ако се роди на имен ден?

  • 7 596
  • 56
Мамчета-бъдещи,настоящи и желаещи,какво мислите за имената и имените дни?Ние чакаме бебе през май и ако се роди на някой голям празник,смятате ли,че трябва да го кръстя на светеца?Защото ми се иска да си има отделен имен и рожден ден.Предложете ми имена все пак за празниците през пролетта,моля ви!/Цветница,Гергьовден,Константин и Елена.../.Казаха,че ще е момиченце.
Виж целия пост
# 1
Ти сама трябва да си прецениш дали искаш да има имен ден и рожден ден заедно а по отношение на имената те са много Елеонора Елена Розалия Гергана  немога да се сетя в момента повече ако искаш потърси в гугъл
Виж целия пост
# 2
Не смятам 4е е задължително да кръстиш бебето, съгласно именния ден, ако се е родило на такъв ден, но го правят доста хора.
Аз ли4но съм родена на Стефановден, но това никак не е повлияло върху избора на име. Съпругът ми е роден на Св. Константин и Елена -21.05, но се казва Димитър:)
Виж целия пост
# 3
Елица!!!
Виж целия пост
# 4
Аз мисля че не е нужно да се кръщава детето едикакси само защото се е родило на някякъв ден.Ако сте си харесали име-кръстете си го така.А и си права да си има детенце 2 празника.За него ще е много по-хубаво като порасне,ще ги чака с нетърпение,ще получава 2 пъти подаръци,а и като порасне мнооого ще има 2 повода за купони и веселие.
Виж целия пост
# 5
Няма нищо задължително, всеки преценява за себе си според своето светоусещане.Ако името на светеца/светицата ти харесва не мисля, че е чак толкова лошо, че ще има РД и ИД на една дата.Важното е да е живо и здраво Peace
Виж целия пост
# 6
Не бих казала, че е задължително, но мисля че би било хубаво- все пак си е дошло с името. Но всичко звиси от вас.
Виж целия пост
# 7
Детето си идва с името - щом се е родило на свят ден, трябва и да си го кръстиш с името на светеца. Това е моето мнение де, но всеки родител сам си решава  Hug
Виж целия пост
# 8
въобще не е задължително да се съобразяваш с празника- имаш време да си избереш идеалното име
Виж целия пост
# 9
Аз съм родена на Гергьовден , но не нося името му Wink
Виж целия пост
# 10
Моето бебе също живот и здраве ще се роди другия месец, в който има много празници, аз немисля да го кръщавам на деня, в който се роди.
Виж целия пост
# 11
Дъщера ми е родена през май, когато има доста празници, но дори да се беше родила на такава дата пак щях да си я кръстя, както си бях решила.
Имам един колега, на когото и двете деца се родиха в празнични дни и ги кръстиха на светиите.
Все пак по-важно е детенце да се роди живо и здраво.
Виж целия пост
# 12
Ние бяхме избрали има на бебето, но той се роди на Коледа и понеже това е много голям христиански празник го кръстихме Христо, а и  имах тежко раждане и това още повече повлия на решението да го кръстим така - той самия си дойде с името. Сега нашето слънчице има рожден и имен ден на Коледа, та ще трябва да му купуваме по три подаръка  Mr. Green Ама само да ни е жив и здрав, другото е без значение Heart Eyes
Виж целия пост
# 13
Синът ми се роди 1 ден преди Петровден и това не ми повлия при избора на име (кръстих го на свекър ми, защото харесвам традициите).
Ако се беше родил на 29 юни щях да го кръстя Петър или Павел.
В такива случаи народът казва, че детето си е дошло с името.
Разбира се мнението ми е субективно. Важно е вие да харешете името на детето си.
Виж целия пост
# 14
Аз съм родена на 24 май- добре че нашите са проявили здрав разум и не съм някоя Кирилка или още по-зле. Изберете си някое име което да ви харесва.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия