Търся кардиолог, който разбира от бременни!!!

  • 3 364
  • 13
Знам, че темата не е за тук и съм я пуснала и в здравния, ама моля се на модераторите за малко поне да я оставят и тук! Имам нужда от бърза реакция!
Трябва ми кардиолог, който наистина разбира и от бременни, не само да е чувал, че ако жената забременее, май се пие еди кое си лекарство! В момента пия нещо против високо кръвно, на което пише, че спира развитието на плода! Помагайте, ако можете!
Виж целия пост
# 1
Иги ако открия при коя докторка ме бяха пратили
д-р Лидия Илиева МИтева - малко грубовата, но изк подробно ми направи ехограф на сърцето да останови какво е и дали мога да износя плода - при първата бременост
ДКЦ - Гургулят  - това е на "гърба" на Първа градска
Работеше със здравната каса преди 2г - нищо не съм плащала - направление от гинеколога взимаш
Виж целия пост
# 2
+ това не се шашкай ами питай предписалите ти го - може дозите да са толкова малки, че да не влияят
това което с теб четохме на руски сочи че ЕВЕНТУАЛНО понижаването на вътреартериалното налягане МОЖЕ да доведе до задържане на развитието на плода
но на практика ако кръвното ти е високо и падне до нормалното - плацентата ще се захранва нормално и няма да стане това задържане

ГОВОРИ с тоя дето ти го е предписал - кажи, че това и това си чела и виж какъв коментар ще ти даде
НО не пречи и на кардиолог да си идеш! Тази възрастна жена ми я препоръча гинеколожка /която уважам като човек/ и аз бях впечатлена от ПОДРОБНИЯ преглед който ми направи
Виж целия пост
# 3
Бих препоръчала доц.Томова тя е кардиолог(детски, ние при нея ходиме) и освен това преглежда на 3Д ехограв бременни( в св.Лазар и на още едно място) и е много добра специалистка и в двете области.Ето телефона и  в педиатрията(само този имам за съжаление не намирам мобилният)- 9523840/231

намерих и мобилният, може по тел. да и кажеш за какво става дума...Ето го-0887 606 830
Виж целия пост
# 4
Мамо Иги,напиши какво точно ти е изписано.Без да обиждам никого,ще ти кажа,че кардиолозите не са много наясно какво може да се изписва на бременни.Това най-добре знаят акушер-гинеколозите.Има си специфично лечение на високото кръвно при бременни жени.
Виж целия пост
# 5
Изписаха ми АТЕНОЛОЛ - да пия по 25 мг сутрин и вечер. За жалост много гинеколози не разбират обаче, моята например е от тях, днес даже акушерката така ме овика че исках да попитам гинеколожката за това лекарство, трябвало да си питам моят кардиолог!!! За това в един момент се притесних, всеки ме прехвърля! Мами Ти кого ще питаш?
Виж целия пост
# 6
На мен ми бяха изписали допегит за кръвното.
Виж целия пост
# 7
Здравей отново .Може би ще трябва да разкажеш по-подробно за високото си кръвно-дали се е появило по време на бременността или си го имаш отпреди.Ако е отсега-това е прееклампсия-едно усложнение на бременността,което се лекува при кръвно над 140-90,с Нифедипин,Допегит.От бета-блокерите се използват Пропранолол-Обсидан,в случаите,когато има тахикардия след прием на Гинипрал..Има и други,но те са при по-високи стойности.В никакъв случай не се дават диуретици.
Ако си хипертоничка по принцип,лечението трябва да се съобрази с това ,че си бременна-т.е.използват се същите медикаменти.Магнеротът също действа добре при високо кръвно и тахикардия при бременните.Наистина смятам,че гинекологът е този,който да прецени положението.Кардиолозите не винаги съобразяват кое е показано и кое-противопоказано за бременната и бебето.Ако искаш,пиши подробности,ще се постарая да ти помогна.Може и на лични.
Виж целия пост
# 8
Иги, жената която ти препоръчвам се е занимавала с БРЕМЕННИ със сърдечни проблеми - мен затова ми я препоръча гинеколожката - работили са "заедно" по някои случаи та затова ме прати при нея!
Иначе наистина не всеки кардиолог разбира от бременни, но уви и не всички гинеколози разбират от всички други лекарства!
Затова моля те знвънни на 140 питай за тел за "Гургулят" и питай дали кардиоложката все още работи при тях.
Не ми е изписвала лекарства, защото ми гарантира, че моя пролапс няма да създава сериозни проблеми и няма да е заплаха за мен и бебето /което си беше така/
Виж целия пост
# 9
Мами писах ти на лични, ама незнам дали пристигна, моля те кажи ми ако не е дошло!
qneka  ако тук ме четеш, не мога да ти пратя лични, защото ти е пълна кутията!
Виж целия пост
# 10
Иги, стринка ми е кардиолог а е и вътрешни болести...на времето аз се консултирах с нея все. Ако искаш си вземи талон за кардиолог и още в събота ще обсъдим въпроса...или пък ми звънни да се разберем. Ще ти оставя телефона си на личната поща!
Виж целия пост
# 11
мерси Креми, ще говорим в събота непременно!
Виж целия пост
# 12
Мама Иги, имам един материал за бременност и сърдечно-съдови заболявания. Пише и за Атенолола, че се прилага при високо кръвно при бременнни. На pdf формат е. Ако искаш дай мейл да ти го метна.
И се успокой, всичко ще е наред.  bouquet
Виж целия пост
# 13
iglicho@abv.bg
прати ми го непременно!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия