Я, как ставал номерът!

  • 1 119
  • 16
Момичета сигурно си спомняте, когато ви питах миналата седмица по какъв начин давате антибиотици на дребосъците. Ние кажи речи се преборихме с болестта, но сега изникна нов проблем- този с обличането. Аз я обличам, тя се съблича след мене! Ядски изнервящо, защото сутрин бързам и ще закъснеем за градината. Нооооо...днес му намерих цаката! Сутринта нещеше да и обуя чорапогащника, дърпа се, хленчи. Аз мушкам, тя дърпа. Накрая ей така ненадейно я попитах :"А лекарство искаш ли?" И се сетих, че още не бях изхвърлила шишенцето с антибиотик. Отидох да го взема от хладилника, като си помислих, че ще е забравила, но като го види ще се сети! Ха-ха, нямаше изобщо причина да го вземам! Венага щом чу лекарство мушна чорапогащника като светкавица! След това панталона- айде пак мъки- не ще та неще панталон. А обаче пак: "Чакай да донеса лекарството тогава..." И хоп- мушна панталона!
После и обясних, че който ходи гол ще изстине и чичо доктор пак ще му даде лекарство.
Та така, това е далаверата в момента.
Вие имате ли си проблеми с обличането и събличането, защото при нас това е нова мода в момента  Joy Joy Joy Joy Joy Joy
Други хитринки за справяне?
А децата ви доволни ли са с избора ви на дрехи? Защото мойта вече 2 пъти ми отказва джинсите- иска все с един анцунг да ходи, а той не е много дебел...
Виж целия пост
# 1
Той номерът е известен,но, моля те, не го прилагай. Следващият път ще ти е още по-трудно с лекарствата.
Ние си имаме друг номер с обличането /на малката, де/ - всяка дрешка си има нещо характерно, което харесва. Днес е с потник със зайче /ау, колко е сладко/ и блузка с мечовци /пухкави като Васи/. Панталонът е с джобче за стотинки /с тях ще купим дъвка след градинката/ и т.н.
Е, не всяка сутрин имам въображение да измислям нещо, но пък и тя не всяка сутрин е инат Wink
Виж целия пост
# 2
Той номерът е известен,но, моля те, не го прилагай. Следващият път ще ти е още по-трудно с лекарствата.
Ние си имаме друг номер с обличането /на малката, де/ - всяка дрешка си има нещо характерно, което харесва. Днес е с потник със зайче /ау, колко е сладко/ и блузка с мечовци /пухкави като Васи/. Панталонът е с джобче за стотинки /с тях ще купим дъвка след градинката/ и т.н.
Е, не всяка сутрин имам въображение да измислям нещо, но пък и тя не всяка сутрин е инат Wink

Да, наистина не е много педагогически от моя страна, но това стана някак спонтанно сутринта. Истината е, че е супер изнервящо това с обличането и с претенциите и. А и аз съм на работа от 7.00 сутринта. Будя я към 5.45, трябва да я оправя колкото се може по- бързо и да тръгваме. Просто нямам кой знае колко време за въображение и театър. А и не на всички нейни дрешки има разни мотиви- някои са едноцветни и може би малко скучни  newsm78 newsm78
Иначе идеята ти много ми хареса и на всяка цена ще се опитам да приложа този опит при следващия път! Всъщност тя анцунга го харесва точно защото на него има едно котенце  Grinning Grinning Grinning Grinning
Виж целия пост
# 3
И при нас обличането е проблем, ако може все гол ще ходи Crazy
Аз си пъхам ръката в самата дреха(чорапогащник, ръкав или чорап) и го използвам като кукла(как го обясних Crazy), започвам да му говоря: здравей бе юнак,  да направим здрасти или я дай да ти изпапам крака - хващам го, обръщам ръкава или крачола по неговия крайник и той е много щастлив baby_neutral Друг е въпроса, че след 10 минути пак се събул и обувките и чорапите и припка като балерина из къщи Mr. Green
Виж целия пост
# 4
Гого не можеШе да ходи оЩе като проявяваШе невероятни претенции за дрехите (поЧна се с Чорапите...отказваШе да сложи Чифт, който той самия не е избрал...)
Ние веЧ? нямаме този проблем. Но преди да: избираШе дрехите си от веЧ?рта, т.е. сутрин няма пререкания и "не ми харесва" тъй като той сам си е избрал...А сега гледаме детския блок сутрин докато той се облиЧа и пие мляко. Рядко прилагам предуреждение, Че "няма детско" при излиШни претенции...За сега става.
Пусни и филмЧе на Оли, и докато се е усетила си я облякла...Само да не е неЩо дълго, та да се затръШка да "доглежда"  Grinning
Виж целия пост
# 5
Той номерът е известен,но, моля те, не го прилагай. Следващият път ще ти е още по-трудно с лекарствата.
Подкрепям защото сме минали по този път.
А за обличането давам и избор ит 2-3 неща да си избере и ако тогава не ми дава да я облеча и казвам обличай се сама и излизам от стаята.но ние не ходим на училище и имаме време да се размотаваме сутрин Wink
Виж целия пост
# 6
Гого не можеШе да ходи оЩе като проявяваШе невероятни претенции за дрехите (поЧна се с Чорапите...отказваШе да сложи Чифт, който той самия не е избрал...)
Ние веЧ? нямаме този проблем. Но преди да: избираШе дрехите си от веЧ?рта, т.е. сутрин няма пререкания и "не ми харесва" тъй като той сам си е избрал...А сега гледаме детския блок сутрин докато той се облиЧа и пие мляко. Рядко прилагам предуреждение, Че "няма детско" при излиШни претенции...За сега става.
Пусни и филмЧе на Оли, и докато се е усетила си я облякла...Само да не е неЩо дълго, та да се затръШка да "доглежда"  Grinning

Еми тя мойта още като стане сутринта- още не се е събудила и включва телевизора и зяпа Картууна. Сама си пуска Тв-то и никой не може и копче да и каже...
Виж целия пост
# 7
Мисля , че със заплахата за лекарство , можеш само ядове да си докараш до главата . Рискуваш съвсем да уплашиш детето  Sick
Просто това е период явно , който при мен тепърва започва , така че съвет не мога да ти дам за преобличането . Обаче ще споделя , че като и давам АБ , след това и обещавам , че ще и дам и бонбон ... резултата  е  newsm10
Виж целия пост
# 8
Той номерът е известен,но, моля те, не го прилагай. Следващият път ще ти е още по-трудно с лекарствата.
Подкрепям защото сме минали по този път.
А за обличането давам и избор ит 2-3 неща да си избере и ако тогава не ми дава да я облеча и казвам обличай се сама и излизам от стаята.но ние не ходим на училище и имаме време да се размотаваме сутрин Wink

Е, добре, не размислих за последиците при следващия път, коагато ще трябва да и давам лекарство. Както ви казах всичко стана спонтанно сутринта ио подейства много добре!

А за това да се облече сама........тя умее само да се съблича май  Grinning Grinning Grinning Grinning......Е, панталона може да си обуе сама, но това е единственото.
Виж целия пост
# 9
И моя малкия умее само да се съблича и го прави почти непрекъснато. Напоследък се е научил да ме послъгва, че му се пишка или ака и се събува гол от кръста надолу, даже чорапите, след това изобщо не иска да седне на гърнето, а тича гол из цялата къща и се залива от смях. Като пробвам да го облеча пищи, бяга  и вика че искал да се къпе, дърпайки да съблича и блузата.
То веднъж на ден да е, да го изкъпя, но понякога го прави по 3-4 пъти през 15 минути.

Но като реши, че иска навън и започва да се мъчи да се облича, започва обикновено от шапката Simple Smile, после мъкне обувките, после евентуално се сеща за панталона или чорапогашника.

голяма е мъка
Виж целия пост
# 10
И моя малкия умее само да се съблича и го прави почти непрекъснато. Напоследък се е научил да ме послъгва, че му се пишка или ака и се събува гол от кръста надолу, даже чорапите, след това изобщо не иска да седне на гърнето, а тича гол из цялата къща и се залива от смях. Като пробвам да го облеча пищи, бяга  и вика че искал да се къпе, дърпайки да съблича и блузата.
То веднъж на ден да е, да го изкъпя, но понякога го прави по 3-4 пъти през 15 минути.

Но като реши, че иска навън и започва да се мъчи да се облича, започва обикновено от шапката Simple Smile, после мъкне обувките, после евентуално се сеща за панталона или чорапогашника.

голяма е мъка

Ру, тебе не те бях мяркала от доста време- или може би не съм обърнала внимание. Но сега като погледнах чертичките с дребосъците се сетих, че те познавам от дира едно време  Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug
Виж целия пост
# 11
Хич не е възпитателно, но и аз от време на време съм ползвала този метод.

 Сега мъж ми я води на градина и я оставя сама да се облича. Ако отида аз да я взимам от градина изпадам в амок като я видя как е облечена. И на въпроса "защо?", мъж ми казва "тя искаше да се облече така" Simple Smile
Виж целия пост
# 12
Той номерът е известен,но, моля те, не го прилагай. Следващият път ще ти е още по-трудно с лекарствата.
Ние си имаме друг номер с обличането /на малката, де/ - всяка дрешка си има нещо характерно, което харесва. Днес е с потник със зайче /ау, колко е сладко/ и блузка с мечовци /пухкави като Васи/. Панталонът е с джобче за стотинки /с тях ще купим дъвка след градинката/ и т.н.
Е, не всяка сутрин имам въображение да измислям нещо, но пък и тя не всяка сутрин е инат Wink
Права е Ваня.
А и аз постоянно съчинявам нещо като се обличаме сутрин за ясла, за да е по-лесна процедурата.
Виж целия пост
# 13
 Joy  Joy  Joy  Joy
Хубаво се посмях, макар че и аз съм минала по този път.......
Трябва само да предупредя мамите на момиченца, че претенциите при тях с годините не изчезват, а напротив.... #Cussing out
И ние в къщи постоянно се разправяме какво ще се облече на другия ден за училище. И при нас е същият проблем, че все иска да е колкото се може по-гола, дори и в студовете. И се мъчи и мен да ме убеди колко е топло в училище. И като отида да я взимам я намирам така, както е играла физическо - по клинче и блузка  ooooh! . Добре че поспря да боледува че незнам..... newsm78
Виж целия пост
# 14
Недей я плаши с антибиотика, че после голям зор ще видиш, но така или иначе си го направила бих ти предложила да измиеш шишето от антибиотика и да и го дадеш да си лекува куклите когато са и болни. После /дано не ви се налага/, но ако пак трябва да пиете лекарства и припомни как любимата и кукла е пила и как хич не е плакала  Wink
А за дрешките какво да ти кажа колкото повече угаждаш, толкова повече ти се качват на главата, най-голямата грешка е да питаш детето "Какво искаш да облечеш?". Аз лично приготвям дрехите от вечерта по реда на обличане на купчинка и и ги слагам на една масичка да си знае, че са и за утре. Баща и и е отредил точно 10 минути за обличане и обуване, за сега не се е проваляла, но съботите, когато се гледат двамата и съм забравила да и оставя дрехи и минават номерата и го пита между другото какво да облича и като и каже "каквото решиш" се развихря яко, даже по сандали беше тръгнала сред зима  Crazy
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия