Колко и кои хормони през здравна каса?

  • 3 431
  • 6
Не намерих отговор в архива - Колко на брой и кои хормони могат да се поемат от здравната каса? И дали само ендокринолог може да ги изпише?
Вече направих няколко на частно, а сега трябва да направя още 4. Ако ще трябва да си ги плащам пак излиза дебело  Sad
Виж целия пост
# 1
Стефани, здравната каса поема следните хормони: естрадиол, LH, FSH, пролактин, прогестерон, тестостерон, TSH, FT4. За съжаление всичко останало се плаща. Последните два са за щитовидната жлеза и се изписват само от ендокринолог. Останалите мисля, че може и от гинеколог.
Виж целия пост
# 2
значи са ме излъгали!!!  Close
Предстои ми изследване на хормони....
и ми казаха, че трябва да си плащам, че не се поемали от ЗК   #Cussing out
Виж целия пост
# 3
Да излъгали са те, това е патент май на личните лекари да се правят на ударени, че не знаят че тези хормони се поемат от ЗК. #2gunfireБъди по настоятелна и не с е оставяй да те лъжат.
Виж целия пост
# 4
Личните НЕ дават направление за хормони. Трябва ендокринолог или гинеколог, нот е се правят на леко ударени. Намери в нета къде е написано на официална страница, принтни го и го занеси, да видим тогава какво ще кажат.
Много е зле с тази каса, на лекарите са отпуснати малко направление, по думите на моята лична ако ги надвиши плаща глоба, затова явно не дават на всеки.
Виж целия пост
# 5
Да наистина направленията за хормоните се дават от гинеколог или ендокринолог, ама мисълта ми е че личните лекари се правят на ударени и твърдят че няма смисъл да ти дават  направление за такива лекари, защото хормоните не минавали по ЗК.Дрън-дрън.Казвам го защото съм го изпитала на собствен гръб и аз така съм си плащала като поп докато разбера че личната ме гледа в очите и ме лъже и се отърва от нея. #2gunfire
Виж целия пост
# 6
Благодаря ви момичета,
Сега вече знам, но от липса на време за да мина през личната после през гинко, който е с ужасно работно време май ще си платя пак от джоба, щото хормоните не щат да чакат, нали се изследват в определено време.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия