Една питанка...

  • 2 566
  • 32
Днес бях на лекар за изследвания разни и лекарката ме посъветва да погладувам 20 дни на чай и плодове, по този начин да изчистя организма си и след това бебеправенето щяло да има резултат.
Мноооого се чудя момичета...
Първо 20 дни не са малко , а и после още 10 захранване , един месец точно ...
Второ знам ли да не ми стане нещо , доста съм изчела, но някак се страхувам.
Трето и четвърто са по оптимистични... Тъй каот ще сваля излишните килограми (уж) и теоретично ще се изчисти организма от токсините, но после какви проблеми ще настъпят , зная ли ...
Доста съм обуркана и имам нужда от съвети.
Зная, че ще има и за, и против, но все пак искам  да чуя и вашето мнение  newsm78


Благодаря предварително !!!
Виж целия пост
# 1
Според мен има риск да си нарушиш хормоналния баланс и да има проблеми с цикъла след това гладуване.
Виж целия пост
# 2
Има много материали по темата - мненията са противоречиви. Пусни търсачката, а междувременно прочети и тази тема.

Гладуване и забременяване
Виж целия пост
# 3
ох, не си мислете, че каквото ви каже лекар, трябва да се приема за чиста монета на 100%!
и между тях има некомпетентни, невежи, глупави и безотговорни хора - както и във всяка друга професия!

тая специално, с този си съвет, може да ходи да се гърми.
Виж целия пост
# 4
Според мен една толкова драстична промяна не би се отразила добре на организма. Но и килограмите, които са в повече, ни пречат. Така че намери някакъв компромисен вариант, като същевременно не се отказвай от бебеправенето. newsm10
Виж целия пост
# 5
Днес бях на лекар за изследвания разни и лекарката ме посъветва да погладувам 20 дни на чай и плодове, по този начин да изчистя организма си и след това бебеправенето щяло да има резултат.

да добавя още нещо. тази "лекарка" дава ли си сметка, че ако бебеправенето не дава резултат поради лошата спермограма на мъжа ти, можеш да се скъсаш от изчистване на токсини и резултат пак няма да има??!
вместо да ти препоръчва да гладуваш, да ти беше препоръчала мъжът ти да направи една спермограма - нещо, с което се започва винаги, когато има съмнение за стерилитет!
Виж целия пост
# 6
Или ако например са ти запушени тръбите,  да умреш от глад, пак няма да забременеш.
Как може да има такива безотговорни хора.
Виж целия пост
# 7
Не ми е понятно как лекар може да даде подобна препоръка Shocked Ето ти няколко теми по въпроса:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=63827.0
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=18939.0
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=14873.0
Виж целия пост
# 8
Защо не вземеш да си смениш лекарката? За първи път чувам такава глупост. Имам приятелка,която е доста пълничка и няма проблем със забременяването..Върви при специалист.!!! УСПЕХ!
Виж целия пост
# 9
Знаете ли, че Боридан тъкмо научил магарето си да не яде, и то взело, че умряло от глад? Mr. Green
Вени, тая лекарка, дето ти е дала тоя акъл, сигурно е завършила факултета по шарлатанство и шаманизъм. То бива глад, ма един месец...
Ако имаш много кг в повече, наистина не е зле да отслабнеш, но много постепенно. Известно е, че прекомерно затлъстяване води до ендокринни проблеми (вкл. и спиране на менструацията), но дали това е твоя проблем?
Виж целия пост
# 10
Ами ...
Чак да см тоолкова дебела не.
176 съм висока и съм 61 килограма  Thinking
Но тя повече за пречистване на организма го предложи...
Знам ли.. То аз си решавам, ама започнах да се притеснявам..
Аааа , пропуснах да отбележа, че от 16годишна съм с мигрена и съм на много силни лекарства сега, та тя го каза и с цел лекуване на миргенатата, защото през бременността щяла да се засили, а тогава няма как да вземам лекарствата и разни такива ...
Виж целия пост
# 11
Ами ...
Чак да см тоолкова дебела не.
176 съм висока и съм 61 килограма  Thinking
Но тя повече за пречистване на организма го предложи...
Знам ли.. То аз си решавам, ама започнах да се притеснявам..
Аааа , пропуснах да отбележа, че от 16годишна съм с мигрена и съм на много силни лекарства сега, та тя го каза и с цел лекуване на миргенатата, защото през бременността щяла да се засили, а тогава няма как да вземам лекарствата и разни такива ...

абе тая лекарка по какво е специалист? гинеколог ли е или какво?

аз бих ти препоръчала сериозно да я смениш. много ми е подозрително невежа...
Виж целия пост
# 12
Воденето на диети и рязкото сваляне могат само да ти навредят, но не и да ти помогат.
Тая луда ли е ... да се пречистваш. Да иде тя да се пречиства. Crossing Arms
Виж целия пост
# 13
Вени, за да пречистиш организма си всички диетолози препоръчват да гладуваш 1 ден в седмицата и то на плодове и чайчета, и така доста дълго време. А това с 20 дни и след това захранване... просто не ми се коментира, определено  #Crazy #Crazy лекарката нещо ми се струва смахната и никак няма да помогне с бебеправенето. До колкото знам за бебе се препоръчва още да се ядат повече слънчогледови семки и пшенични зародиши, които са богати на витамин Е. А мъжете трябва да ядат повече ябълки и ориз, които са богати на магнезии и спомагат за подвижността на сперматозоидите Rolling Eyes. Това е от мен... ако един ден ще правя бебе ще тъпча драгичкият ми с ябълки, обаче в никакъв случай не бил гладувала Twisted Evil newsm78
Виж целия пост
# 14
Вени,точно с твоя ръст съм и съм се боядисала руса,но тия 61 кг ако ги достигна ,значи съм станала Клаудия Шифър.
Аз без да съм спец. да ти кажа за мигрената съм чела,че като забременеят при много жени пристъпите изчезват,и понеже също често съм страдала от такова главоболие наистина потвърждавам,че при мен става точно така-като съм бременна ме е боляла главата общо 2-3 пъти.
Тая докторица пак е "блеснала" с това пречистване на организма.
И на мен не ми вдъхва доверие нещо.
Според мен просто се опитай да съблюдаваш един по-здравословен живот във всякакъв смисъл,с повече разходки на чист въздух,движение умерено,балансирано хранене и т.н.,тия работи ги знаеш.
А иначе по темата с лечебния глад,наистина се е обсъждала доста пъти тук,може да си пуснеш търсачката и ще се убедиш.Но не виждам ти какво ще лекуваш с глад,най-много да си объркаш нещо.
А на очен лекар ходила ли си скоро?(във връзка с мигрената те питам)Знаеш сигурно,при мигрена има и храни,които трябва да се избягват-кафе,шоколад,цитруси май...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия