имате ли проблем с кръвното

  • 1 280
  • 15
 Напоследък кръвното ми постоянно пада и колабирам. Вече ме е страх да пътувам в градския транспорт, защото на няколко пъти ми се случи да падна.... Някой има ли идейка как да се справя с това, понеже работата ми е свързана с много движение из софия
Виж целия пост
# 1
И моята бременност протече с внезапни сривове на кръвното. До припадъци не стигнах, но много се пазех. Освен да пийваш кафенце и да почиваш много + плавни движения, друго не се сещам.  Thinking
Виж целия пост
# 2
 По принцип си имам ниско кръвно-90/70.Но откакто забременях тотално ми падна.Преди седмица като ми прилоша ми  измериха кръвното 60/43 #Crazy
  Апарата е електронен и е супер точен,така 4е няма грешка.
   До сега около 5 пъти съм припадала,на два пъти на работа.
   Забелязвам ,4е като ям  нещо сладко сутрин като стана и пия 3 в 1 кафенце-слабичко се чъвствам по-добре.
  Може и ти да пробваш??? Wink
Виж целия пост
# 3
Ако си бременна съвети за хапчета няма да давам. Аз напоследък (няколко месеца) почнах да качвам кръвно, иначе до тогава бях с много ниско.
И кафе и кола вдигат кръвното, но ако си бременна се посъветвай с гинеколог.
Виж целия пост
# 4
Пиех по две кафета на ден и много течности,хапчета-не.
Виж целия пост
# 5
Аз също съм с ниско кръвно.На мен ми помагат сладките неща и гледам като излизам да имам поне един бомбон за смучене,че като се усетя и си лапвам.И кафенцето сутрин също ми помогна.
Виж целия пост
# 6
На мен ми помагат сладките неща и гледам като излизам да имам поне един бомбон за смучене,че като се усетя и си лапвам.

Сладкото повишава кръвната захар,а не кръвното налягане.От ниска кръвна захар също се чувстваш отпаднал и дори може да припаднеш,но това са 2 различни неща.
Виж целия пост
# 7
Аз, докато бях бременна, имах много ниско кръвно - един път дори 60/30. Мъжо, както е хладнокръвен доктор, се шашна. А после на ЖК ми казаха да пия по две кафета( сутрин и следобед) и да не прекалявам с течностите, защото многото течности свалят кръвното. Аз понеже не закусвах, ме посъветваха да хапвам по нещо преди да изляза.
Дано да съм ти била полезна!
Виж целия пост
# 8
И аз бях с адски ниско кръвно, даже си бях занесла походно легло в офиса да полягвам Laughing
Кафето и колата натоварват нервната система, а и за бременна не е добре много. Аз наблягах на водата - държах си шише на бюрото и непрекъснато се наливах. В случаи на рязко спадане - 2 големи чаши вода на едри глътки ми помагаха Peace
Виж целия пост
# 9
Аз съм си с моето си кръвно 90/60 от преди да забременея. Никаква промяна. Задължително кафе сутрин, иначе съм като ударен хеликоптер и ако се налага - рядко и следобед едно. Хапвам и сладичко, че и кръвната ми захар пада. Пий много течности.  Hug
Виж целия пост
# 10
Абсолютно съм съгласна с Мисти и Дона - течности!!!!
И най-добре вода - минерална, изворна, преварена... но вода!!!!

А за първи път чувам, че течностите свалят кръвното - по-горе имаше такова мнение. Може би зависи какво пиеш?!?!

Според мен е обратното и го споделям също от опит.
При мен се същите световъртежи, залитания, стягане в главата.
И те връхлитат изведнъж.Cry

Надявам се, че това е само в първите месеци и после ще отшуми! Praynig
Виж целия пост
# 11
bebun, сетих се за една простичка техника, на която едно бивше гадже-доктор ме научи преди години.

Аз си бях с много ниско кръвно и тогава и той ми каза, че като ми стане така, трябва да остана на едно място и да опитам да стегна всеки мускул, за който се сетя. Стягаш и задържаш така.
Поне тогава бързичко ми отминаваше.
Сега го бях забравила това, но ще пробвам - дано сработи!
Виж целия пост
# 12
И аз съм с многооо ниско кръвно / наследство от бременността/. Кафе и солени напитки/ напр. айрян със сол- аз лично не го харесвам, но  това ми препоръчаха/. Сладко -също. Идеята на солената напитка е да задържиш течност  и да те кара да поемаш течности. По този начин по естествен път се регулира баланса. При високо кръвно  е обратното - стремиш се на базата на хапчета да изхвърлиш възможно най- много течности от организма. Ама и аз какви обяснения давам!!!!!!!!!!! Друг трик при ниско кръвно и в домашни условия е потапянето на краката в гореща вода.  Но за съжаление при мен е доста гадно положението и се налага  дори и хапчета да пия и то след 3-4 двойни кафета........
Виж целия пост
# 13
Здравей,
аз_също_вече_2_пъти_слизам_от_автобуса,защото_ми_пада_
кръвното_и_почти_припадам.Интересното_е,че_първите_3_месеца
нищо_ми_нямаше.Става_ми_лошо_от_сега-18/19_г.с.
Последният_път_попитах_в_
ЖК_в_Шейново,където_съм_се_записала.
Лекарят_ми_каза_да_пия_1_нормално_кафе_с_кофеин_сутрин
,винаги_в_чантата_да_си_нося_шоколадов_бонбон_и_като_
усетя_наближаването_на_"прилошаването"_да_го_изям_
веднага.Това_вчера_ми_помогна_като_с_вълшебна_пръчка-1_шоколадче_"Мерси".
След_обед_също_пия_по_1_кафе,но_безкофеиново.
За_водата_през_деня-аз_и_преди_да_забременея_пиех_по
2_литра...-не_ми_влияе_на_кръвното_лично_на_мен.
Така_че-носи_си_шоколадче_и_бързо_го_изяждай!По_лекарска_
препоръка!
Дано_ти_помогнах_и_успех!

Лека_вечер_на_всички!
Виж целия пост
# 14
Да определено от както съм бременна все по често ми пада кръвното и ми се гади доста
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия