Балсамов оцет?

  • 3 731
  • 6
Здравейте  Hug
имам нужда от съвет - искам да направя една рецепта, в която има балсамов оцет, а нямам такъв  Confused Никога досега не съм готвила с балсамов оцет и нямам представа точно представлява.
Въпросът ми е дали не мога да го заменя с нещо друго, подобно на вкус?
Виж целия пост
# 1
Това е винен оцет, но приготвен по малко по-специфичен начин и се приготвя в Италия. Виното се загрява, като по този начин се увеличава захарността му и зрее няколко дни. Съхранява се  години в дървени бурета. По-гъст е от обикновенният винен оцет и има сладникаво-кисел вкус! Не се използва за готвене, а само като добавка за вече готови ястия. Слагат се само няколко капки, защото аромата е много силен!

Не може да го замениш с нищо друго, освен с обикновен оцет, но няма да е същото!

Опитай да го потърсиш в Метро или Билла или в някой магазин за здравословна храна(тук го има само на тези места, та може би и в БГ така). Имай в предвид, че е доста скъп, но пък една бутилчица(той се продава в малки разфасовки) ще си я ползваш няколко години Simple Smile
Виж целия пост
# 2
има го в метро и в билла ,но може би не си го забелязала понеже търсиш прозрачен оцет Naughty
този оцет е тъмно кафяв и непрозрачен,и мисля,че не може да се замени с друг
Виж целия пост
# 3
Благодаря Ви   bouquet
Вероятно го има в магазините, просто аз исках сега да направя рецептата, а навън вали  и изобщо не ми се излиза   Blush
Виж целия пост
# 4
сложи обикновен оцет и малко вино, ако искаш може и да си балсамов оцет но е доста скъп 4-5лв. бут.
Виж целия пост
# 5
В Елемаг има щанд, на който са подредили смайващо разнообразие от балсамови оцети и зехтини. Бях впечатлена!
Виж целия пост
# 6
Много го уважавам този оцет,салатите винаги ги меша с такъв вместо обикновен,и да прекаля не се усеща  Mr. Green
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия