Как се справихте с плача в детските ясли?

  • 1 661
  • 30
Привет мили мами.Скоро тръгваме на ясла и знам че малкият ми син много ще плаче,страхува се от нови места,и когато се стресне от нещо трудно му минава.Миналата седмица го заведохме до яслата вкарахме го във фоаето и той се разплака без да е видял никой а като излезе и една от лелките,искахме да го запознаем с нея,той заплака още повече.Незнам ,това ме притеснява и измъчва,защото не искам да страда.,нали отива там с цел да се забавлява.Вашите деца плакаха ли много,за колко време свикват,има ли дечица,които не могат да се адаптират.Ние по принцип много играем с деца навън или по домовете се събираме 3,4 деца,водим го на детски центрове харесва му и много,много много рядко се сеща за мама и тати.Обича да е сред деца ,но новите неща го плашат и ако в този момент няма близък човек до себеси става страшно.Винаги е бил само с мен и татко си баби са го гледали за не повече от час два на три месеца веднъж.Но е самостоятелен и мисля че е готов за ясли.Моля мамите минали по този път дайте съвети за по малко болезнена раздяла.Много съм изчела много се готвим,нооще малко съвети никога не са излищнии БЛАГОДАРЯВИ.
Виж целия пост
# 1
Дъщеря ми тръгна на ясла на същата възраст, като сина ти. Плака само първия ден сутринта, то май аз плаках повече от нея Embarassed. Тя също е много чуствителна, но се адаптира за два дни и после ходеше с удоволствие. Ако малкия има любима играчка му я дай да си я носи с него. Не му показвай по никакъв начин, че и на теб ти е притеснено Naughty.
Успех и бърза адаптация  bouquet
Виж целия пост
# 2
Не искам да те плаша, но се приготви да ти е трудно. Констанца до последно плачеше в яслата. Според лелите е млъквала, след като съм си тръгнела, но...незнам. Аз тръгнах на работа веднага, след като тя тръгна на градина и май това е единствената причина да не я спра от яслата. Оказва се, че е било за добро. Много неща се научават там, стават по-самостоятелни и със сигурност им е по-забавно, отколкото вкъщи. Лелите ме бяха предупредили сутрин, докато я събличам, да не й говоря много, за да е по-лесна раздялата. Бяха прави, защото, ако й заговорех, тя се разплакваше още повече. Сега нямаме проблеми в градината. Разделяме се с целувка и влиза сама по живо, по здраво. Дано при вас да е по-бързо свикването. Всичко е много индивидуално.

УСПЕХ!
Виж целия пост
# 3
Привет и от мен - мама с опит от две деца. И двамата ми тръгнаха на ясла когато бяха на 1 год., но адаптацията им беше различна.Баткото свикна за около 2 седмици, но до 1 год и 9 мес. при влизането плачеше - успокоява се след 5-10 мин. по думите на лелките, пък и по мои впечатления, защото няколко пъти стоях в коридора и се ослушвах. Дъщеря ми много трудно се адаптира - трябваше и близо месец - отказваше да се храни, да играе и пр. Даже е биела батко си, когато е отивал да я успокои!! newsm78Сега обаче няма никакви проблеми. Взима си шишето за вода и с бодра крачка влиза.
В началото обаче и двамато ги давах до обяд - при Емо първите 2 дни, но при София поради трудното и адаптиране - цяла седмица
Виж целия пост
# 4
Каката свикна много бързо,даже се учудих ама тя си е самостоятелна и добре се адаптирва . Heart EyesОбаче малкият ето сега вече станаха 2 месеца ,е с малки прекъсвания дето беше болен.еми всяка сутрин плаче,обаче след 10мин спира (чакала съм в коридора да видя дали ще спре).и следобед като го вземам от доволен предоволен.Но сутрин плаче.Незнам докога ще е така и всеки път сърцето ми се къса на парчета.Дали да го оставя или да си го взема вкъщи. Thinking Tired
Виж целия пост
# 5
Наде , и мен ме вълнува същия въпрос и съм много претиснена . И ние от сряда сме на ясли . Дано имаме късмет децата ни бързо да свикнат  Praynig. Вие в коя ясла сте?Ако намеря решение на проблема като тръгнем ще ти пиша как е при нас .
Виж целия пост
# 6
и ние ходим от скоро, от 1 март, ходи два дни, сутрин рев, на обед като я взимам пак рев, гушка ме, много разстроена беше, 1 седмица почивахме, защото беше болна, днес пак я заведох, рев, истерия, взе я лелята, и ние с татито докато тръгнем излезе пак лелята и вика " ми тя се успокои, не се притеснявайте ", иначе днес като я взимах пак си поплака
ясно ми е, че ще е трудно, но Вики сама не може да осъзнае, че винаги ще се върна да я взема, голям шок е, и за нас, и за тях
дано свикнат по-бързо малчовците Praynig
Виж целия пост
# 7
Ох,мили мами благодаря ви вашите отговори ми действат по оптимистично.Май при всички е трудно,но мислите ли че има деца ,които никога не свикват.Май    вече искам да е минал периода ни с адаптацията.,и да ходим с желание на ясла.     
Никол,ние ще започваме от 3 април в ясла14 филиал в Кючука.А вие?Щом сте преди нас ще разказвате как е минало. newsm10Успех на всички,на които предстои ясла.Нека дечицата ни да свикват по лесно и да ходят с усмивка така и ние ще бъдем по спокойни. newsm53
Виж целия пост
# 8
И Румен ще тръгва от 3-ти април на ясла. И аз съм много притеснена как ще тръгнат нещата, макар сега да е много ентусиазиран и да има голямо желание да ходи.
Той е същият като твоя син, даже може и по-зле да е. Реве на чужди места и от чужди хора, не говори и само аз си го разбирам.  Cry
Само можем да се надяваме да свикнат лесно дечковците. Аз го настройвам много положително засега, ходим всеки ден в двора на градината, махаме на батковците през прозореца, обяснявам му какво има вътре и какво ще прави там. И му казвам всеки път, че аз ще го оставя и ще ходя на работа, а той уж щял да ми маха и да ми казва чао... да видим. Все ми се струва, че няма да е лесно, но само времето ще покаже.
Успех момченцето ти, ще следя темата   bouquet
Виж целия пост
# 9
Ние ще сме в 18 ясла зад р-т Стадиона . По - добре , че сте от април ние хващаме точно грипната вълна  Sick.
Виж целия пост
# 10
Дияна също плака. Но и в яслата и в градината имаха страхотни учителки и лелки, които помогнаха за адаптационния период. Много зависи от това как персонала ще предразположи детето.
Виж целия пост
# 11
Ами не знам сестрата с която говорих,може би около час и я разпитах за всичко ми предложи първият ден да го доведа след 10.30,за да може да му обърне пълно внимание защото тогава няма много работа с другите деца.Това ме укуражи,стори ми се мила и ми обясни всичко с големи подробности,а аз задавах доста въпроси.Исках да запозная Марио с нея да е по подготвен но той само като видя бялата и престилка и писна.И аз веднага си представих картинката на първия ден. smile3518 smile3514  smile3518
Никол не се притеснявай,вие в началото ще прекарвате по толкова малко време в яслите,докато свикне че току виж грипа попреминал,дай боже.Ти даваш ли някакви имуностимулатори на детенцето.?Дано да попаднем на добър персонал,който да се грижи добре за децата ни. newsm10 newsm17           
Виж целия пост
# 12
От 1 март Вики ходи на ясла, ходи 1 и 2 и се разболя и миналата седмица си беше вкъщи, запшисах я в една група с племенницата ми, която е с точно 6 месеца по-голяма от Вики, много са свикнали една с друга, на 1 и 2 доста плака като я оставях и взимах, особено първия ден беше много стресирана, вчера пак порева доста, но докато се наканим с татито да тръгнем и лелята излезе и каза, че се е успокоила, днес същата история, рев, писъци, ужас Sad
Снощи към 00 часа се събуди с писък и взе да реве неистово, поне 10 минути не можахме да я успокоим Cry
все си мислех, че като са двечките Вики по-бързо ще свикне, но уви.
Много съм притеснена, защото я виждам, че е много привързана към нас и дори и да спре да плаче пак ще гледа едно такова...
Иначе е много контактно дете, като я водим по разни детски центрове и в Арена, буквално забравя за нас, само като изтече времето отиваме да я вземем, и то се гоним, защото тя не иска да си тръгва.
До кога е нормално такова поведение, вашите малчовци кога свикнаха?
Виж целия пост
# 13
Спокойно нещата ще се наредят, все пак тя почти не е ходила. Моите си ревяха сутрин почти цял месец. И на мен ми беше много мъчно в началото, но удържах фронта и сега  и двамата ходят с желание. Сигурна съм , че и твоето момиченце ще свикне.
Виж целия пост
# 14
Аз и друг път съм писала, но пак ще кажа, за да те успокоя - много малко са децата, които не спират да реват и не свикват с яслата или градината. В повечето такива случаи, просто родителите ги спират преди да са свикнали...
Естествено, всяко е индивидуално, едно ще реве 2-3 дни, друго 2-3 седмици, трето въобще няма да реве...но важното е майката да е спокойна и да е убедена, че това е най-доброто за детенцето й, иначе винаги ще намери недостатъци... и причина да се притеснява.
Боян беше на година и 1 месец, когато тръгна на ясла, рева около седмица - две сутрин, и следобед когато го взимах. Преди това никога не е ревал, когато съм го оставяла на някой друг да го гледа, но в яслата е различно - съвсем друга среда, други деца, всеки иска нещо си, трябва да се научи да си отстоява "правата", да види, че не е вече "царицата", и че мама я няма...нормално е да му е трудно на детето.
Всички сме минали през този начален период, когато едва си сдържаме сълзите, но още малко и трудното ще свърши и ще видиш как сутрин детето се затичва с радост към вратата, отваря я само и влиза, и въобще не поглежда към теб...направо чудо!  Hug
Среднощните събуждания с рев също сме ги имали, нормално е, когато детето е преживяло емоционално натоварен ден това да се отрази и на съня. Ако обаче зачести и няма друга причина (зъби например), тогава може вече да се притесняваш и да търсиш вина в яслата.
За братовчедката, не знам какво да кажа, от една страна е добре, че познава някой там, но от друга, не знаеш пък как тя например се държи в яслата и дали не е различна от тази кака, която Вики познава? Аз също в началото съжалявах, че не съм записала Боян в същата ясла като братовчед му (по-голям е с 1 година), но лелките ми казаха, че често деца, които са роднини и приятели отвън, там вътре когато са сред много други деца, не могат да поддържат същите отношения... просто заради другите може би.
Не знам дали да им вярвам, но според мен е добре, че дъщеря ти е заедно с каката, важното е само да минете през периода на адаптация и всичко ще се нареди   bouquet
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия