Профилактичен преглед на бебе при очен лекар - кога?

  • 7 974
  • 10
Здравейте, мили мами!
Майка ми чула от някъде, че е хубаво, когато бебето направи 4 месеца, да идем на профилактичен преглед при очен лекар. Знаете за това? И дали мога да взема направление от педиатърката?
Моля ви, ориентирайте ме, ако сте наясно!
Благодаря ви предварително!
Виж целия пост
# 1
Ние забелязахме че нашата бебка си сьбира очите още като беше на 3 месеца. Но педиатьрката не ни даде тогава направление. После в 10 месец пак настоявахме за направление и накрая отидохме на очен лекар.
Оказа се че сме отишли много кьсно. Тестовете били приспособени за бебета до 9 месеца и за деца след 2 години.
Направиха и преглед , но на половината тестове не можаха да я накарат да се концентрира защото беше станала вече много любопитна-типично за вьзрастта и.
Така че виж какьв тип тестове правят да не закьснеете и вие като нас.
Виж целия пост
# 2
е най-после някой да се окаже ,че е чул, подразбрал и т.н.

Задължителният офталмолигичен преглед (както на ортопед се ходи задължително с бебе) така и на офталмолог се води детето задължително при навършени 12 месеца, ако няма оплаквания и проблеми по-рано.

На 12 мес е първият офталмологичен преглед, за който мноооооого малко родители знаят и са информирани, да не кажа, че мноооого често този преглед се пренебрегва като излишен, ама никак не е, даже е изключително важен.

На този първи преглед се гледат очните дъна на детенце, евентуално кривене на оченца, и наличие на перде.
Всичко това ще го каже спец.офталмолог.

И не чакайте личната лекарка да ви покани с покана да отидете на този преглед, ами хванете детето и го заведете там където трябва, да не се окаже после по-лошо.

Следващият преглед е на 3 год възраст (пак ако няма оплаквания преди това). Тогава е добре да сте понаучили детето  на картинките, които ще му покаже специалистът за да не се притесни детето при самия преглед.

Ами това е в общи линии.

И пак казвам, тези неща няма да ги чуете от джи пи-тата на вашите деца, на тях им е все едно.

Действайте направо.
Направление са длъжни да дадат, ако не сте решили да заведете детето в частна клиника.
Виж целия пост
# 3
Цитат на: Liorena
И пак казвам, тези неща няма да ги чуете от джи пи-тата на вашите деца, на тях им е все едно.


Не е така - нашата педиатърка даде направление за офталмолог без бой Wink и специални покани.
Виж целия пост
# 4
Една очна лекарка ми каза, че на детето едното му оченце леко се изкривява. Когато я попитах какво следва ми отговори, че за да се определи с точност дали има изкривяване трябвало да и се направи пълна упойка и обстойно да и се разгледат очните дъна и какво ли още не. Това ме ужаси, мисълта, че трябва да я упоят за да я прегледат. По-късно , а и гледайки едно предаване по темата разбрах, че е желателно такъв преглед, но до три годишна възраст самото око търпи промени на зрението. Блъскам си главата и немога да разбера нищо, защо толкова различни мнения.
Кажете моля един наистина добър детски очен лекар, за да мога да се доверя напълно на едно мнение, а не да подлагам детето на експерименти.
Виж целия пост
# 5
аз пък прочетох тук из форумите, че деца, които са били на кислородотерапия, трябва да отидат на очен лекар към 6-ия месец. някой знае ли нещо по въпроса?
10х
Виж целия пост
# 6
Мила,  води Ния, колкото по-рано, толкова по-добре! Преглеждана ли е изобщо от очен лекар? Към 6-я мес. е профилактично, ако не е имало проблеми на предишния преглед. деца с кислородотерапия често правят ретинопатия и трябва да се следи внимателно състоянието им.
Виж целия пост
# 7
Цитат на: Karen
Мила,  води Ния, колкото по-рано, толкова по-добре! Преглеждана ли е изобщо от очен лекар? Към 6-я мес. е профилактично, ако не е имало проблеми на предишния преглед. деца с кислородотерапия често правят ретинопатия и трябва да се следи внимателно състоянието им.

ами аз това го разбрах преди 2 седмици, може би:( нито един лекар не ми го е казал Imp какво е ретинопатия? можеш ли да ми препоръчаш лекар?
Виж целия пост
# 8
Понеже си патих много със запушени слъзни канали на дъщеря ми, вярвайте ми направих всичко възможно да намеря наистина добър специалист-офталмолог и да е човечен.

Доверих се напълно и не сбърках.
Даже и за себе си ходя при тази лекарка.

Който желае нека ми пише ЛС, за повече информация и координати, да не пиша тук, да звучи като реклама.
Виж целия пост
# 9
на мен ми бяха казали, че детето трябва да проходи и тогава се ходи на очен лекар, иначе ако отидеш по-рано нещо не можело да се установи (не помня точно).
въпросът ми тъй като Дени в момента прохожда, а другата седмица прави годинка, да я водя ли на лекар или да изчакам да си тръгне стабилно и тогава?
Благодаря
Виж целия пост
# 10
Цитат на: agneshka
ами аз това го разбрах преди 2 седмици, може би:( нито един лекар не ми го е казал Imp какво е ретинопатия? можеш ли да ми препоръчаш лекар?


Писах ти на лични.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия