изваждат в друг съд,за да не залепнат.Дано ви харесат.
Виж целия пост
# 2
Благодаря ти dea_, мисля че точно това са сладките. Още днес ще ги направя newsm44
Виж целия пост
# 3
Моята рецепта за "Корекомки"
250 гр. краве масло
2 пак. крема сирене
3 ч.ч. брашно
половин пакетче бакпулвер
1 ванилия
2 яйца
100 гр. захар.
Меси се меко тесто. Точи се, режат се кръгчета, овалват се в кристална захар и се пекат на около 22 градуса до зачервяване.
Виж целия пост
# 4
Мерси doraan, и твоята рецепта звучи много вкусно. Ще пробвам и нея  chef newsm08
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия