За детските "Защо"-та

  • 1 228
  • 15
Синът ми за първи път тази сутрин зададе въпрос със "Защо". Беше ми много смешно. Попита "Защо не свири касетофона", а аз му отговорих, защото няма ток. А той показва кабела и казва, че има ток...
Вие как се справяте с тези детски въпросчета? Понякога отговорите могат да бъдат доста трудни...
Виж целия пост
# 1
Опитвам се да дам простичък отговор, който да задоволи любознателността на сина ми, но след първият отговор идва второ защо, после пак защо и така до безкрай. Когато най-накрая се предам и му кажа за три по 100, той млъква за известно време - явно мисили и пак - защо. Естествено отговарям, но сега съм забелязяля, че като ме пита нещо, на което знае отговора казва: за три по сто ли мамо Wink
Виж целия пост
# 2
Справяме се с отговор "защото ....."
Нормално е, опознават света щурчетата, а с него и нашите нерви  Mr. Green
Виж целия пост
# 3
Валентина не се задоволява само с въпроса "Защо?", а задава всички възможни въпроси...
Кой ми подари (или купи) това? От кой магазин? От коя леличка/чичко? Защо ми го купи?
От къде събрахме тези камъни? От кой плаж? На пясъка? Защо  бяха на пясъка камъните?
И така до безкрай... И аз до безкрай отговарям.
Сутрин винаги се събуждаме с "Мамо, къде е тати?" който според смените си или спи или е заминал на работа...
 
Виж целия пост
# 4
"Защото" започва именно в тази възраст 2 - 3 години.
Аз отговарях.
Мира мислех, че следващият въпрос на твоя юнак е бил "А защо няма ток?" Simple Smile
Виж целия пост
# 5
Отговарям докъдето ми стигнат знанията, а когато стигна до задънена улица си признавам, че не знам.
Казвам и, че когато се научи да чете ще може да намира всички отговори в книжките и интернет.

Вече знае буквите... Mr. Green
Виж целия пост
# 6
Отговарям докъдето ми стигнат знанията, а когато стигна до задънена улица си признавам, че не знам.
Казвам и, че когато се научи да чете ще може да намира всички отговори в книжките и интернет.

Вече знае буквите... Mr. Green

А не следва ли въпроса : "А защо не знаеш?"   Laughing
При нас е така...нямаме право да нв знаем....много ми коства да й обясня, че не съм всезнайко  Joy
Виж целия пост
# 7
А не следва ли въпроса : "А защо не знаеш?"   Laughing

Simple Smile следва:)
Отговарям, че няма човек, който да знае всичко, защото има толкова много неща, които се случват непрекъснато....НО...един ден, когато мозъците на цялото човечество ще са свързани в мрежа, може да разбира отговорът на всеки въпрос моментално:))))))))))

...не...всъщносдт казвам само това до втората запетайка на предния абзац....другото е една моя мечта:)))))))
Виж целия пост
# 8
вече няма мърдане - обяснявам, докъдето ми се изЯсни. преди беше по-лесно. голямата беше по-малка и се лъжеше - например, когато вече няма какво да направя, казвах някоя сложна дума и тя млъкваше за около минута, явно шашната от новата сложна дума, и когато стане време да я обясня, тя опасността преминала. например минаваме покрай детски магазин, тя започва да ме тегли към входа му, за да влезем, но аз казвам `не може да се влезе! има инвентаризация!`... сепва се и мълчи, а аз използвам времето да се отдалечим. е, после обяснявам какво е `инвентаризация` Crazy, но важното е, че магазина е вече далече зад нас.
Виж целия пост
# 9
Това с инвентаризацията ми хареса! Mr. Green

Ще го ползвам следващи път като минаваме покрай магазин с играчки Wink
Виж целия пост
# 10
"Мамо, тази кола на кой е?" - на един чичко
"А той какво работи?", "А той как се казва?" - не знам
"Защо?!"
"Мамо, като пия вода, тя къде отива?" -  в коремчето
"Защо?"...
ХИляди въпроси и хиляди Защо? Понякога, когато не знам отговора си измислям, а понякога, когато не знам отговора просто казвам Не знам, нямам никаква представа, ти как мислиш...
Ах, това е фаза, и тя  ще мине Grinning
Виж целия пост
# 11
"Защото" при Дияна отмина. Сега на дневен ред е "мамо какво означава..." Пита даже неща, които знае. И не се задоволява с половинчати обяснения Simple Smile
Виж целия пост
# 12
Вече като чуя защо и луда ставам  #CrazyКато се замисля,че и сина ми скоро ще почне със защотата и незнам.... #Crazy
Виж целия пост
# 13
Валентина не се задоволява само с въпроса "Защо?", а задава всички възможни въпроси...
Кой ми подари (или купи) това? От кой магазин? От коя леличка/чичко? Защо ми го купи?
От къде събрахме тези камъни? От кой плаж? На пясъка? Защо бяха на пясъка камъните?
И така до безкрай... И аз до безкрай отговарям.
Сутрин винаги се събуждаме с "Мамо, къде е тати?" който според смените си или спи или е заминал на работа...
 
Ей това е и при нас пълна програма нон-стоп! ooooh! Направо ми пресъхва устата от приказки и ми бръмват ушите от бърборене...
Виж целия пост
# 14
А аз нямам търпение Климент да проговори Crazy
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия