възможно ли е да ми изтекат водите без да разбера?

  • 19 957
  • 38
Остават ми 2 седмици до термина,вчера доктора ме попита дали ми е текло нещо,защото била намалена околоплодната течност?
аз от няколко седмици имам обилно бяло течение,а преди седмица за 1,2 дена сякаш беше и повече от обикновено.
и се чудя,възможно ли е да ми изтекат водите постепенно?никак не ми звучи логично newsm78
а може ли да изтекат докато се къпя например?
и да не ми се смеете на въпросите ей!!! Wink
Виж целия пост
# 1
Не знам какво точно трябва да се случи, и аз съм в същото очакване, но не мисля, че е възможно да не разбереш, че ти изтичат водите Peace
Виж целия пост
# 2
Не са за смях въпросите, не се притеснявай...
Мисля, че няма как да сбъркаш, че са ти изтекли околоплодните води. Не съм и чувала, че някоя мама да не е забелязала и да ги е объркала.
Обикновено и когато всичко е наред, те са розови на цвят (т.е. примесени с известно количество кръв) и сладникава миризма. Количеството е 200-500 мл, макар че усещането е като за много повече. По - притеснителни се явяват тези, които са със зеленикав цвят - показател, че нещо не е съвсем наред. Но съвсем не е задължително да има някакви проблеми и в този случай - имам позната, която имаше такива води, но бебето си беше наред.
Пожелавам ти най-вече спокойствие... и да се похвалиш с рожба, когато му дойде времето   Hug
Виж целия пост
# 3
  Моля да ме извините,че се намесвам тук,защото не съм раждала,но....една моя приятелка ми каза,че в началото само по-малко и е течало някакво течение-накря и се оказало околоплодна течност.но се спукало малко и когато контракциите и се засили и са я приели са и спукали,както трябва мехура и така....
Виж целия пост
# 4
 И на мене това ми предстои в скоро време и ще ми е много интересно да разбера.Ще следя темата Heart Eyes
Виж целия пост
# 5
, но не мисля, че е възможно да не разбереш, че ти изтичат водите Peace
Възможно е ConfusedАз не бях разбрала, че са ми изтекли.Когато родих(на датата на термина), лекарката ми каза, че бебето е сухо.И аз имах силно течение, бяха ми дали свещички, но явно са били водите.
Виж целия пост
# 6
И аз съм се замисляла над този въпрос......Хич не е смешен. Странно е "да ти изтекат водите".
Има моменти, в които няма как да разбереш дали ти изтичат водите.......  Wink
Мисля си все пак, че ще се усети промяна в коремчето - някак трябва да се отрази.
Виж целия пост
# 7
При мен поне нямаше никакви изменения в коремчето (корема, а още по - добре коремището:-)   Всъщност никакви изменения няма, които да са физически осезаеми. Е, след 30 минути започнаха контракциите... съвсем осезаемо Simple Smile
Виж целия пост
# 8
Хммм, много ме озадачихте с това неразбиране за изтичането на водите Thinking
Ще трябва да следя по-внимателно какво се случва с мен.
Виж целия пост
# 9
и се чудя,възможно ли е да ми изтекат водите постепенно?никак не ми звучи логично newsm78

не ми се вижда вероятно Thinking Thinking при мен ситуацията беше следната - заподозрях, че нещо подобно се случва и отидох в ДКЦ-то. оттам за по-голяма сигурност ме изпратиха в родилния дом - имали някакви реактиви, които отчитат дали става въпрос за околоплодна течност или не - не казаха със сигурност и ме приеха - е, след 2 часа вече нямаше съмнение какво се случва!!! така че според мен няма начин да не усетиш!
пожелавам ти леко раждане!
Виж целия пост
# 10
мисля, че няма начин да не усетиш. ако ти изтичат водите, усещането е като подмокряне. един познат разправя как, както си стояли у дома, жена му му казала `напишках се!` Whistling всъщност са й изтекли водите.
Виж целия пост
# 11
Ох, на мен също това ми предстои и темата ми е доста интересна. Благодаря на всички мамчета, които се включват, за да ни дадът съвет и да ни разкажат за какво става въпрос. Аз се притеснявам най-вече за това да не стане докато се къпя, че тогава хич няма и да разбера.
Виж целия пост
# 12
всъщност, рядко се случва да изтекат водите. от филмите бях останала с впечатление, че винаги изтичат. но не е така! Wink
Виж целия пост
# 13
Да, така е... по филмите все изтичат Simple Smile Ама на живо значително по - рядко.
При мен (а съм чувала, че така и става най-често) се усеща едно пукване в корема, което по никакъв начин не е болезнено.
Имам позната, на която водите й изтекоха под душа и тя изобщо не ги обърка с нещо друго.
Виж целия пост
# 14
Да, така е... по филмите все изтичат Simple Smile Ама на живо значително по - рядко.
 
Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия