Как ме разплака Сашко

  • 1 990
  • 34
Искам да го споделя с вас...

В неделя участвах в телевизионен дебат за алкохола и децата, за ролята на родителите и учителите при този проблем. Поводът беше зверско напиване в училището на синовете ми. Те не бяха замесени, но въпросът не може да не тревожи всеки родител. Позицията ми, разбира се, беше, че подобно нещо е недопустимо. За времето, когато са в училище, децата са под контрол  на учителите, значи, учителите са отговорни, ако има инциденти в учебно време. Дотук добре.
Обаче днес Сашко се прибра от училище и ми каза, че учителите го гледали накриво и направо го обвинявали, че преднамерено съм подронвала авторитета на училището. Много ми домъчня за него, честно казано, не очаквах, че ще му се нахвърлят. Казах му, че съжалявам, че заради мен си има неприятности, а той само вдигна вежди:
"Не си казала нищо, което да не е вярно. И се гордея с тебе."

Не издържах и избягах в другата стая да подсмърчам.

И аз се гордея с него.
Виж целия пост
# 1
Да ти е жив и здарв!

И аз бих се гордяла с такова дете. Hug
Виж целия пост
# 2
Браво на него (личи си, че добре е възпитан)   Hug
Виж целия пост
# 3
Чудесно хлапе! Сигурно си много горда с него!
Нека все така да отстоява позициите си.
За съжаление в милата ни Родина по-харесвани са подлизурковците и тези, които се носят по вълната на общественото мнение, вместо да държат на думата си.
Браво, Сашко!
Браво, Цвета!
    bouquet
Виж целия пост
# 4
Нямах възможност да гледам цялото предаване, но съм напълно съгласна с теб, че докато децата ни са в училище отговорност за тях носят учителите. Въпреки, че е много трудно с нашите правила да се контролират децата в държавните училища. Виж в частните не е така, но ние за сега нямаме средства за тях.
Поздравявам те с сина ти, явно добре разбира нещата. Дано винаги така да продължава. Насърчавай го и нека не се притеснява да изказва мнението си. Не ни трябват повече овце в това общество.
Бъди силна и се гордей с Него!!!  Money Money Money
Виж целия пост
# 5
 smile3501Браво на детето,наистина само можеш да се гордееш с него!
Виж целия пост
# 6
Цвета, дано всяка майка дочака да чуе от детето си, че то се гордее с нея. Браво и на него и на теб, че си възпитала такъв син. Нали няма да забравиш да му кажеш, че и ти си горда с него Grinning
Виж целия пост
# 7
Исках да задам един въпрос още докато гледах предаването, затова ще го задам сега. Как се предполага, че учителите трябва да контролират пияни ученици, след като нямат право да напишат забележка или да изгонят от час? Значи той може да ти съсипе часа, да прави каквото си иска, а учителят е принуден да търпи и да се усмихва насреща му. Нямаш право дори да ги накараш да платят това, което са изпочупили- плащаме го всички ние с данъците си или учителите и директорите търсят спонсорства, а ние после ги разнасяме по форумите. Всеки гледа от своята си камбанария, но е хубаво да се поставяш от време на време на мястото на другия. Аз лично не бях съгласна с твоята позиция, макар че не бях съгласна и със синдика.
А по темата- не им прави чест, че са обвинявали детето, но пък учителите в България се чувстват все по-безпомощни, така че донякъде ги разбирам, макар че не ги оправдавам. Все за повече неща ги обвиняват, все повече искат от тях, а родителите и децата съвсем хванаха гората...
Виж целия пост
# 8
Мног омили думи ти е казал , браво на Сашко !
Виж целия пост
# 9
Ей, този Сашко, много ме кефи!   bouquet
Надявам се, че и аз ще отгледам такива деца като твоите, Цвета.  Hug
Виж целия пост
# 10
Момичета, благодаря ви, че споделихте чувствата ми! Hug

Ей, този Сашко, много ме кефи! bouquet
Надявам се, че и аз ще отгледам такива деца като твоите, Цвета. Hug

Представяш си за какво става дума, нали?

Исках да задам един въпрос още докато гледах предаването, затова ще го задам сега. Как се предполага, че учителите трябва да контролират пияни ученици, след като нямат право да напишат забележка или да изгонят от час? Значи той може да ти съсипе часа, да прави каквото си иска, а учителят е принуден да търпи и да се усмихва насреща му. Нямаш право дори да ги накараш да платят това, което са изпочупили- плащаме го всички ние с данъците си или учителите и директорите търсят спонсорства, а ние после ги разнасяме по форумите. Всеки гледа от своята си камбанария, но е хубаво да се поставяш от време на време на мястото на другия. Аз лично не бях съгласна с твоята позиция, макар че не бях съгласна и със синдика.

В правилниците на повечето училища е записано:
Чл. 26. Ученикът няма право да:
ал.(2). Участва в хазартни игри, да пуши, да употребява алкохол и наркотични средства; 
ал.(4). Накърнява с поведението си авторитета и достойнството на учителя;
ал.(5). Създава пречки на учителя при и по повод изпълнение на служебните му задължения
Чл. 33.За неизпълнение на задълженията си определени с ППЗНП и ПРАВИЛНИКА за вътрешния ред, ученикът се наказва съгласно чл.139, ал(1) със:
Забележка;
Предупреждение за преместване в друго училище;
Преместване в друго училище до края на учебната година с изключение на ученик от 12 клас;
Преместване от дневна форма в самостоятелна форма на обучение за ученици навършили 16 годишна възраст.

Отделно има параграфи за материална отговорност и възстановяване на щети.

А това, което искам да направи учителят, който види някое от децата ми да пие алкохол или да се разхожда с бутилка, е да ме уведоми НЕЗАБАВНО, а не да чака да припадне от препиване и да ме вика едновременно с линейката. Ако не се оправдаваме с другите, нещата ще са къде-къде по-добре. Аз съм ЗА това, родителите да поемат своята отговорност за възпитанието на децата си, включително и ЗА това, да понасят наказателна отговорност, ако не изпълняват задълженията си. Обаче искам и учителите да не се преструват, че нищо не зависи от тях. Зависи, и то много. Училището е първият сблъсък на детето с обществото и затова е длъжно да покаже на младия човек кои модели на поведение са обществено приемливи. Ако в училището се демонстрира непримирост към употребата на алкохол, децата ще се замислят повече.

Колкото до това, дали се поставяме на мястото на другия, работила съм една година като учителка. И наше задължение беше да седим в междучасията с учениците.

Виж целия пост
# 11

Колкото до това, дали се поставяме на мястото на другия, работила съм една година като учителка. И наше задължение беше да седим в междучасията с учениците.
Ей това искрено ме разсмя...  Mr. Green Къде седяхте точно- в пушкома или в близкото барче?
Колкото за другото- предполагам, че знаеш, че в училищните дневници се пази само домашният телефон. Освен ако не си безработна, домакиня или не страдаш от агорофобия къде трябва да те открие учителя и как трябва да противостои на няколко пияни хулигани тръгнали срещу него? С думи, може би...  newsm78 Пиян човек от дума не разбира. От учителите нещата зависеха навремето, сега просто обществото си измива ръцете с тях.
Аз НЕ съм учителка, макар да завърших филология. Отказа ме точно това положение в училищата. Но имам достатъчно познати учители, плюс това, че майка ми е дългогодишен педагог.
Виж целия пост
# 12
Ей, Цвета, ама това ти ли си била?! Гледах това предаване! Аз обаче съм много по-зверски настроена към учениците. Трябва да има ред в тия училища! И как да няма да има право да го изгони от час?! Това ми мирише не на свобода, ами на сЛободия. Разглезени пикли и пикльовци с джиесеми колкото е заплатата на учителя за месец и учителите копче не могат да им кажат. И униформи трябва да има. Репресивните мерки ги защитавам от ученичка още и съм се изправяла пред тогавашния министър на образованието да настоявам за униформи и по-строги наказания. Нищо, че и аз бях честичко наказана.
А Сашко е супер точно момче!
Виж целия пост
# 13
Браво на момчето. Дано и аз да възпитам такава дъщеря Simple Smile
Виж целия пост
# 14
Браво на момчето,чак и мен разплака! Hug И аз бих се гордяла за това!  bouquet

Ако го тормозят за това,по-добре сменете училището! Confused

Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия