Слагате ли препоръчителните ваксини?

  • 2 193
  • 41
Задължителните са ясни.Сега педито ме навива за една,против менингит и някакви си коки,забравих кои бяха,и аз не знам - да я слагам ли или не? newsm78Вие слагахте ли такава,как е при вас?И как преценяват дали да откажете или да я сложите?Слушите педито? Thinking И повече ваксини могат ли да навредят,има ли смисъл от тях,щом не са в задължителния списък?
Виж целия пост
# 1
Досега единствено грипната ни беше препоръчана от педиатъра и съм доволна, че я сложихме.
Менингитната тук си е задължителна.
Виж целия пост
# 2
Мерси,Кейс,ще я слагаме тогава.  Peace
Виж целия пост
# 3
zа коките ще ни я слагат в края на месеца zа недоносени била zадължителна и беzплатна виж менингитната що си мисля че ми я има с другата 6 валентната  newsm78 ама може и да бъркам
Виж целия пост
# 4
В България е по желание.Тука в Германия доколкото знам е задължителна.В цяла Европа я слагат, само в Б-я имат друга концепция, но сигурно и там в скоро време ще стане задължителна.Сложи я, но поговори с педиатъра дали не е добре е по добре да изчакате до след навършване на 1 година, тогава и приемите са по -малко и организма е по-укрепнал.
Успех.
Виж целия пост
# 5
В България е по желание.Тука в Германия доколкото знам е задължителна.В цяла Европа я слагат, само в Б-я имат друга концепция, но сигурно и там в скоро време ще стане задължителна.Сложи я, но поговори с педиатъра дали не е добре е по добре да изчакате до след навършване на 1 година, тогава и приемите са по -малко и организма е по-укрепнал.
Успех.

И в Белгия е по желание.Педито каза,че сега трябва да се сложи,тя е на три приема разделена,т.е. 3 месеца по едно "боц"  Grinning
Виж целия пост
# 6
Момичета, говорите за различни неща. Менингитната ваксина, която се прави юще през втория месец и която не е "задължителна" в България е срещу хемофилус (ХИБ). Детето на Блонди я има, защото тя се прави навсякъде. Ваксината, за която Блонди говори предполагам е ваксината срещу менинингококов менингит, която не се прави във всички страни безплатно и не навсякъде е включена в имунизационния календар. Аз я направих на детето си срещу заплащане.
Виж целия пост
# 7
Да, направихме я, за Превнар мисля , че говориш. Тя е против пневмококи. Нашия педиатър е голям привърженик на ваксините и дори не ни пита искаме ли , не искаме ли. Но тук във Франция вече толкова масово я правят, че човек забравя, че не е задължителна.
Иначе, вярно е , че противоменингитните ваксини са много и различни, менингита може да се предизвика от най-различни бактерии и вируси. Няма ваксина против всички причинители на менингита, би било невъзможно, само против най-тежко протичащите.
Виж целия пост
# 8
а zначи донякъде съм права ХИБ е в 6 валентната
а другата ми е zа пневмококи сега погледнах zа друга не са ми споменали  Thinking
Виж целия пост
# 9
При нас е петвалентна ваксината: тетанус, полио, дифтерия, ХИБ, коклюш. Кой е шестия елемент при вас?
Виж целия пост
# 10
Сложи я, но поговори с педиатъра дали не е добре е по добре да изчакате до след навършване на 1 година, тогава и приемите са по -малко и организма е по-укрепнал.
Ами 4е бе4етата под годинка са още по-рискова група, ако говорим за менингит, не дай Боже! Защо да 4ака, ако така или ина4е ще я слага! Аз съм толкоева наплашена, поради смъртен слу4ай - детенце на наши познати българи тук... писала съм и друг път за това...  Praynig
Виж целия пост
# 11
При нас е петвалентна ваксината: тетанус, полио, дифтерия, ХИБ, коклюш. Кой е шестия елемент при вас?

Diphtherie (DIP)
Tetanus (TET)
Pertussis (PEA)
Poliomyelitis (IPV)
Haemophilus infl. B (HIB)
Hepatitis B (HBV)

това е 6 валентната. тази по  желание е Превенар,против пнемвококи, слага се от 3тиа месец, обаче не е евтина, тука дозата е 117 евро, а са 4 дози... но смятам да я сложим.
Виж целия пост
# 12
Според мен си зависи много от педито и какво той смята за задалжителни...Ние си сложихме тази за която говори МарияКара-Превенар(педито ни посъветва-тъй като ни предстой пътуване в БГ...).При нас цената и е 64?....и наистина са 3бр...
Нашият педи не смята някой ваксини за задължителни.....още не сме сложили БСЖ...като ходихме на остеопат той ни посъветва да не бързаме и да не натоварваме организма на бебо....но като знам на други беб4овци колко ваксини са им сложили се newsm78......а и като всеки ни казва разли4ни неща-педиатара едно ,;лекарката в дет.център ,който е до нас друго ,....иди 4е разбери.... #Crazy
Виж целия пост
# 13
Досега единствено грипната ни беше препоръчана от педиатъра и съм доволна, че я сложихме.
Менингитната тук си е задължителна.

И при нас е така и не съм я правила.
Виж целия пост
# 14
Да, направихме я, за Превнар мисля , че говориш. Тя е против пневмококи. Нашия педиатър е голям привърженик на ваксините и дори не ни пита искаме ли , не искаме ли. Но тук във Франция вече толкова масово я правят, че човек забравя, че не е задължителна.
Иначе, вярно е , че противоменингитните ваксини са много и различни, менингита може да се предизвика от най-различни бактерии и вируси. Няма ваксина против всички причинители на менингита, би било невъзможно, само против най-тежко протичащите.

Аз пък си мисля, че говори за Menjugate (или както се казва в Европа) - ваксината срещу менингококов менингит. Тя също се прави 3 пъти на деца до 1 годинка.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия