Въпросче за захранването

  • 802
  • 4
Здравейте момичета Grinning . Много четох за захранването в съседния форум, но нещо не можах да разбера Embarassed . Дано успея да ви обясня ясно какво ме интересува. Моето бебе е вече на 5мес. и 1 седмица и мисля, че е готов да го захраня. До момента е изцяло на изкуствено хранене с Фризолак. Тъй като по препоръка на педиатрите захранването става около 3 тия месец, а аз очевидно реших да поизчакам малко, се чудя дали може да се дават пюрета и каши, на които пише че са  за от 5я месец или да започна с такива за от 3я месец. Мисълта ми е ,че въпреки че бебето е голямо, за първи път ще яде твърда храна и дали пюретата за от 5я месец няма да са му тежки.Не зная от какво се определя числото дали от възраста или  от това кога е захранено. Ох, доста объркано стана Embarassed  ама дано ме разберете.
Напишете ако имате време вие как захранихте, с какъв вид, какво количество, колко пъти на ден и т.н. Благодаря ви предварително. Simple Smile
Виж целия пост
# 1
Zapochni s zelenchukovi piureta ot 3-ia mesec.Parvo dai 1-2lajichki,na drugia den uvelichi i taka dokato stignete do 1pure na den.Niakoi pediatri preporachvat parvo plodovi piureta,no ot lichen opit ti kazvam da zapochnes s zelenchukovite,zastoto nauchi li se deteto na sladko posle ne mojech da go nakarach da iade bezvkusnite zelenchukovi pureta.Hubavo e da zapochnech s edin zelenchuk i postepenno da dobaviach novi.Taka ste razberech ako detence ima alergia.
Виж целия пост
# 2
За предпочитане е първо да го захраниш с каша и след това с пюретата.Кашите щадят коремчето на бебо.Поне това прочетох и знам  Rolling Eyes Аз мисля като дойде и нашия ред така да захранвам  Wink
Виж целия пост
# 3
Бих те посъветвала да започнеш с кашите - безглутенови на този етап. Такива (пиша по памет, ти си ги провери пак) са Елдата на Беби, Оризовата на Нестле, Ориз с Царевица на Фризокрем, и Ябълковата на Хумана, а можеш и да си направиш домашни. В другия форум пише как.

Препоръчвам кашите, зашото от опит съм се уверила, че се приемат и понасят по-добре от бебетата, в сравнение с пюретата - било то плодови или зеленчукови. А ако бебенцето е капризно - започни с безмлечна безглутенова каша, която проготви с използваното от вас адаптирано мляко.

Ако бебето се развива добре, няма причина да пришпорваш захранването, почни бавно и плавно с една каша, после дай друга, ако всичко е наред, тогава - малко пюренце.

Все пак, тази тема си е чисто за другия форум, не знам защо стои тука. И в двата форума ходят горе - долу едни и същи хора, тук само бъдещите майчета са повече, а тези от тях, които чакат първо бебе, надали ще могат да са ти полезни.
Виж целия пост
# 4
Мисля, че щом бебето ти е вече на 5 месеца, стомахчето му е готово за храни за петмесечни бебета. А има зеленчукови пюрета на Хип, които се дават още от 12-та седмица. По българските схеми се започва с пюре, по западните - с каша. Можеш да започнеш с което искаш. Започни да даваш постепенно - отначало 2-3 лъжички, постепенно увеличаваш, и така ще свикне. Успех!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия