Бебо не яде плодове

  • 438
  • 11
Здравейте,мами,моето добро детенце всичко си излапва,само плодове не обича.И в резултат кожата на гръбчето му започна да се лющи.Някой давал ли е витамини и какви в подобни случаи?А,сокчета си пие,но май не са достатъчни след този резултат.Кажете ни какво да правим!!!
Виж целия пост
# 1
Моят син също не иска да яде сурови плодове . Яде само банан, но той го запича и не му давам. Давам му плодови пюрета, тях ги яде. Сокчета пие само готови /Хип, Гербер/ , защото като му направя прясно изцедени не винаги иска да пие веднага и трябва да си ги пия аз.
Давам му и витаминен сироп "Мулти саностол" откакто стана на 1г.
Нямаме проблем с кожата.
Виж целия пост
# 2
Ти какви плодове му даваш? Опитай с ябълка - много тънко резенче - 1 мм. Как сте със зъбите? Плодови каши не му ли даваш? Фризо 3?

Моята щерка настъргани плодове никога не е харесвала, но ябълката я хрупа - или както написах по-горе, на много тънки резенчета, или като хване едно резенче с ръчичката и си отхапва... Също харесва и круши. Бананите не са ни от най-любимите като плод за директна консумация, но като за каша й харесват. Пробвай с различни плодове... Пробвай с компоти от различни плодове...

Не ми се вярва лющенето на кожата да е от липса на витамини и от необичането на сурови плодове. Какво каза вашият педиатър? Суха кожа може и друго да значи... Много или малко се лющи?
Виж целия пост
# 3
Моята щерка също не яде плодове,но аз й правя много сокове и така си набавя витамините.
Виж целия пост
# 4
Не смятам, че лющещата се кожа е резултат задължително от неяденето на плодове ...
Лятото на дъщеря ми започна да се лющи, но беше резултат от сапуна .. като почнахме да я къпем само с шампоан - изчезна всичко ... А и тя плодове яде всякакви и непрекъснато ...
Консултирай се с педиатъра ви, много неща влияят на кожата ...
Иначе пробвай и не се отказвай с плодовете ... нарежи на хапки и нека детето само си взима, или пък ги пюрирай, направи смес от няколко вида ... Това че сега неиска, незначи че няма да прояде ..  Simple Smile
А за сиропа -  аз давам Мултисаностол от мин. сряда, но моята пък не харесва вкуса му, отчало с кеф кусаше лъжичката, а сега бяга и я бута ...   Simple Smile
Виж целия пост
# 5
За лющенето на кожата се посъветвай с педиатъра.
За плодовете - давай ги на сокчета.
Дияна като малка ядеше основно банани и кивита, по рядко ябълка. Вечно памперса беше пълен със семчици от кивитата.
Виж целия пост
# 6
Нито сокове нито плодове яде моето момче, само ако са пасирани и смесени с кисело мляко или крем(нишесте). Много ме е яд, като гледам другите деца как ядат банани, а ние... newsm78 Пием Мулти саностол!
Виж целия пост
# 7
И аз имам познати ,чиито деца не обичаха плодове като малки,но после проядоха.Пробвала ли си всякакви видове и под различна форма-нарязани,пасирани ,настьргани?Питаи педиатьра за витамини. Може пьк организма му да няма нужда или да не е готов да ги преработва newsm78 Мисля си,че децата инстинктивно знаят какво да ядат и какво не.Сигурно ще е до време. Wink
Виж целия пост
# 8
Кожата ни се лющеше до скоро,макар че хапва всякакви плодове.Оказа се от бебешкото олио.Сега ползваме кремове и лосиони и всичко е ОК.
Виж целия пост
# 9
Мисля че няма нищо общо не приемането на плодове е лющенето на кожата.
Пробвай пюрета сокчета това което иска детето.
Виж целия пост
# 10
Мисля че няма нищо общо не приемането на плодове е лющенето на кожата.
Пробвай пюрета сокчета това което иска детето.
Виж целия пост
# 11
Благодаря ви за отговорите,вече доста ме разколебахте за лющенето на кожата и ще водя детето на педиатъра.Значи е имало случаи кожата да се лющи от сапун или олио,защото ние от скоро ползваме нов сапун и олио.До сега мазах телцето с крем Бюбхен и беше ок.Но все пак нека доктора да прецени какъв е проблема.Благодаря ви отново,че насочихте вниманието ми и към други неща.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия