Дайте съвет - не иска да си носи дрехите

  • 2 116
  • 18
Вече вдигнах ръце. Не иска да си носи дрехите. Харесала си е две блузки и едни панталони и това е. Сутрин е най-кошмарно, започва се едно реване, тръшкане и не и не. Положението си остава същото. Пробвах с добро, пробвах с лошо (насила и облякох една блузка, а тя от рев изпадна в истерия, е немиряса докато не я съблече). А аз купувам ли купувам дрехи, а какъв е смисъла. А вечер пера и на парното суша панталона и блузата за следващия ден. Опитах се да и обясня колко е красива с новите дрехи, но тя ги взе отвори вратата(входната) изхвърли ги и затвори, това ме шокира.  #Crazy

Моля ви дайте съвети как да я накарам да си носи дрехите?
Виж целия пост
# 1
А пробва ли да и кажеш, че щом не ги иска, ще ги подариш на някое друго детенце? Виждала съм този номер в действие - момата си облече анцуга и не спомена повече, че не го харесва  Laughing
Иначе това е период, ще мине, но ти ще луднеш сигурно...
Виж целия пост
# 2
 tempy правилно те е посаветвала. За друг начин не се сещам. Моята също има претенции и затова, колкото и да ми е неприятно, при покупките на дрехи се съобразявам с нея. Много ми се иска да я облека в червено, но хич и не се изкушавам - само розовото и лилавото се признават. Спрях да купувам и панталони - тя непрекъснато се пазари да е с поли или рокли.
Виж целия пост
# 3
Нека сама да си избере дрехи. Отиди предварително в магазина и харесай нещо, после се уговори с продавачката да й го предложи и да й каже колко и е хубаво, че в момента е много модерно и т.н.
Виж целия пост
# 4
При нас положението е почти същото, да не кажа-още по-лошо. През последните 2-3 седмици Иво иска да ходи само по пижама Shocked Едва успявам да го преоблека за разходка. Като се приберем веднага иска да му облека пижамата. Има 3 пижами, които пера непрекъснато. Не ми се купуват нови и съм обявила две памучни светло-сини костюмчета за пижами, само и само да ги носи.
Виж целия пост
# 5
Това с подаряването действа безотказно и при нас.
Не й ли хареса нещо, я питам директно: Ще го носиш ли или да го подарим на дечицата без мама и тате?
Каквото и да реши, според мен е печелившо - в единя случай се носи въпросната дреха, в другия - се учи да не е егоист.
А, и аз винаги пазарувам с нея. Питам я дали й харесва, оставям я да се оглежда и кипри и дори да си го "плати с нейна монетка"Simple Smile)).

Виж целия пост
# 6
Това е етап от живота на почти всяко дете, особено при момиченцата. При нас този етап мина сравнително бързо и леко, имахме проблем само с роклите, в гардероба си има поне 10 поли и рокли, които така или иначе, никога не пожела да облече Naughty. Съгласна е да ги подарим на друго дете, само тя да не ги облича Simple Smile. Реших проблема, винаги когато и купувам дрехи, я питам предварително дали и харесват, или я карам тя да си избира. Поли и рокли - изобщо не купувам Naughty
Виж целия пост
# 7
А пробва ли да и кажеш, че щом не ги иска, ще ги подариш на някое друго детенце? Виждала съм този номер в действие - момата си облече анцуга и не спомена повече, че не го харесва Laughing
Иначе това е период, ще мине, но ти ще луднеш сигурно...
При нас това помогна. Но попринцип гледам като му копувам дрехи да е с мен и да си ги избере. Може да се чудите ама си избира сам дрехите и обувките още от 1г половина.
Виж целия пост
# 8
Моята беше същата, само че не искаше да си носи роклите и сукманите..... за коледното тържество в яслата като се заинати, че не иска  да облече сукмана, направо изпадна в истерия... Добре, че бях взела и анцунга, та не се наложи да посрещне дядо Коледа по чорапогащник..... След това малко "насила" й сложих една рокличка, като я заплаших, че ще я подаря на една нейна приятелка и сега вече няма оттърване - само с рокли иска да ходи....... Така че, всичко е до периоди - ще отмине. А дълго време не искаше да носи нови дрехи - трябваше поне две-три седмици да си ги гледа, чак тогава се пременяше....... Какво да се прави..... с характер са децата  Hug
Виж целия пост
# 9
Ние проблем с дрехите никога не сме имали. Все му е тая. НО обувките са проблем. Не оби4а да слага нови обувки или пантофи. Запо4ва наро4но да куца и да върви като спънат с всеки нов 4епик, докато се заиграе и забрави:)
Виж целия пост
# 10
Виви, това ми хареса и то доста Laughing. Много е неприятно е при нас е нещо подобно.

Още утре сутринта ще го пробвам това с подаряването. Дано има ефект и при нея.
Виж целия пост
# 11
А пробва ли да и кажеш, че щом не ги иска, ще ги подариш на някое друго детенце? Виждала съм този номер в действие - момата си облече анцуга и не спомена повече, че не го харесва  Laughing
Иначе това е период, ще мине, но ти ще луднеш сигурно...

Единствено това помага. Абсолютно същото е и при нас.  Wink
Виж целия пост
# 12
Още дълго време ще те 4ака това.Моята е на 10 и прави така.  bouquet
Виж целия пост
# 13
Без дъщерята дрехи не купувам, иначе рискувам да не ги носи. Но в магазина я питам "Това харесва ли ти?" а не "Какво ти харесва?". Понеже сутрин трябва да се бърза, дрехите ги избираме предварително. Като чета други избират от предната вечер. Ние нареждаме дрехите за цялата седмица - аз и давам от какво да избира, а тя ги съчетава. Така като избира за много дни напред е по-склонна да избере някоя по-нелюбима дреха. После, като знае, че тя си е избирала дрехите, си ги облича без претенции.
Виж целия пост
# 14
Моят личен опит показва, че няма как да накараш 2 годишно дете да направи нещо насила, или ти коства толкова усилия и нерви, че в повечето случай е малко безмислено. Голямата ми дъщеря премина през същото нежелание за обличане на около 1г. и 8-10 м. Просто като решеше, че не иска дадена дреха нищо, ама наистина нищо не беше в състояние да я убеди в противното. След няколко неуспешни опита с добро и убеждаване и с насила, просто се отказах. Добре все пак, че беше лято - носеше си 1-2 клинчета, 1-2 блузки 1 джапанки /сандалите още са с етикетчето -така и не пожела да ги обуе/. Но я да я видите сега като й купя нещо ново: "О, мамо много е хубаво". Така, че и това е период и отминава.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия