Ваксината ActHIB

  • 1 080
  • 13
Споделете ако сте я поставяли на децата си.
Аргументи ЗА. Наблюдавани странични реакции?
Виж целия пост
# 1
На моята дъщеря и слагахме Тетра Акт Хиб. Нямаше никакви проблеми, странични реакции и т. н проблеми за детето. Два пъти давах Панадол еднократно след ваксината - профилактично по заръка на лекарката.
Обаче имаше проблем с намирането на ваксината. Ако решите с нея да ваксинирате купете си първо ваксините и ги съхранявайте в хладилник.
Ние преди всяка ваксина мобилизирахме цялата рода да търсим по аптеките. Сега може да няма такъв дефицит, но по-добре проучете, защото като се почне с един вид ваксина, не може да се прескача ей така на друг.
Виж целия пост
# 2
Дай малко инфо за Тетра ваксината.
Виж целия пост
# 3
ТЕТРАкт-ХИБ е комбинирана ваксина за едновременно предпазване от дифтерия, тетанус, коклюш и инвазивни инфекции причинени от Хемофилус инфлуенце тип Б, напр. менингит, септицемия (инфекция на кръвта), епиглолит, целулит, артрит при деца от 2 мес. възраст до 5 год. възраст, неимунизирани срещу никое от тези заболявания,
Ваксината не осигурява защита срещу инфекции, причинени от други типове на Хемофилус инфлуенце, освен тип Б, нито менингити с други причинители.


Показанията ги преписах от листовката за пациента.
Виж целия пост
# 4
на голямото дете съм слагала три дози, никакъв проблем не сме имали
дали имаше някаква полза незнам, защото беше по препоръка на докторката ни, а тези препоръки често следват "мода" и зависят от активноста на медицинските представители
не съм решила за второто дете дали ще слагам допълнителни ваксини
Виж целия пост
# 5
Ние я слагахме на 1г.4м. Нямаше никакви реакции, проблеми, възпаления и зачервявания. Нищо не съм давала нито превантивно, нито се е налагало да давам след това. Нашият педиатър каза, а и съм чела, че тази ваксина се понася сравнително леко и почти не дава реакции, както и беше при нас.
Виж целия пост
# 6
Ние я слагахме на 1г.4м. Нямаше никакви реакции, проблеми, възпаления и зачервявания. Нищо не съм давала нито превантивно, нито се е налагало да давам след това. Нашият педиатър каза, а и съм чела, че тази ваксина се понася сравнително леко и почти не дава реакции, както и беше при нас.

И при дъщеря ми нямаше реакции.
Виж целия пост
# 7
А от къде купихте ваксината, в Пловдив не мога да я намеря никъде
Виж целия пост
# 8
Аз я купих от Търговска лига, взех телефона от справки, обадих се и казаха че я имат. Звънни и на вашата, почти винаги я имат в наличност.
Виж целия пост
# 9
На моя син му поставихме еднократна ваксина Act Hib, на 1 г. и 3-4 месеца. Не е имал проблеми покрай имунизацията. Поставихме я по препоръка на личната му лекарка, като васкина срещу Хемофилус Инфлуенце - най-честия причинител на инфекциите на горните дихателни пътища. Всъщност аз питах лекарката за незадължителните имунизации и по-точно, до колко е необходима противоменингитна ваксина и тя препоръча Act Hib. Обясни, че Act Hib има и умерена протевоменингитна защита и при деца с нормална имунна система, които нямат някакви конкретни показания за поставяне на специализираната противоменингитна ваксина, Act Hib съчетава необходимата защита и срещу това.
А относно намирането на ваксината - възможно е да има периоди на дефицит, но аз без никакъв проблем я намерих в Търговска лига миналата година през юни.
Виж целия пост
# 10
А от къде купихте ваксината, в Пловдив не мога да я намеря никъде

Вчера взех на малката-поръчах я в кварталната аптека и на другия ден я доставиха.Това значи,че я има при доставчиците.
Виж целия пост
# 11
И ние сложихме на малката Тетра .....Нямаше никакъв страничен ефект.
Виж целия пост
# 12
 Коя ваксина e дефицитна ActHIB или TetraActHIB, питам защото темата малко се разводни.
Виж целия пост
# 13
И аз поставих ваксина на детето си на 1.1год., нямаше странични реакции. Купих ваксината от Фармател- доставят ти я до вкъщи, доколкото знам работят и с провинцията, но трябва да се провери. Телефонът им в София е 962 22 22.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия