фетална морфология колко пъти се прави

  • 6 048
  • 20
здравейте, имам фетална морф. направена от д-р мазнейкова през 17 г.с, после още веднъж в 25 г.с. ни прави нормален уз с доплер и каза, че не е лошо и след 34 г.с. да види пак, вие какво знаете по въпроса, дали необходимо, иначе аз ходя при едни друг лекар в нейният кабинет, и всеки месец ме гледат на уз,но не толково подробно като мазнейкова. а дали става дума пак за фетална или пак за по разширено уз с доплер. какво мислите да отида ли през другата седмица или не? като на фетална бях пратена от моят доктор, а после той отсъстваше и каза пак да отида при мазнейкова, но те работят в един мц. какво да направя дайте акъл? благодра предварително.
а има някоя от вас, която ходеше на жщ. при мазнейкова в нейният мед.център, за да знам колко пъти прави фетална и сега към края за какво уз става дума?
Виж целия пост
# 1
Аз съм си правила фетална морфология веднъж, при доц. Томова. Иначе гинеколожката ми ме гледаше всеки път на видеозон. Струва ми се, че не е нужна фетална морфология повече от веднъж - нали все пак се е установило, че бебето няма вродени дефекти (каквато е и целта).
Виж целия пост
# 2
Фетална морфология на плода се прави 3 пъти през бременноста, като последната е добре да се направи между 30 - 34 г.с.

Аз ходя при д-р Димитрова и съм много доволна, те са колежки с Мазнейкова и д-т Томова.
Виж целия пост
# 3
А пък в Пловдив нито веднъж не се прави  Wink

А и какъв е смисълът в 34 г.с. ??? Какво се прави, ако се установи проблем (недай си боже!  Praynig) .. То дори и в 25 г.с. е късно ..  newsm78
Виж целия пост
# 4
здравейте, имам фетална морф. направена от д-р мазнейкова през 17 г.с, после още веднъж в 25 г.с. ни прави нормален уз с доплер и каза, че не е лошо и след 34 г.с. да види пак, вие какво знаете по въпроса, дали необходимо, иначе аз ходя при едни друг лекар в нейният кабинет, и всеки месец ме гледат на уз,но не толково подробно като мазнейкова. а дали става дума пак за фетална или пак за по разширено уз с доплер. какво мислите да отида ли през другата седмица или не? като на фетална бях пратена от моят доктор, а после той отсъстваше и каза пак да отида при мазнейкова, но те работят в един мц. какво да направя дайте акъл? благодра предварително.
а има някоя от вас, която ходеше на жщ. при мазнейкова в нейният мед.център, за да знам колко пъти прави фетална и сега към края за какво уз става дума?

съвсем точно ти е казала. ехографията на третия триместър е важна, ако евентуално се установ инещо, то да се вземат навременни мерки по време на раждането. в този срок на бременността се установяват и изоставанията в растежа на плода и се прави лечение.
по правило се правят три ехографии - по една във всеки триместър.
Виж целия пост
# 5
Аз общо 3 пъти си правих, но се налагаше, заради доплера, трябваше да разсеем едни съмнения. Иначе не мисля, че щяха да ме карат толкова да ходя. Сега последно ходих 34-та г.с. (преди 3 дни), но пак по "фалшива тревога", Слава Богу. Praynig

Ако нещо я притеснява лекарката е добре да си направиш. Моята имам чувството, че не може всичко да свърши с нейния си скапан ехограф и затова ме праща чат-пат на триизмерния.
Виж целия пост
# 6
Здравейте момичета,
Аз съм в 11 гс и още не съм се ориентирал къде да отида за фетална морфология
До сега ми казваха че трябва само веднъж в 18 седмица но сега разбирам че е добре да се отиде и по късно
Аз като че ли предпочитам да отида при Томова в Свети Лазар - някоя има ли впечатления
За Мазнекова чувам много противпречиви мнения - че е добра няма съмнения, но че много претупвала  newsm78
Виж целия пост
# 7
Здравейте момичета,
Аз съм в 11 гс и още не съм се ориентирал къде да отида за фетална морфология
До сега ми казваха че трябва само веднъж в 18 седмица но сега разбирам че е добре да се отиде и по късно
Аз като че ли предпочитам да отида при Томова в Свети Лазар - някоя има ли впечатления
За Мазнекова чувам много противпречиви мнения - че е добра няма съмнения, но че много претупвала  newsm78

Всички сме много доволни от Д-р Димитрова в МЦ "Фемина". Става с предварително записване, като тези 3 седмици няма да я има, но ти имаш доста време. 18та седмица е рано - иди към 20-22ра г.с. Пусни си търсачката най-добре, ще видиш, че има доста теми и подробно обсъждани специалистите, услугите, заплащането...
Аз не знам нищо за "Св. Лазар" Sad .
Виж целия пост
# 8
Един път съм правила,в началото на 7-ми месец.
Виж целия пост
# 9
Доплерът е само ако има съмнения, че кръвопотокът към бебето е слаб, т.е. ако бебчо е по-малък от нормите за определената седмица. С чак толкова изследвания не се тормозете излишно, ако всичко ви е наред. Иначе лекарите са си в правото да ви информират каво още и още, и още има на тоя свят.
Виж целия пост
# 10
Ми един път съм правила, казаха че няма нужда повече във Фемина.
Виж целия пост
# 11
Само веднъж съм си правила, някъде около 18 г.с. Ходих във Фемина при Д-р Димитрова.
Виж целия пост
# 12
Много добри отзиви чувам за Фемина и Димитрова
А какъв е ехографа там 3Д?
КОлко струва прегледа и имате ли телефон
Виж целия пост
# 13
На същинска фетална морфология съм ходила веднъж- в 21 г.с. Иначе гинеколожката ми ми правеше уз и следеше основните размери.
Виж целия пост
# 14
Много добри отзиви чувам за Фемина и Димитрова
А какъв е ехографа там 3Д?
КОлко струва прегледа и имате ли телефон

И аз ходих при д-р Димитрова .Само веднъж към 17-18г.с.
Струваше 40лв.
Тел.983 30 20
Адреса е:ул.Дунав 47
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия