Вечерното хранене - с какво, освен мляко?

  • 1 766
  • 32
Дотук от около 3 седмици по обед давам зеленчуково пюре на бебока (7 м.) Разбрах, че храненето около 9-10 часа и следобедното може да се обогати с плодово пюре. А вечерното (той през деня се храни по ок. 6 пъти)? Каши на нас не ни препоръчват, защото сме малко по-пълнички. Не вечерното хранене пак зеленчуково пюре ли да давам? За сутрешното (около 6-7) остава мляко, както и преди лягане (около 21 часа)
Виж целия пост
# 1
Може супичка да даваш. Или зеленчуково пюре ако не ти се готви всеки ден супа. Ако го запишеш на кухня ще ти е доста лесно.
Виж целия пост
# 2
браво бе, жената кърми 6 и повече месеца, детенцето за първи път опитва пюре през живота си на 7 месеца и айде на кухня!!!
не съм против кухнята, когато детенце порасне, но не мислите ли, че пурво трабвя да свикне с новите храни и вкусове и тогава! че то на кухнята всеки ден освен понеделник дават мръвки! месото не се ли дава малко по-късно, след зеленчуците и плодовете, а?!?!

п.с. въпросите са риторични, за който не разбере.....
Виж целия пост
# 3
Каква кухня? Бебето е на 7 месеца?! На кухня май се приема от 10 месеца, а и така изведнъж от кърма на кухня?!?
Ние сме на 6 месеца и половина и схемата ни на хранене е същата. Аз лично във последното за деня мляко добавям 2 ч.л. каша. По принцип кърмя, но вечер давам адаптирано мляко и горното количество каша. Педиатърката каза, че може към млякото да се добавят и бебешки бисквити, но още не съм пробвала.
Успех!
Виж целия пост
# 4
Цитат на: Anonymous
Каква кухня? Бебето е на 7 месеца?! На кухня май се приема от 10 месеца, а и така изведнъж от кърма на кухня?!?
Ние сме на 6 месеца и половина и схемата ни на хранене е същата. Аз лично във последното за деня мляко добавям 2 ч.л. каша. По принцип кърмя, но вечер давам адаптирано мляко и горното количество каша. Педиатърката каза, че може към млякото да се добавят и бебешки бисквити, но още не съм пробвала.
Успех!


Никакъв гост не съм, ама в този форум все имам проблеми с влизането Cry
Виж целия пост
# 5
Щом от скоро си захранила със зеленчуково пюре вечер все още давай мляко. След няколко седмици може да смениш едно хранене с кисел или овесени ядки с мляко и плод. Според мен на тази възраст, можеш да даваш на бебо да гризка бисквитка, до 1 на ден щом смяташ, че е пълничка. Давай я във времето, в което смяташ че бебо е най-гладен и кърмата не достига.
Ти май кърмиш нали, тогава слагай изцедена кърма в овесените ядки.
Виж целия пост
# 6
Можеш да опиташ със супичка наистина - зеленчукова и пасирана. Например ако си дала на обяд картофено пюре, направи друг зеленчук (тиква, морков) супа, сложи и малко ориз.  Има доста рецепти из сайта. За сега разнообразието не може да е голямо, щом като бебчо тепърва се захранва. Можеш да се пробваш и с плодово пюре (но с мляко), кремчета с бисквитка. Като го захраниш ще ти е по-лесно да измислиш какво.
Виж целия пост
# 7
Имай предвид, че бебешките бисквити, които аз поне съм срещала, са с яйце на прах вътре - т.е. съдържат белтък.
Обикновените бисквити нямат яйце, но пък са пшенични, т.е. глутеносъдържащи. Може би не е лошо да провериш по магазините за здравословно хранене за други видове бисквити и сухари.
Виж целия пост
# 8
Голяма съм  :doh:
Сега видях, че следобедното хранене още е мляко. Едва като го замениш и него, ще сменяш и вечерята. Не е хубаво да му се натоварва стомахчето изведнъг и то вечер.
Виж целия пост
# 9
Какво количество зеленчуково пюре изяждате? Ако сте достигнали до по-фолямо количество може да въведеш още едно хранене. Аз бих ти препоръчала дом. приготвена безглутенова каша без захар, защото е много богата на вит. от групата В. Не нужно да даваш голямо количество. В този период бебто все още се запознава с нови вкусове. Ако започнеш да даваш каша, направи го преди обяд или на обяд, а зеленчуковото пюре остави за по-късно (вечер например). Важно е обаче да не бързаш със захранването.
Поздрави:)
Виж целия пост
# 10
Благодаря ви, момичета!
Питах, защото се чудех дали бебето не е гладно вечер (много започна да се буди през нощта) Пюрето на обед е около 150 г макс. + мляко (той все си го търси  Embarassed )
Понякога му давам плодово пюре следобед, но не съм замествала хранене още. Ще експериментирам (по малко) със съветите, които сте ми дали, може би като начало с малко по-разредено пюре като добавка. Ще потърся и какви бисквити има на пазара.
Виж целия пост
# 11
Не винаги е вярно, че детето се буди само от глад. Затова не се опитвай да го натъпчиш, за да не се буди. Те си се будят по много причини, зъбки, за да се гушнат или да сукнат.

Примерно синът ми вчера беше ял много преди лягане, беше направил 5-часова пауза по отношение на кърменето (бяхме го оставили на баба лу, че имахме ангажимент) и после ми се буди 4-5 пъти от полунощ до 9 сутринта.

Та мисълта ми е карай внимателно със захранването. Давай зеленчуци, ориз, елда, ако я яде, плодове. Давай различни комбинации. Може едната ти комбинация да бъде ориз с нещо. Оризът се комбинира добре и с плодове. А другата картоф със друг зеленчук (морков, карфиол, тиквичка, грах). Аз не те съветвам да даваш бисквити и кисели. Първо бисквити без пшеница няма да намериш, после киселите са със захар. Просто си давай круша, ябълка както сега си им е сезона.
Виж целия пост
# 12
Благодаря, Инка. Може и зъби да са. Ще пробвам елдата, а и все повече пресен плод с овесени ядки или ориз. Пюретата точно така ги правя - основа картоф плюс някакъв друг зеленчук.
Виж целия пост
# 13
за вечеря давам на Ники импровизирана бисквитена торта тоест начупвам 2 бизквити и приготвям най обикновенно пшенично или царевично нишесте обаче с Омнео и заливам бисквитите,настъргвам ябълка или круша а понякога и овесени ядки 1 лъжица слагам.Става много вкусно и го засища до 9 сутринта
Виж целия пост
# 14
Цитат на: Anonymous
Каква кухня? Бебето е на 7 месеца?! На кухня май се приема от 10 месеца, а и така изведнъж от кърма на кухня?!?

Във Варна кухнята е след 6 месеца.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия