Малко събитие в болница за активно лечение на деца с детска церебрална парализа

  • 2 617
  • 27
Мислех, че д-р Чаведаров ще го съобщи, но тъй като не го прави го пускам аз:)

Болницата за активно лечение на деца с детска церебрална парализа “Св. София” вече разполага със специална медицинска апаратура за позиционно лечение на деца с церебрална парализа.

Уредите са на разположение на децата, като помагат за организиране на схемата на тялото и положението му в пространството чрез натоварване на групи мускули. Тези уреди са изключително важна част от терапията на децата и са закупени със средства, осигурени от Хенкел България.

На Детския празник на благодарността д-р Иван Чавдаров - ръководител на болничното заведение, ще представи ползата от новите уреди и ще връчи сертификат за дарение, както и ще отговори на Вашите въпроси. В същото време актьори (аниматори) ще забавляват децата.

Заповядайте на 9 март 2006 година (четвъртък)  от 11.00 часа в Болницата за деца с церебрална парализа „Св. София” (бул. „Възкресение” 1В)
Виж целия пост
# 1
Реза, благодаря за важната информация!
Виж целия пост
# 2
За съжаление информацията ми идва твърде късно, макар че съм много близо до болницата. Дано някой се възползва все пак.
Виж целия пост
# 3
Благодаря на Реза.

д-р Чавдаров
Виж целия пост
# 4
Ето и малко снимки:)







а тук и повече снимки:)
http://www.tamnev.com/rez/henkel/henkel.html
Виж целия пост
# 5
Много хубави снимки! Дано да им помогнат на дечицата новите придобивки!!! Спомних си някои от тях от времето на рехабилитация, особено розовата медийна звезда Дафина.
Виж целия пост
# 6
Снимките наистина са страхотни. Дано новата придобивка да си свърши работата и дай Боже по-често добри хора, които да помагат когато с каквото могат за оборудването на болницата с нови и полезни уреди! Simple Smile
Виж целия пост
# 7
Дафито и сега я виждаме. Засичаме се в коридорите. Каква тънка усмивка е пуснала. Simple Smile)
И Ивчо от другите снимки го познах. Преди ходехме заедно на барокамера.

И точно към 11 - 11 и нещо ние се мотахме днес по коридора, чакахме да дойде таткото да ни вземе с колата. А народа сновеше нагора надолу. Връщаха май и дечицата по групите.

Браво на хората, които помагат. Дано стават все повече.

Simple Smile
Виж целия пост
# 8
то ще се види довечера по новините....евентуално
Виж целия пост
# 9
....а евентуално няма да се види, защото май нямаше кой знае какво представяне на придобивките...
Виж целия пост
# 10
Здравейте, майки!
Чета този форум доста редовно. И за вашето събитие случайно разбрах, четейки от форума. Първо да поздравя Хенкел, че са дали 20 000 лева. Рядко се намират хора като тях. Аз съм обикновен наблюдател - бях по покана на форумците. И искам да ви изкажа възмущението си от поведението на д-р Чавдаров пред журналистите. Когато имаше проблеми с клиничните пътеки - журналистите се надпреварваха да отразяват проблема, а Доктора ги търсеше доста интензивно. Сега, обаче, когато Хенкел си бяха направили страхотна организация по акцията - на Доктора не му хареса. ДОКТОР ЧАВДАРОВ - ХЕНКЕЛ СА СИ СВЪРШИЛИ ПРЕКРАСНО РАБОТАТА!!! Този път не можахте да си припишете заслугата.
Какво стана:
Журналистка от БТВ (не и помня името) помоли Доктора да снимат един от специалните столове, като да го представи трябваше да дойде лекарка - така помолиха журналистите, защото записваха вече веднъж Чавдаров. Той, обаче, каза, че "в тази болница говори само той!" После жерналистите го помолиха още веднъж да сложат дете в стола и да запишат как лекар показва какво се прави с тоя стол. Чавдаров, обаче, отказа като каза, че децата на са маймуни. И е прав. Журналистите разбраха. Но го помолиха да обясни как действа уреда тогава и да демонстрира на сухо. Доктора, обаче заяви, че за да обясни по-просто "ТРЯБВАТ ЧЕТИРИ ЧАСА"пОСЛЕ ИЗПРАТИ ЖУРНАЛИСТИТЕ ДА УЧАТ МЕДИЦИНА И ТОГАВА ДА ГО ПИТАТ, А НАКРАЯ - БИЛО СРАМ ЗА КОЛЕГИТЕ, КОИТО ГО ГЛЕДАТ АКО ОБЯСНИ ПО ПРОСТ НАЧИН, ТАКА ЧЕ БАБА ЦЕНКА ОТ РАКИТОВО ДА ГО РАЗБЕРЕ!!!
СРАМ, ДОКТОРЕ!!! СРАМ!
едно е сигурно - ако Хенкел ви дарят отново - те са глупаци!
Специално гледах бТВ - нямаше репортаж, след като репортерката си отиде обидена. Журналистката от Нова ТВ също побесня.
Няма да има повече журналисти про вас, д-р Чавдаров, ако продължавате така!
Поздрави!
Виж целия пост
# 11
Много възмутително! В последно време форума се превърна в "ода" за клиниката по ДЦП, а преминалите знаем, че проблемите са много и се мисли повече за пари, отколкото за децата newsm78.
Виж целия пост
# 12
Много възмутително! В последно време форума се превърна в "ода" за клиниката по ДЦП, а преминалите знаем, че проблемите са много и се мисли повече за пари, отколкото за децата newsm78.

Ами не е точно така...макар, че може би така изглежда.
Аз каквото имах да пиша за недоволството си - написах го в една друга тема.

За самото събитие ... каквото и да кажа ще се повторя с вече написаното.
За мен това си беше чисто неуважение към дарителите...и леко контрастира с разлепените навсякъде из болницата статии от вестници, но както и да е.

Важното е, че децата имат нови уреди и че все още се намират хора, които даряват от сърце.
Виж целия пост
# 13
Здравейте,напоследък доста се ровя тук,доста неща има за клиниката на д-р Чавдаров.Интересувам се как протича лечението там,как се записвате ,при кого първо се отива,какво се носи тъй като явно ще ми се наложи да заведа детето си и там.Какви суми са необходими на месец,имали каде да се преспива или това е клиника само за софианци.Интересувам се майки присъствате ли на рехабилитациите или оставяте детето и в края на деня или след час например отивате да си го вземете.Благодаря Ви ,ориентирайте ме защото съм сломена, и заради болестите на детето и от финансова гледна точка.Мерси.
Виж целия пост
# 14
Бебоче, пиши повече за проблема при детето ти. до колкото си спомням ставаше въпрос за епилепсия и ако е така, тогава имате нужда от друга помощ. В болницата, за която говориш се лекуват предимно деца с ДЦП, за епилепсията има цяла тема тук във форума и можеш да я разгледаш по-подробно. пиши повече, за да знаем как да ти помогнем.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия