За ваксината полиомиелит

  • 2 218
  • 15
Мами, днес педиатъра ми обясни, че ваксината за полиомиелит, която се полага от Здравната каса предизвиква висока температура и бучки по крачетата /особено третия прием/ и препоръча да купим Инфанрикс. Това е същата ваксина, струвала 27лв. и се понасяла много добре от децата. Вярно ли е това?
Виж целия пост
# 1
Не от ваксината за полиомиелит а Дифтерия, тетанус и коклюш - те се бият двете едновременно. Да така е - ние направихме по същия начин и наистина Инфанрикса е по добра.
Виж целия пост
# 2
Благодаря - ще я купя.
Виж целия пост
# 3
Полиомиелитната ваксина са капки, които се пият, а ДТК действително се понася малко по-трудно - с повишена температура и оток на мястото.
Виж целия пост
# 4
не е zадължително да е на капки  Stop
нашата е 6 валентна ДТК плюс полио плюс ....
Виж целия пост
# 5
Ние пък сложихме ДТК-то, което се плаща от касата, а вместо полиомелитните капки купихме алтернативната ваксина (имовакс полио - май се казваше) по препоръка на педиатърката. Аз тогава много се бях стреснала и исках и Инфанрикс да купувам, но тя каза, че нямало нужда ако няма алергии в семейството newsm78. Вярно имаше бучка на ръчичката където и я биеха, но я понесе без никакви други проблеми. До дете си е. Има деца, които дигат температура и плачат много.
Виж целия пост
# 6
а,нашата педиатърка не иска да се съгласи да ни бие Инфанринкса  Crossing Arms,а предн9ия път на първата вдигнахме 39 температура ...как ме е яд още
Виж целия пост
# 7
Да,тя е убита ваксина и струва 18лв(аз за толко съм ги купувала)Прави се дълбоко подкожно-в ръчичката.Казва се Имувакс полио.
.А,както са ти казали от българското ДТК стават големи отоци със зачервявяне.Инфанрикс е убитата ДТК.Тя е на цената,която си посочила.понася се много по-лесно,без повишена Т и отоци.Може да се появи слабо уплатнение и зачервяване на мястото.При поставяне,непосредствено след имунизацията,на компрес с риванол е възможно да не се появят тези реакции!
Виж целия пост
# 8
Тук има доста подробно описани всички ваксини http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=46039.0
Виж целия пост
# 9
Полиомиелитната ваксина са капки, които се пият, а ДТК действително се понася малко по-трудно - с повишена температура и оток на мястото.
Peace
при нас нямаше НИКАКВА реакция. Когато се прибрахме направих  компресче с мед /върху марличка/. Нито се поду, нито се повиши температурата, а не съм давала панадол /или друго/. Сложихме ДТК-то от здравната каса. И аз се колебаех за Инфанрикс, но...все пак реших другата.
Виж целия пост
# 10
И при нас нямаше никаква реакция.Всичките ваксини , които бяха сложени на детето, бяха от тези, които поема здравната каса,
Виж целия пост
# 11
И при нас нямаше никаква реакция.Всичките ваксини , които бяха сложени на детето, бяха от тези, които поема здравната каса,

При дъщеря ми също.При последното ДТК стана малко топче в ръчичката,но се разнесе.
Виж целия пост
# 12
И при нас нямаше никаква реакция-нито температура,нито отток и т.н.Дано и следващите да са така Praynig Praynig Praynig
Виж целия пост
# 13
По-добре я купи, че като знам какво преживях с моя син......, но на мен никой не ми беше казал, че има и друг вариант
Виж целия пост
# 14
много благодаря на всички за отговорите!!!!!!!!!!!!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия