рано ли е за преглед при гинеколог?

  • 2 591
  • 44
Здравейте момичета!Имам следния въпрос към вас. Цикълът ми закъснява с шест дни. Снощи си направих тест. В посочините минути отчете една чертичка. Бях забравила да го изхвръля и когато отидох до банята (беше минал около час), се виждаше едвам забележима втора черта. Странното е, че нямам никакви симптоми като болезнени гърди и др., за които чета. Единственото е тъпа болка в кръста. Рано ли е за преглед при гинеколог?
Виж целия пост
# 1
изчакай (ако можеш  Thinking) още една седмица, и тогава върви.
Виж целия пост
# 2
аз отидох на 4-я ден. казаха, че се вижда нещо, но не са сигурни. това за коремен ехограф. след седмица вече бяше много ясно. мисля, че зависи от ехографа - ако машината е добра, ще се види и сега.
успех!
Виж целия пост
# 3
Ако отидеш на вагинален УЗ мисля, че не е рано. newsm78
Виж целия пост
# 4
отидох на преглед след 3 дни закъснение (по настояване на мъжа ми), мислех че е рано, но потвърдиха бременноста.
И нам моя тест втората чертичка беше мнооооогооо бледа , успех
Виж целия пост
# 5
това за коремен ехограф. след седмица вече бяше много ясно. мисля, че зависи от ехографа - ако машината е добра, ще се види и сега.
успех!

Според мен зависи и от опита на лекаря.

Когато забременях с малкия отидох на преглед, когато имах 1 ден закъснение /просто тогава се появи малък проблем/ и лекарката много ясно с коремен ехограф видя плодното сакче.
Виж целия пост
# 6
до колкото знам, резултатът на един тест излиза след около няколко минути; след това какво има на теста, не е валидно; ако си мислиш, че тестът не е отчел павилно, го повтори, а след това отиди и на гинеколог;
но за гинеколога си мисля, че тр. да има поне 2 седмици от закъснението на цикъла Peace
Виж целия пост
# 7
На мен ми закъсня 7 дена и направих тест и беше положителен, но си имах много симптоми показващи, че има някой в мен, според мен изчакай още малко. От опит мога да ти кажа, че едно закъснение не означава непременно бременност. На мен ми е изключително редовен цикъла, но миналата година септември изобщо не ми дойде и аз бях убедена, че съм бременна, но не беше така. Оказа се на базата на хормонално смущение и нерви. Месец след това аз вече забременях. На тестовете пише, че положителни резултати след определен срек от време не са действителни, поне това е информацията на шуърчек. Този тест ми показа поне на мен много вярно. При мойта мнима бременност правих 5 теста всички отрицателни, когато вече бях заченала на седмия ден след закъснението ми показа положителен.
Виж целия пост
# 8
Шуърчек е точно тестът, при който резултатите се гледат в рамките на 10 минути.

След първите 5мин. се гледа броя на чертичките - максимум до 10-тата мининута. После вече резултатът е невалиден.

Аз лично те съветвам да не разчиташ много на този тест за ранни резултати.

Пробвай американските Clear Test, които отчитат 7 дни след зачатие.
Май има и други марки, които са на този принцип.

При мен ясна 2-ра чертичка с Шуърчек се появи чак след 5-тия ден закъснение!
Виж целия пост
# 9
нашравих си тест на 4 ден от закъснението (25.12)
Също като при теб беше отрицателен, след около час имаше втора бледа чертичка.
По описанието на опаковката - беше невалиден вече.

На 01.01 отидох на вагинален ехограф и чух най-прекрасното поздравление:
"Честито! Бременна сте"

И до ден днешен не се чувствам по-особено и нищо не ме боли.
Така, че... мисля, че май си имаш бебе в тумбака вече Simple Smile
Лека бременност Simple Smile
Виж целия пост
# 10
Аз направих моят тест по същия начин и го забравих, на сутринта имаше бледа втора черта. Имах час при зъболекар и му казах, все пак да не правим снимка точно този ден, а да изчакаме до следващия път. Не вярвах, че съм бременна, но след една седмица ясно си блеснаха 2-те чертички.
Виж целия пост
# 11
Отрицателният тест може да стане положителен след престояване(пише го в упътването на някои видове).На мен 10 дни след закъснението ми отчете отрицателен резултат(а бях бременна).На гинеколог отиди сле двуседмично закъснение на цикъла-ако има бременност ще си види плоден сак.А сърчицето се вижда 6-7глс.
Така,че изчакай малко.направи си друг тест и ако е положителен отиди на гинеколог за ехография(преглед в никакъв случай)!
Виж целия пост
# 12
Аз си направих тест 1 ден преди очаквания цикъл и отчете много слаба чертичка, та си направих и втори - вече доста по категоричен за втората чертичка  Grinning
На преглед бях след 5 дни и бременността се видя!
Виж целия пост
# 13
Аз си направих тест 1 ден преди очаквания цикъл и отчете много слаба чертичка, та си направих и втори - вече доста по категоричен за втората чертичка  Grinning
На преглед бях след 5 дни и бременността се видя!
Виж целия пост
# 14
не разчитай само на този резултат, направи още един тест след няколко дни, а за по сигурно изчакай една седмица и иди на гинеколог. Прекалено много е престоял теста за да показва реален резултат. Колкото бледата 2-ра чертичка, аз 2 теста си правих и все беше мнооооооогооооооо бледа, но резултата си беше положетелен отвсякъде Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия