Може ли без следобеден сън?

  • 705
  • 14
Дъщеря ми заспива изключително трудно и вечер и следобед. И само с биберон. Решила съм, обаче да махаме бибата, което значи да се простим със следобедния сън Tired. Кажете ми, нормално ли ще е за 2 годишно дете да не спи следобяд?
Виж целия пост
# 1
Ами според мен е рано да махнеш следобедния сън. Още повече, че идва лято - деня ще става все по-дълъг, ще излизате на вън и детето ще се уморява все повече и т.н.
Големия ми син също заспиваше само с биберон, но като го махнахме за няколко дни се научи да спи без него.

Има доста теми за махането на биберона, виж в Библиотеката или пусни търсачката.
Успех
Виж целия пост
# 2
В никакъв случай не трябва да махате следобедния сън...
Виж целия пост
# 3
И Наско заспива много трудно. Лежа до него около час докато заспи. Не смуче биба от 5 месечен newsm78. Сега го пускам на ясла и не искам да си помисля колко бой ще яде, докато заспи. Аааа, докато заспива си играе с косата ми. Според мен е рано да спрете да спите следобед.
Виж целия пост
# 4
Дъщеря ми определено е по-голяма, но повече от година не спи на обяд. Просто се отказах да мъча нея и себе си. Освен това, че заспиваше трудно на обяд, все пак ако заспеше то вечер не заспиваше преди 11 часа и се получаваше затворен кръг. Не спи на обяд, но се опитвам да й поддържам навика да ляга да си почива, защото иначе й е трудно в детската градина, там доста им се карат когато не могат да заспят, та поне да пази тишина.
Виж целия пост
# 5
Детето само се отказва от следобедния сън,но някъде към 3-4 год. възраст,може и по-късно.Относително е.Не го отказвай от следобедната почивка,но мисля че трябва вече да махнеш биберона.
Виж целия пост
# 6
Детето само се отказва от следобедния сън,но някъде към 3-4 год. възраст,може и по-късно.Относително е.Не го отказвай от следобедната почивка,но мисля че трябва вече да махнеш биберона.
   Моето мисля, че вече е готово да не спи следобед. И с бибата сега се приспиваме около 2 часа, а без нея от сега ми е ясно, че сън няма да има. А вече не искам да отлагам махането на биберона. Трябва да избера едно от двете. Дано да не съм права Praynig
Виж целия пост
# 7
Ние сме по-малки от вас,но определено не можем без следобеден сън.Веднъж се наложи да не спим по обяд,защото излизахме по работа и реших,че ще издържи.Но към7 часа вечерта започна едно мрънкане,ходеше като дрогирана,спъваше се,падаше и беше кошмар.друг път такава грешка никога.
Виж целия пост
# 8
Струва ми се, че е рано да отпадне следобедния сън.  Но, както много пъти е казвано, всичко си е до дете и темперамент. Моето спи следобед по 3 часа.
Пробвай с по-голям прастой навън, да изразходи повече енергия и дано се оправят нещата.
Виж целия пост
# 9
Сигурно си зависи от детето. Моето е на 2г 2м и спи по 2 часа следобед все още, но нейно връстниче-приятелче не спи следобед някъде от вашата възраст, но пък заспива към 7 вечерта от умора.Така, че може и период да е някакъв, през които минавате, но си мисля че е рано да се отказват от следобедния сън.  Peace
Виж целия пост
# 10
Пробвай един ден да не я приспиваш следобяд и ще видиш.
Иво също заспива много трудно следобяд (и вечер също)-люлеем се на люлка, пея песни.... Трагедия. Преди 15ч. изобщо не си и помислям, че може да заспи. Ако заспи в 15,30 съм щастлива, но по-често заспива около 16ч. После, естествено, се боря с него и за нощното приспиване.
Обаче ако не заспи в този интервал-15-16ч., след това около 17ч. вече умира за сън и не е възможно да издържи. Което прави нещата с нощното заспиване още по-страшни. Така че той въпреки трудното заспиване, все още не е готов за премахване на следобедния сън.
Свекърва ми ми каза, че мъжът ми е престанал да спи следобяд почти веднага след като е навършил 1г.
Виж целия пост
# 11
Дъщеря ми заспива изключително трудно и вечер и следобед.

Искам да попитам в колко часа става сутрин?

Синът ми е малко по-малък, но сутрин е ранобуден, става ок. 7,30ч. На обяд към 13,30 заспива и спи до към 16,00-16,30ч. Вечер заспива към 22,00ч. Определено не може да мине без следобеден сън.
Виж целия пост
# 12
Mи то си е до дете.
Щерката до 7г. си спеше следобяд. Без никакъв проблем и за спиваше за около 5-10мин.
Сина е на 2г.6м. и може и да пропусне някой ден (както днес) да спи следобяд. Заспива малко по-бавно от сестра си. Вечер е по-капризен, но пък ляга по-рано вечер. Ще караме както дойде...

Аз в ДГ най-мразех да спя следобяд  Crossing Arms и само се чудех с кого да си говоря. За това всеки път г-жата наказваше цялата група "през глава" завити  Twisted Evil
Виж целия пост
# 13
Рано е да махаш следобедния сън. Дияна продължава да спи следобяд.
Имаше един период точно на вашата въсраст когато беше решила, че няма да спи слеобяд - издържа точно една седмица на този режим.
Виж целия пост
# 14
Ох, благодаря на всички.
  Няма значение в колко часа става, заспиването е еднакво трудно. Преди се събуждаше към 8, 8.30ч. , сега към 7, 7.30ч., но приспиване няма ooooh!
 Много често след 2 часа тормоз и за двете просто се отказвам и няма проблем да си издържи будна и до 21ч вечерта Shocked
  А разходките преди обяд й действат превъзбуждащо  Close
  Обаче заспи ли, спи по 3 часа.
   Пробвала съм, разбира се всички възможни методи за приспиване. Минахме през какви ли не периоди, но....
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия