Проблем с акането ?!

  • 2 494
  • 14
Здравейте мами,
от около един месец имаме проблеми с акането. Първо давах нутрилон, запече се и не можеше да се изака без моя помощ. Смених млякото на миломил, определено и понася по добре, понякога се изаква сама, но само понякога. През останалото време се напъва, става червена, плаче пронизващо и неможе да се изака. Иначе акитата са редки, не мога да разбера това запек ли е или не ? Ще се радвам ако има мами с подобен проблем да споделите опит, мисля си да сменя млякото, но с какво ? Дали нещата ще се нормализират като поотрасне още малко ?
благодаря ви   bouquet
Виж целия пост
# 1
Щом акитата не са твърди, значи няма запек. Просто не може да напъва. Сигурно често и помагаш и така е свикнала. Остави я да се понапъне самичка. 2, максимум 3 дни няма проблем, ако не се изака.
Не сменяй АМ толкова често - не е препоръчително! Може да го правиш, вместо с вода, с отвара от овесени ядки (вариш овесени ядки и прецеждаш само водата).
Може да даваш някакви плодови сокове за разхлабване - круша, грозде и т.н., ако вече си ги въвела.
Виж целия пост
# 2
Не смиял, че детето ти има запек, остави го малко на спокойствие, не го "изаквай".
Овесените ядки имат глутен, не можеш да даваш.
Виж целия пост
# 3
Не учи детето да ака с твоя помощ.Напъването може и да е от колики.Няма запек,не се тревожи.
Овесени ядки в никакъв случай,много сте малки,в тях има глутен!!!
Виж целия пост
# 4
Може да е от капките за колики,ако даваш още
Виж целия пост
# 5
Не сменяй безразборно млеката.Препоръчвам ти чайчето на Блевит - "L" .Давай по мъничко или слагай 1-2 гранулки във водичката с която правиш млякото  Hug
Но все пак се консултирай с педито си  Hug
Виж целия пост
# 6
Щом сте на три месеца, това което аз ти препоръчвам е да даваш по няколко лъжички /4-5/ сок от круша, синя слива, тиква. Те разхлабват и нещата стават естествено. Изакване с твоя помощ е много вредно нещо, не го прави. Също не сеняй млеката, защото и това дава реакция - понякога колики, запек, понякога разстройство.
Виж целия пост
# 7
да, нека си ака сама!
ако не е твърдо акото, не е запек. явно друго я тормози.
Виж целия пост
# 8
Ние бяхме така доста дълго време,но накрая я сложих на гърне някъде към 7 месец и проблемите спряха .
Виж целия пост
# 9
Да ти кажа и аз имах същия проблем в началото. И ние сме на Нутрилон и мислех, че е от него. Смених го с Аптамил, но малката го пи една седмица и после го отказа. Върнах се на Нутрилон и след още седмица нещата се оправиха от само себе си. Просто явно стомахчето на детето има нужда от време за да свикне с млякото, което даваш. Не вярвам Нутрилона да ви е запекъл. Той е с пребиотици все пак.
Виж целия пост
# 10
Както сеа ти казали- не е запек- просто май е свикнало стомахчето ти да и помагаш да се изака- и не напъва- остави я един ден- или дай сокче за разхлабване- аз съм давала вода от овесени ядки на 1 месец- помага- но за това сама си решаваш заради глутена
А за млякото- вече почти във всички има пребиотици- но на моя Валентин лично помогна за запека и коликите Фризовом
Но съвет от мен- не сменяй млякото- без причина- назали от това е проблема с акането
Виж целия пост
# 11
Може да пробваш с "Дуфалак". На кърмачета се дава по 1 чаена лъжичка. Организма не привиква към него. Ефекта настъпва след около 5 часа. Не прави клизмички, защото детето привиква и ще започне да ака само с чужда помощ. Може да пробваш и със сокче от круша, но не и с грозде, защото предизвиква диария. Ако яде плодови пюренца, дай пюре от сини сливи и круши.
Виж целия пост
# 12
Благодаря ви за отговорите. Положението се пооправи, от няколко дни ака  Grinning веднъж на 2 дни. Дано да не е временно  Praynig
Виж целия пост
# 13
Може да пробваш с "Дуфалак". На кърмачета се дава по 1 чаена лъжичка. Организма не привиква към него. Ефекта настъпва след около 5 часа.

Да,и аз давам Дуфалак в краен случай.При Дари обаче ефект има още на 2-рия час  Mr. Green
От както не я кърмя е на Аптамил,ака си всеки ден(по 2-3 пъти) но понякога се запича,незнам от какво? Thinking
Виж целия пост
# 14
Дуфалак и давах преди няколко седмици, ефикт имаше на третия ден, но го спрях защото я болеше коремчето от него.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия