Някой да има опит със скарлатина?

  • 781
  • 4
Случвало ли ви се е детето да се разболее от скарлатина? Как протече?
Каката има от вчера, доктора при който отидохме по спешност(нашата педиатърка нямаше места ) предписа антибиотик и каза че в понеделник няма да е вече заразна и може да ходи даже на градина.
После се обадих на педиатърката ни и тя каза същото. Аз съм чела страшни неща за скарлатината, но тук я смятат едва ли не за безобидна. Наистина ли толкова лесно минава?
Виж целия пост
# 1
Мммм да,и тук я смятат за безобидна,но когато племенницата ми беше болна от скарлатина ,ни казаха,4е не трябва да ходи една семдица на у4илиЩе.Дадоха и антибиотик и ни пратиха да си ходим  Whistling
Виж целия пост
# 2
Руже,ние все оЩе нямаме опит със скарлатината ( само едната варицела ни е в архива  Wink ) и затова не мога да ти кажа ниЩо конкретно. Пробвай да пуснеШ в гугъла "скарлатина" и Ще ти излезе описание на болестта с продължителност,как се лекува и вси4ки други подробности.  Simple Smile
Виж целия пост
# 3
Здравей,
ние сме така да се каже с богат опит от тази болест. В детската градина на сина ми е много често явление и съответно веднага се разпостранява. Дори и аз я карах вече два пъти, естествено доста по зле от детето се чувствах.
Признаците за скарлатина може да са болки в корема, кашлица, температура, малко пъпчици по гърдите и корема, зачервено гърло и обложен език.  Тук веднага преписват антибиотик напр. пеницилин, взема се 10 дена, след първите пълни два дни на вземане детето не е вече заразно и може отново да ходи на детска градина. Поради това, че се взема антибиотик не могат да се изградят антитела в организма и болеста може да се повтаря всеки път когато детето има контакт с болни, заразни деца. Тук в Германия не поддържат лекуването на скарлатина без антибиотик, защото болеста има много странични ефекти върху други органи.
Виж целия пост
# 4
Ние я карахме наскоро. Лекува се задължително с антибитиотик 10 дена, като след 2 рия детето вече не е заразно и може да ходи на градина. Това че не се изграждат антитела не е вярно, защото има 18 различни щама, които предизвикват скарлатина, т.е. може да я караш и повече от 1 път. Важно е антибиотика да се взема предписаното време, защото при неизлекуване от стрептоките може да се получат опасни вторични инфекции. Ние бяхме след 1 месец на контролен преглед с ЕКГ и контрол на урина.
При нас лекарят я хвана в движение, преди още да се е проявила, така че минахме без обрив.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия