нещо интересно

  • 1 725
  • 43
Мили мамчета попаднах на интересни материали относно захранването и реших да ги споделя,надявам се да са от полза Grinning
Най-подходящи период за преход е интервалът между4- 6 месец. Ако изпреварим интервала твърдата храна може да стане причина за алергични реакции.Затова първо трябва даа се консултираме с педиатър.Ето една примерна схема за въвеждане на новата храна.първите дни преди млякото дайте на детето 2-3 лъжички от нея.втория ден увеличете количеството и до 1/3 от редовно приеманата доза.на третия опитайте само с новата храна.Ако бебето се мръщи не го насилвайте, дохранете го с кърма.
Кои храни за кя възраст са подходящи:
На 2 месеца малчугана е готов за плодово- зеленчуков сок
На 3 месец може да поднесете плодово пюре
На 4 месец преминете към зеленчуково или плодово-зеленчуково пюре
На 5 месец идва ред на млечно-плодово-брашнената каша
На 6 месец е подходящо време за месно- зеленчуково пюре
На 7 месец е добре да се дава попара със сирене
на 8-9 месец бебето е готово да яде пюрета с малки парченца зеленчуци и смляно месо
на10 месец бебето е готово за преходната храна
Виж целия пост
# 1
Точно така процедирах и аз  Peace
Виж целия пост
# 2
И аз така само че  първо дадох зеленчуково и после плодово пюре.Всичко друго съвпада и при мен.  Peace
Виж целия пост
# 3
И аз така започнах захранването и при двете ми деца.  bouquet
Виж целия пост
# 4
Схемата е доста старичка Wink В цивилизованите страни не се захранва така!
Виж целия пост
# 5
 Tired
Виж целия пост
# 6
Схемата е доста старичка Wink В цивилизованите страни не се захранва така!

 newsm10 smile3521 smile3501
Виж целия пост
# 7
 newsm03
Виж целия пост
# 8
Да, може и така да се каже  Wink
Виж целия пост
# 9
Схемата е доста старичка Wink В цивилизованите страни не се захранва така!
Peace съгласна
Виж целия пост
# 10
... Най-подходящи период за преход е интервалът между 4- 6 месец. Ако изпреварим интервала твърдата храна може да стане причина за алергични реакции...
На 2 месеца малчугана е готов за плодово- зеленчуков сок
На 3 месец може да поднесете плодово пюре ...

Ти си противоречиш  Blush
Виж целия пост
# 11
Ранно захранване. И Дияна беше така - сок, плодове пюре, зеленчуково пщре, каша, месно пюре.
Виж целия пост
# 12
Аз захраних по-късно,защото натдаваше много добре по килце и пидито ми каза да изчакам. Отрази и се много добре по- дългото сучене. И хемоглобина и излизаше от норми даже
Виж целия пост
# 13
И ние по тази старата схема сме се захранвали Sick.Сега с второто мисля да поизчакам повечко Peace
Виж целия пост
# 14
надявам се,че схемата е подходяща и мисля да захраня дребосъка по нея,естествено ще се консултирам с педиатъра
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия