Дайте ми съвет за захранването...

  • 494
  • 11
Предстои ми да захраня към края на месеца, т.е бебо ще бъде на 4 м.и 3 седмици.Досега е само на мляко.Решила съм да започнем с оризова каша.Въпросите ми са следните:
1.Колко дни след това да дам друг вид каша, напр.на Милупа бананова ?
2.Колко дни след захранването с каша  да започна със зел.пюре?А с плодово?Кисел?
3.Кога да включа жълтък и месо при тази поредност на захранване - каша, зел.пюре, плодово пюре?
Виж целия пост
# 1
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=23443.0
Виж целия пост
# 2
аз захраних моята маймунка на 4 месеца със зеленчуково пюре-според мен това захранване е най удчно защото кашите са сладки и после бебоците неискат да ядат зеленчуковите пюрета.след две седмици включих и плодовите пюрета а след още две седмици смятам да дам и каша.Но това е лично мое мнение за захранването.решението е твое Peace
Виж целия пост
# 3
Кашата можеш да разнообразяваш, когато захраниш изцяло, димек да достигнеш грамажа, който си ядете за възраста /за да не отваряш излишно друга каша/
После последователността на захранване със следващите храни може да бъде след 20-25 дни
Жълтъка... започва се с 1/4 през ден/по бг. схема/, след като въведеш зеленчуковото, но много мами го отричат /защото е алерген/
Месното пюре се въвежда по принцип след навършването на 6 месеца на детето

Дано съм ти била от полза  Grinning
Виж целия пост
# 4
Благодаря ви Peace
Искам да започна с оризова каша, защото още не сме се разделили напълно със коликите, а от това което прочетох е най - щадяща храна.Освен това няма да е лошо да качи малко, т.к. е доста слабичък.
А още едно въпросче: значи като стигна цялото количество оризова каша мога да дам и друга, но пак ли се започва с по няколко лъжички или направо цялото количество?
Виж целия пост
# 5
Направо цялото количество!
Виж целия пост
# 6
Тенк ю за съветите Hug
Ако нещо не ми я ясно  с тази сложна дейност - захранването, пак ще ви потормозя Mr. GreenВ тази темичка де.. Wink
Виж целия пост
# 7
Ами изникнаха ми още въпроси:

Купих оризова каша на Милупа, и гледам че порцията/пълната за 1 хранене/ е 175 мл, точно колкото мляко яде на 1 хранене.Но калоричността на кашата е много по - голяма от тази на млякото - получават се около 70 кал повече при хранене с каша   отколкото с мляко- така ли трябва да е всъщност?
Виж целия пост
# 8
А още едно въпросче: значи като стигна цялото количество оризова каша мога да дам и друга, но пак ли се започва с по няколко лъжички или направо цялото количество?

Ако в следващата каша, която включваш, има глутен-ще трябва да захраниш постепенно.
Виж целия пост
# 9
Ако все още имате колики изчакай Naughty.
А иначе аз започнах с плодово пюре,след един месец въведох зеленчуковото пюре.За кашите не съм се съобразявала кога да ги въвеждам.Просто един ден реших и дадох и много ни хареса.Като за първа каша е добре да е  оризова Hug.
Виж целия пост
# 10
Аз първо въведох плодовите пюрета, на следващия месец - зеленчуковите и чак след това кашите. Давам на Милупа бананова и ябълка с морков / за разнообразие/. Понякога към тях слагам и пюре - да му е по-вкусно на бебчо
Виж целия пост
# 11
1. Реда на захранване, който си избрала, според мен е добър. Ако нямате проблеми след около 15 дни може да въведеш нова каша. Правилно са ти казали, ако  е безглутенова - може цялото количество - наведнъж. Но глутеновите - по-добре да се отложат за по-късен етап (след 9-10 м.).
2. Пюрета - месец след кашата примерно Rolling Eyes  Кисела се води, като заместител на кашата. Кашата е по-калорична. Аз от страх да не напълнее кльощавото ми дете Laughing давах каша само 1-2 пъти в седмицата, а през другите дни - кисел Confused
3. Жълтък  дадох  късно- след 10-ти месец. Сега въобще не давам.  Naughty Месо -  към 6-ти месец, но може и по-късно. 
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия