Лятна количка - с борд или без?

  • 1 864
  • 23
Ще си купуваме лятна количка, но съм се зачудила каква да бъде отпред с борд или без  newsm78. Предимството на тези без борд  е ,че са доста по-леки и компактни, но ми се струва детето някак си незащитено, а и ако не иска да влиза в количката ( което се случва доста често) според мен доста трудно ще се застави да седне и и да бъде завързан, докато количките с борд само го мушкаш вътре и готово, но пък са доста по-тежки... Какъв е вашия опит? Има ли въобще някаква разклика или прекалено отдавам значение. Simple Smile
Виж целия пост
# 1
Дъщеря ми почти не се вози облегната назад, ами умира от кеф да се е овесила на борда или да се държи за него и да се оглежда. Имам две летни колички и двете са с борд, който се сваля при нужда или се откопчава за да слезе детето или да се качи само в количката. Едната количка е Каролина, около 5,5 кг. е другата е Бреви-Грило и тежи 5 кг. Не са кой знае колко тежки, абе супер са  Wink Laughing.
Виж целия пост
# 2
Според мен тези без борд са по неудобни. Нели и тя се обляга изцяло на него. Освен това самият борд гледай да може да се отваря настрани, защото е по-лесно слагането на по-голямо дете, особено през зимните месеци Peace
Виж целия пост
# 3
Зависи и от детето. Аз също смятам в скоро време да купя лятна количка, и задължително ще купя с борд, защото ми се струва по-сигурно за детето и по-удобно за майката.
Виж целия пост
# 4
и аз съм за борда. Имам каролина и малкич постоянно виси там а също е и голяма игра пада(борда е табличка)
Виж целия пост
# 5
Като ти гледам лентичката сте почти на нашата възраст.Преди няма и месец си купихме количка без борд и съм много доволна-нося си я заедно с детето,влиза много лесно навсякъде.........а бе СУПЕР.За толкова голямо дете мисля че е по удачния вариант.
Виж целия пост
# 6
Като ти гледам лентичката сте почти на нашата възраст.Преди няма и месец си купихме количка без борд и съм много доволна-нося си я заедно с детето,влиза много лесно навсякъде.........а бе СУПЕР.За толкова голямо дете мисля че е по удачния вариант.
А вие каква си купихте и колко килограма е?
Виж целия пост
# 7
За съжаление нищо незнам за нея,защото я взех от един оказион.Но по моя преценка е към 3-4кг.
Виж целия пост
# 8
И аз преди 1 мес. си взех лятна количка без борд и съм доволна.
Виж целия пост
# 9
Лятната ни количка е с борд, който се маха много лесно. И без него изглежда добре, т.е. мога да я ползвам и в двата варианта.
Аз държах на количка с борд, защото е по-удобно и сигурно за детето. Една приятелка има количка без и според мен детето й се чувстваше ужасно, понеже трябваше да е вързано с коланите и все облегнато назад.
Виж целия пост
# 10
Ние вече надраснахме периода на количката и отдавна сме пешеходци, но споделям опит.
С борд е по-удобно за детето - както са ти казали другите мами - "виси" на него, подпира си ръчичките и т.н. Най-добре вземи количка с борд, който така или иначе можеш да не ползваш, ако установиш, че не ти е необходим.
Виж целия пост
# 11
С борд е много по-удобно. Бях харесала един летен модел количка - Джордани Вай и се отказах, защото няма борд. Спряхме се на Ариа на Пег Перего и съм много доволна, защото бордът е и масичка, отваря се настрани и детето се вози подпряно на него. Не си представям как ще седи само облегнат назад  Thinking
Виж целия пост
# 12
Съгласна съм че с борд е по-удобно,но когато детето е по-малко.Освен това си зависи от детето.Моята дъщеря абсолютно винаги се вози облегната и никога не е висяла на борда.Имам 2 летни колички с и без борд и тази без борд е по-удачния за нас вариант.Да не говорим че на тази възраст вече децата повече искат да ходят и бутат количките си и в количката сядат само когато се изморят,и предпочитат да са облегнати.А количките без борд са доста по-леки и ми е много удобно да я управлявам и да водя детето с другата ръка,също така Стела има голямо желание да си я бута и тъй като количката е компактна и е лесно.
Виж целия пост
# 13
С борд, който може да се маха изцяло.
Виж целия пост
# 14
На Васи количката беше Бертони с борд, но не пластмасов, а от някаква много еластична стомана, тапицирана и мекичка. Количката се сгъва като чадър и борда също. Много лекичка и удобна. Тапицерията е на лепяща лента и се сваля да се пере.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия