ОТБИВАНЕ - 2

  • 136 242
  • 781
ОТБИВАНЕ
или
КОГА И КАК ДА ПРЕКЪСНЕМ С КЪРМЕНЕТО?


Добре дошли на всички които искат да отбият децата си
и на тези, които вече са ги отбили и имат какво да споделят!


Старата тема - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=570561.msg29592898#new

Виж целия пост
# 1
Записвам се тук, и аз чакам да пробие един зъб, за да го пробвам пак да спи с баща си. Положението в момента отново е... пълна отврат - кучешки зъби в съчетание с пълнолуние, не знам къде се намирам последните дни/нощи!  #Cussing out
Виж целия пост
# 2
И ние сме така тези дни .... , а сме се отбили преди 5 месеца ... няма спасение от нищо  Crazy
Виж целия пост
# 3
Хайде и аз тук  bouquet  Около годинката сучеше само нощем ,а сега идва и си иска  Crazy На година и седем месеца сме . Мисля да пробвам с метода " не предлагам , не отказвам " . Забелязвам че е на периоди. Понякога се събират 3-4 кърмения през деня и толкова през нощта . Друг път само за заспиване следобед  и вечер. Но нощем няма отърване. Само тогава ми тежи.
Виж целия пост
# 4
Запис и и от мен.
Благодаря ти, pettesa
Мислех си вечер да давам млечна каша, за да го засища за по-дълго време. млечните каши нли са заместител?  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 5
Nia_Nia_Nia, за съжаление и кашата вечер не е решение, минала съм и през това. Никакъв ефект поне при нас. Опитай все пак, може при вас да подейства.Не знам аз ли нещо съм с изкривено мислене, но за мен купешките каши са един вид предшественик на боклучавата храна. Не ти налагам в никакъв случай мнението си, ти сама си решаваш, но всеки бих посъветвала да изчака и да кърми до 1 годинка. После, когато детето е добре захранено, вместо кашата, пилешка супа с хляб за вечеря върши чудеса  Peace  И въпреки това всичко е до навик, от който трябва да се отървете и това става с няколко безсънни нощи, но до седмица или 10-тина дни драмата приключва. Трябва да се изтърпи. при някой деца и 2-3 дни са достатъчни. Peace
Виж целия пост
# 6
  bouquet
Виж целия пост
# 7
Здравейте, мами Simple Smile
Включвам се да ви следя, защото започвам да се подготвям за отбиването. Решила съм да кърмя до годинката и имам още 3 месеца до крайния срок  Crazy
Малката беше на изключително кърмене до 5 месеца и половина и след това постепенно я захраних. От новородено е голяма лакомия, хареса храната от първата лъжичка. Яде всичко, което приготвя, засега не сме имали проблеми с алергии и т.н. Водила съм се изцяло по нея и ето, че от около 2 седмици през деня отказва да суче. Предлагам и или ме бута или почва да си играе с ръце  ooooh! До тук добре, но стане ли вечер и я изкъпем, в момента, в който я облечем, тя иска да суче. Ако изляза от стаята за нещо започва луд рев. Ето днес пак. Яде докато вечеряме и нямаше и час, изкъпахме я и веднага ми се нахвърли. Нощем се буди 1-2 пъти да суче също. В момента ми се вижда невъзможно сама да се откаже. Мятам се да чета полезните статии в началото на темата и ви следя и вас с интерес Simple Smile
Виж целия пост
# 8
Здравейте и от мен. Записвам се да следя темата. Аз скоро ще трябва да се връщам на работа и ще ми бъде полезно да мога да се консултирам с други майки. По-горе упоменатите сайтове съм ги чела няколко пъти, даже съм и писла на Хедра за проблеми свързани с кърменето на сина ми. При нас нещата стоят така имаме 3 кърмения през деня, 3 през ноща, 3 твърди хранения. Скоро като стане на 10 месеца плавно ще въвеждам 4то твърдо хранене съпроводено с кърма и постепенно заместване на кърменето с храната, за да ми останат 2 кърмения за деня общо.Сега ни растат зъби и сукането през деня е по-скоро не за наяждане, а за успокоение. Надявам се да мога да се справя и с това скоро.
Виж целия пост
# 9
Здравейте, майчета!
Включвам се и аз...и понеже ни мъчи феята на горните зъбки  #Crazy допълнително ще пиша пак утре.
Лека вечер   bouquet
Виж целия пост
# 10
Здравейте, мами! Не мисля за отбиване все още, но се записвам да следя темата. В интернет има толкоооова много материали за кърменето и почти нищо за отбиването. Предполагам опитът на мамите ще е полезен  Peace
Виж целия пост
# 11
Момичета, споделете вашият опит с отбиването. Достинекс-ът как се отразява?
Виж целия пост
# 12
Здравейте,мамита ☺Моят син е на 2г.и още не мога да го отбия.Иска си денем,нощем не знам какво да правя,като му казвам,че вече е голям и няма мляко започва да плаче и аз му давам,защото ми става жал😯😔Кажете ми как да стане всичко,как да го отбия.Благодаря ви 🙋
Виж целия пост
# 13
Здравейте,мамита ☺Моят син е на 2г.и още не мога да го отбия.Иска си денем,нощем не знам какво да правя,като му казвам,че вече е голям и няма мляко започва да плаче и аз му давам,защото ми става жал😯😔Кажете ми как да стане всичко,как да го отбия.Благодаря ви 🙋
Според мен започни да заместваш с прясно или кисело мляко. Това си мисля аз, някой по компетентен може да ти даде по-добър съвет.
Виж целия пост
# 14
mimi_dani, ако си твърдо решила да го отбиеш, просто няма място за жал и съжаления, не даваш повече да суче и това е .... ще се тръшка 2-3 дни и всичко ще мине. Като си поиска да суче му отвлечи вниманието с нещо, което обича (при нас - компот и клипчета на компютъра Simple Smile Просто трябва да се устискат тези няколко дни. Моят син го отбих на 1,10 г. по този начин.Успех Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия