двуседмично бебе - буди се на 3- 4 часа

  • 766
  • 14
Здравейте момичета,
моята бебка е на 15 дни. Кърмя я от самото начало когато тя поиска. От два дни забелязвам- водя си дневник, че през деня тя се буди на 3, а няколко пъти и на 4 часа за хранене. През нощта се буди по-често, но не по малко от 2.5 часа. Иначе изглежда, че наддава- познавам по дрешките- и пълни памперсите. Преди 3 дни получи колики и аз и давам Antiflat, това есъщото лекарство като Лефаксин. Мислите ли, че може да е свързано с лекарството или си въобразявам. А може би е нещо по-сериозно. Аз не я оставям да се разплаче от глад, вдигам си я при поява на признаците за желание за кърмене, но не я и будя нарочно. Броя на храненията за едно денонощие са 8. Моля за ваши мнения.
Виж целия пост
# 1
Честито бебенце Grinning
При 8 хранения и адекватен брой мокри памперси (5-6 добре напишкани и на поне 2 да е акала жълти или зеленикави акита) едва ли има от какво да се притесняваш. Ако бебето е с изразена жълтеница обаче и не суче активно и достатъчно дълго на гърдата, може би ще се наложи да го будиш на по-малки интервали.
Виж целия пост
# 2
Честито бебенце Grinning
При 8 хранения и адекватен брой мокри памперси (5-6 добре напишкани и на поне 2 да е акала жълти или зеленикави акита) едва ли има от какво да се притесняваш. Ако бебето е с изразена жълтеница обаче и не суче активно и достатъчно дълго на гърдата, може би ще се наложи да го будиш на по-малки интервали.
Благодаря за отговора, мисля, че жълтенцанта отмина още в първите дни.  Тя промени и времето на сукане. В началото беше за около половин час, но сега стои около 10-15 мин. Аз я чакам сама да пусне. Радвам се, че мислиш, че всичко е наред. Ако има нещо друго, пак ще пиша.
Виж целия пост
# 3
И аз мисля , че всичко е наред  Hug продължавай все така да си слушаш сладураната   bouquet
Виж целия пост
# 4
Защо се притесняваш , че яде на 3-4 часа?? Да няма нещо друго???
Иначе от това което си написала всичко ми изглежда Peace

Виж целия пост
# 5
За да няма беба колики недей да ядеш прясно мляко, шоколад, вафли и други глупости, съдържащи сухо мляко, какао, и всякакви Е-та като консерванти и стабилизатори, не консумирай много цитруси. Риба с мярка и не много. Боза НЕ! И бобови също са за избягване.
Виж целия пост
# 6
Защо се притесняваш , че яде на 3-4 часа?? Да няма нещо друго???
Иначе от това което си написала всичко ми изглежда Peace


Във форума чета за "кърмене на поискване" и разбирам, че децата се хранят по често, отколкото децата хранени на режим, а пък аз все едно нарочно и правя такъв.  Може би просто тя е от децата, които бързо си изграждат и се придържат към собствен режим. Просто се притеснявам дали всичко е наред. Да си призная не знаех нищо за кърменето до преди 15 дни и дори не бях сигурна как точно ще я храня. Реших, че ще кърмя когато за първи път засука. Това, че не съм много информирана ме прави несигурна.
Виж целия пост
# 7
За да няма беба колики недей да ядеш прясно мляко, шоколад, вафли и други глупости, съдържащи сухо мляко, какао, и всякакви Е-та като консерванти и стабилизатори, не консумирай много цитруси. Риба с мярка и не много. Боза НЕ! И бобови също са за избягване.
Не знаех, че тези неща се отразяват, а и лекарката в родилния дом ми препоръча някои от тези храни Shocked Ще го имам в предвид
Виж целия пост
# 8
Честита рожбица!

Всяко дете е различно, едни хапват често по малко, други на големи интервали, но стабилно. При всички положения щом започне зъбоникненето "режима" и дългите паузи ще секнат, особено в критичните дни ще те търси все по често. Така че радвай се сега на спокойния режим.
Да наблегна и аз на минимум 8 кърмения в денонощието и добре напишани пампита, спокойно и ведро детенце. Grinning

За капките нямам идея, тези са нови и не знам нищо за тях. То всеки ден нови и нови излизат на пазара, не че толкова помагат.
Предполагам си чела за коликите освен храните с които трябва да се съобразяваш в началото, е хубаво да редуваш гърдите не по рано от 3 часа, в смисъл в рамките на 3 часа даваш само едната гърда за да поема бебето и задното мляко. Предното мляко е богато на лактоза и предизвиква бурна перисталтика, бебето разбира се страда от това.
Дано нямате проблеми и занапред! Grinning
Виж целия пост
# 9
Така бяхме и ние първия месец. Нощното кърмене ще помогне за установяване на лактацията, не го ограничавай. Радвай се че бебето ти е спокойно. Що се отнася до капките, смятам че имат нещо общо. Ние ползвахме Саб Симплекс, но бях забелязала че спи по-спокойно и се буди 1 час по-късно за хранене, затова ги давах през нощта. Питах докторката, каза че не забавяли храносмилането, просто бебето се успокоявало заради липсата на колики.
Виж целия пост
# 10
Честито ти бебенце!
И при нас бебка сама си изгради подобен режим /още през първите дни/. Обикновено хапваше по 7 пъти на ден и аз се притеснявах, но тя си беше спокойна и наддаваше. Въпрос на бебче. Капките нали не съдържат алкохол /знам, че имаше и такива/?
Виж целия пост
# 11
Миличка, честито бебче и не се притеснявай -няма защо.
На поискване не значи по-често, а когато бебчето иска:-)) Laughing И Марк си искаше на 3-4 часа от самото начало, а после от 1 до 3-я месец и нощем спеше по 8-9 часа... еех, супер си беше! Важното е да пълните пмперсите и да си наддавате добре. Ако нощем се будите по-често, гледай да си подремнете заедно следобед!
Коликите, според мен, не се влияят от храната на майката... поне аз не съм забелязала, защото първия месец свекито ме беше сложила почти на хляб и вода уж да няма Марк колики, пък те му спряха точно когато си проядох всичко Grinning
Виж целия пост
# 12
И аз разбрах че капките Саб успокояват и нашата беба спи по спокойно.Само че ние сме на АМ и затова ядем на 4 часа/на 40 дни сме/защото млякото се разгражда по бавно в стомаха.
Виж целия пост
# 13
Darra, и моята сама си беше направила в началото режим на 3-4 часа. Не мисля, че това е повод за притеснение, особено ако, както са ти казали и другите, си пълни памперсите задоволително.
За храните наистиина има такива, които засилват коликите. Моята никога не е имала колики с изключение на един път като ядох сърмички с кисело зеле... Ей съдра се да реве това дете. Така че прегледай в Библиотеката и виж какво трябва да се избягва. А това, че се чустваш несигурна - аз благодарение на този форум си се справям съвсем сама и се чуствам сигурна и информирана. Така че спокойно! Simple Smile
Виж целия пост
# 14
Честито бебче! И добре дошла в отбора на кърмачките!Нормално се буди бебето. Ние също се будехме през 3 часа, само през нощна спеше по 6 часа, но всяко бебе си е различно. Успех с отглеждането на наследството. Laughing
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия