За кръщенето.

  • 843
  • 14
Днес ми съобщиха, че до Великден не можело да се прави кръщене. Confused А аз се глася от половин година, че ще го съчетая с първия рожден ден на сина си. ooooh!
Вие знаете ли нещо по въпроса?
Виж целия пост
# 1
 Naughty Няма такова нещо!В момента не се позволява венчане до малко след Великден! А за кръщенета никога не е имало забрана!Някой чул  Sick недочул те е подвел Heart Eyes
Виж целия пост
# 2
подведена си.една позната ще си прави на детенцена на 26 март и нищо не са и казали за забрани и т.н.
Виж целия пост
# 3
В една друга тема Игси беше казала, че е жена на свещеник - може би тя ще даде най-вярна информация от първоизточник Peace
Виж целия пост
# 4
Кръстихме малката миналата година на Лазаров ден в Бачковския манастир, което си е една седмица преди Великден и нямаше никакъв проблем.
Знам, че забраните са за сватби, а кръщавките се правят по всяко време.

В една друга тема Игси беше казала, че е жена на свещеник - може би тя ще даде най-вярна информация от първоизточник Peace

Тя и Дидка е съпруга на свещеник, то си и пише де.
Виж целия пост
# 5
Тя и Дидка е съпруга на свещеник, то си и пише де.
Опс, не видях Embarassed
Виж целия пост
# 6
И аз мисля, че Дидка добре знае Wink

Но има такива публикации, които могат неволно да объркат човек (става въпрос за 5-ти абзац).
Виж целия пост
# 7
Само за сватбите-във православния календар го пише.
Виж целия пост
# 8
И аз знам че само бракове не се скючват до Великден за крущенета незнам
Виж целия пост
# 9
Ние ще правим кръщене на 18 март в Драгалевския манастир. Като отидохме да се запишем от църквата казаха, че въпреки че са пости няма проблем да се извърши кръщене. Така, че няма проблеми да си кръстите детенце когато сте си решили.
Виж целия пост
# 10
Благодаря ви момичета!   bouquet
Бях се отчаяла, защото всичко  е планирано вече и ми се объркаха плановете.
Ще отида до църквата и ще питам свещеника направо.
Но все пак, ако не бяхте вие, щях да се вържа на съседката, която ми го каза  Confused
Виж целия пост
# 11
Няма защо да се притесняваш това което са ти казали не е истина.На нас ни предстой кръщене на 19, вече ни записаха в църквата няма никакъв проблем  bouquet
Виж целия пост
# 12
В публикацията към ,която е сложила линк Mamma  Mia пише:  то не бива да се извършва по време на пости, защото след тържеството се употребява блажна храна и алкохол, а през тези дни всеки християнин трябва да пости,  та затова са и тълкованията ,че небива да се правят кръщенета!Могат да се направят,като почерпката в църквата поне бъде постна в смисъл-занесете освен питката и меда,лимонови резенки,локум или някакви желирани бонбони!Просто трябва да се спази,макар и от непостещите,постната почерпка в църквата след ритуала!Живота и ежедневието ни са коренно различни от едновремешният живот,все по-вече хора непостят поради различни причини-болест,бременност,неразбиране на смисъла на поста,нежелание!В никакъв случай постещите небива да упрекват непостещите!Почерпката вече след излизането от църквата всеки ще си я направи според вкусовете и желанията cheers
Бъдете здрави! Flowers Four Leaf Clover
Виж целия пост
# 13
Аз също разпитах и се оказа, че няма проблем за кръщанета. Попът ме убеди че това се отнася само за венчавки. Дори направихме уговорка за кръщането на сина ми точно на Велик ден, понеже се казва Анастас и е именник тогава  Flutter.
Виж целия пост
# 14
Кръщене може да се прави по всяко време,няма забрани.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия