Разделно хранене!!!

  • 17 599
  • 36
някой спазвал ли е разделното хранене и дали има ефект newsm78
Виж целия пост
# 1
Като пуснеш търсачката ще разбереш. Peace  bouquet
Виж целия пост
# 2
някой спазвал ли е разделното хранене и дали има ефект newsm78

Ефект има ,но това не е диета за седмица или месец, а начин  на хранене! Peace
Виж целия пост
# 3
Ако спазваш основните принципи на правилното хранене, повечето от които са залегнали в книгите за разделно хранене и без да групираш храните, пак ще отслабнеш. Групирането на храните според разделното хранене е на базата на теория, която не е доказана. От десетина години насам в България е голям хит. В "Зоната" също има групиране на храните, но на съвсем друг принцип, противоположен на принципа на разделното хранене. "Зоната" е много популярна в други страни, при нас по-малко, групирането на храните пак е според теория, която не е доказана и пак се отслабва, но не от групирането, а защото също има и редица други правила за правилно хранене, които ако човек ги спазва без да групира храните и при адекватно физическо натоварване, няма начин да страда от затлъстяване. Има стотици диети за отслабване. Всички почти действат. Въпросът не е в това дали ще отслабне човек с тях, а дали правилно ще отслабне, какви вреди може да нанесе на организма, защото често в резултат на някои диети се получава ефекта на "Искахме да изпишем вежди, пък избодохме очи." или както там беше, не помня точно цитатът. Пример за убийствени за здравето диети са на Аткинс, високомазнинната нисковъглехидратна, кетогенната, продължителното гладуване и ред още безумни. Ако спазваш всички принципи на разделното хранене, ще отслабнеш, но ако не групираш храните и спазваш всичко останало ще отслабнеш със същия резултат. Поне разделното хранене не причинява вреда на организма, с изключение на това, че ако си предразположена към гастрит и до обяд се храниш само с плодове, можеш наистина да си го докараш. Може много да се говори за правилното хранене и диетите и е невъзможно да се изчерпят в една тема, а какво остава за един пост. Само ще припомня това, че не са важни килограмите, а активното тегло, което е теглото без мазнините. Никой не иска да отслабне за сметка на мускулната тъкан, течности, намалена плътност на костното вещество. За да се редуцира един килограм мастна тъкан, трябва да се изгорят 7 хил. калории от нея. Ако приемаш 1000 калории по-малко на ден и те са от лишаване от мазнините и бързите въглехидрати, за седмица ще губиш по един килограм само от мастната тъкан. Не се препоръчва на месец да се отслабва с повече от 4 кг., първо защото бързо се възвръщат и второ защото не са само за сметка на мастната тъкан. Храни се правилно, спортувай редовно, никога не спазвай диети, които обещават бързо сваляне за малко време, ако ще ползваш диетолог, внимавай с избора си, защото в България лекарите със специалност диетология са десетина, останалите самозванци имат образование биология, занимавали са се с фитнес, информацията им е само от списания и нета или са лекари без специалност диетология. Извинявам се, че писах разхвърляно, но като се опитвам в един пост с малко думи да кажа много неща, така се получи.
Виж целия пост
# 4
да но си хапваш от всичко Peace
Виж целия пост
# 5
 Hug Rolling Eyes smile3525благодаря ти за постинга,ще опитам имам3книги и ще чета #Crazy
Виж целия пост
# 6
Естествено, че няма смисъл да се лишаваш категорично от някои храни. Няма забранени храни, има такива, които можеш да ядеш повече и по-малко. Когато си забраняваш нещо категорично, това ти създава усещането, че си на диета, а не че си избрала да се храниш правилно, намразваш диетата, пазиш я на воля и така нищо не става или трупаш отрицателни емоции. Можеш да ядеш шоколад, но не повече от 1-2 блокчета 2-3 пъти в седмицата и т.н. Друг е въпросът, че когато повече време избягваш някои храни, които не са полезни за здравете, организмът ти след това сам отказва да ги приеме. Аз например, избягвам пържено и прекомерно мазно и сега дори да искам да ям пържени картофи, само като ги опитам ми става тежко и гадно. Или ако забравя да помоля в салатата вместо мазни сосове да ми сложат кисело мляко, за нищо на света не мога да я изям.
Виж целия пост
# 7
хайде заедно да почваме разделното хранене.Аз ще чета във книгите ище си пишем рецепти Hug  bouquet
Виж целия пост
# 8
Аз съм чувала, че е много вредно, защото стомахът свиква да разгражда групите храни поотделно, което е и по-лесно за него. И после като започнеш да ядеш пак смесено, идват куп стомашни проблеми, защото е отвикнал да разгражда заедно храните. А не ми е ясно как цял живот трябва да ядеш отделно. Много трудно ми се вижда, а и ограничаващо... Rolling Eyes
Виж целия пост
# 9
мои познати години вече се хранят така и нищо им няма
тя е на 45год,а изглежда на 30  bouquet Rolling Eyes
Виж целия пост
# 10
Аз съм чувала, че е много вредно, защото стомахът свиква да разгражда групите храни поотделно, което е и по-лесно за него. И после като започнеш да ядеш пак смесено, идват куп стомашни проблеми, защото е отвикнал да разгражда заедно храните. А не ми е ясно как цял живот трябва да ядеш отделно. Много трудно ми се вижда, а и ограничаващо... Rolling Eyes

Има една хитринка, която можеш да прилагаш след като си направиш режим за разделно хранене. Позволяваш си един ден от седмицата, когато можеш да ядеш непозволени храни от разделното хранене, за да не си привикнеш наистина стомаха. Един голега от 7 години е на разделно хранене и наистина изглежда страхотно! В събота ходят с жената и децета на пицария и си похапва пици и сладоледи Simple Smile Но първо се е тренирал добре в разделното хранене, за да си позволи такъв ден офф Simple Smile
Виж целия пост
# 11
Аз съм чувала, че е много вредно, защото стомахът свиква да разгражда групите храни поотделно, което е и по-лесно за него. И после като започнеш да ядеш пак смесено, идват куп стомашни проблеми, защото е отвикнал да разгражда заедно храните. А не ми е ясно как цял живот трябва да ядеш отделно. Много трудно ми се вижда, а и ограничаващо... Rolling Eyes

Защо трябва после за започваш да си ядеш смесено. Начинът, по който ще се храниш решаваш завинаги. Съгласна съм да опитам от разделното хранене. Между другото отдавна не смесвам ориз с картофи или пък хляб с картофи. Много-много не съм наясно кои храни да не смесвам.
Иначе не мога да спазвам разни диети - сутрин ябълка, обяд - парче черен хляб с две маслини, следобяд - резенче еди-какво-си. Ако и при разделното хранене има подобни неща аз няма да се опитвам да тормозя организма си. А иначе мога да бъда вегетарианка - ама въобще не ми липсва месото.
Виж целия пост
# 12
 :peace:1.картофи на фурна,постен гювеч,зеле яхния,зеленчуци със масло,ориз със зеленчуци,картофено пюре без пр.мляко,зеленчукова супа,спанак със ориз,картофено руло със спанак,картофи със праз,постна мусака,червени домати плюс макарони на фурна,мусака от тиквички със ориз,крем супи,праз със ориз,макарони със дом. пюре-ТОВА СА ВЪГЛЕХИДРАТИТЕ КАТО СГОТВЕНО.Хляб домати плюс сирене-не може,хляб със боб-може.Яде се през 4часа.ПРОТЕИНИ-пържола на скара,пиле по китайски,миш-маш,зеле на фурна със кашкавал,паниран лапад,суфле от тиквички,гъби със масло,кашкавал пане,дробчета по селски,омлет.Картофена супа,крем супа от леща със масло bowuu
Виж целия пост
# 13
Между другото отдавна не смесвам ориз с картофи или пък хляб с картофи.
Да, това и аз го правя. Ориз, картофи и хляб - поотделно, но само защото въглеходрати с въглехидрати няма смисъл.
Явно е до човек, аз не мога да се ограничавам относно храна. Още повече пък до края на дните си да се ограничавам под каквато и да е форма. От 11 години със спорт си поддържам тялото, жал ми е да го лишавам от храна. Confused
Виж целия пост
# 14
хайде кой е със мен по пътя на здравословното отслабване newsm44 newsm17
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия