спешно въпрос моля

  • 883
  • 9
бебка беше с температура, предписаха и антибиотик , от който се обрина. Исписаха ни противоалергични на листовака пише, че може да предизвика алергична реакция  #Crazyсега седя и се чудя дали да и го дам. Има ли мами чиито бебчета са получили обрив от антибиотик и е минал от самосебе си.
Бного благодаря за отговорите
Виж целия пост
# 1
Вики не ми е получавал, но знам че сипопа Калпол и панадола са малко антиалергени, но не мога д ате посъветвам да й дадеш, званни на педиатъра ви
успех, дано се оправи бебчето
Виж целия пост
# 2
Досега не са ми се изривали от антибиотик.Защо не даваш Кларитин, той е за алергии.
Дано бързо да се оправи бебочето  bouquet
Виж целия пост
# 3
По-добре дай противо алергичното.Може да стане по-лошо!
Виж целия пост
# 4
Посъветвай се с педиатъра, по негово осмотрение може да смени антибиотика.
Само веднъж щяха да сменят антибиотика на Дияна, защото го повръщаше, но се оказа, че просто й дразни стимаха - пиеше го на гладно (т.е. киселото мляко преди антибиотик не е храна).

По принцип когато джипито на Дияна изписва антибиотик (слава богу рядко) винаги ме предупреждава да не го спирам по средата на приема, защото пак може да се получи алергична реакция.

Обади се на лекаря или заведи детето на преглед,  и попитай как да процедираш по нататък.
Виж целия пост
# 5
 Аз също смятам, че трябва  да се обадиш на лекаря. Синът ми се обрина от аугументин. Оказа се, че този антибиотик е силно алергизиращ-педиатърката изписа Зиртек, но и веднага смени антибиотика. Алергиите са сериозно нещо, така, че не се чуди-давай противоалергичното.
Бързо оправяне!
Виж целия пост
# 6
Благодаря момичета
Виж целия пост
# 7
При нас се получи обрив след приема на Еритран.Давах Кларитин и се оправи,но тези обриви, доколкото знам, минават по-бавно.
Виж целия пост
# 8
Ние пихме вече Клацид и понеже сме с изразена хранителна алергич, го пиехме със Зиртек/ противоалергични капки/
По принцип обривите при алеегии са по-упорити и изчезват по-трудно, дори е възможно да се обрине повторно без алерген, защото кръвта се чисти от анти телата в нея! Не се притеснявай, давай противоалеегичните и се съветвай с педиатри!
Виж целия пост
# 9
Моя син пи антибиотик за пръв път когато още нямаше годинка! Тогава се обрина от АБ. Беше Курам. Педиатърката тогава ни изписа сиропа за алергия - Калергин, обаче мен ме достраша да му го давам защото в листовката пишеше, че е за деца над 2 год. и обрива ни мина от самосебе си! От тогава при налагането на лечение с АБ ни изписват други не от рода на Курам! Успех!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия