имам въпрос

  • 451
  • 8
Здравейте,мами!
Искам да ви попитам, възможно ли е във едната гърда да имам повече мляко от др?Имам чувството че бебка не се наяжда като суче отлявата( тази в която мисля че няма), защото след това си смуче пръстчетата.А между другото лявата и ужасно ме боли  че имам рагади с нищо не ми минава това може ли да има нещо общо?Бебенце е на 21 дни.  bouquet
Виж целия пост
# 1
Според мен е възможно. Отначало и аз имах подобни съмнения.

Защо не опиташ след като си давала от тази гърда да предложиш и другата. По принцип за по-добра лактация се препоръчва да се започва кърменето първо от едната гърда докато бебето я пусне и после да му се предложи и другата. При всяко кърмене се сменя гърдата, с която се започва.

За да си увелича кърмата в "съмнителната" гърда се опитвах да давам нея като първа по-често. Естествено трябва да се внимава да не се пренебрегва едната гърда за сметка на другата.
Виж целия пост
# 2
Възможно е едната гърда да произвежда повече мляко - при мен това е дясната. Но мисля, че горе-долу се е нормализирала лактацията, защото сега май има по равно и в двете. Като суче от по-малко дащната остави бебчо да стимулира, като суче по-дълго, дори и на сухо, също можеш да го дохранваш от другата, ако наистина не стига. Да не би да имаш и запушени канали? Бучки напипваш ли?
За рагадите - мажи с Гармастан или мога да ти дам рецептата на едно домашно кремче, супер помага. Също след като кърмиш остави гърдата гола и на въздух.
Успех!
Виж целия пост
# 3
Честито бебенце Grinning
При повечето жени едната гърда е по-млечна по неизвестни причини, дори при майки, които само цедят и гърдите получават еднаква стимулация. Това обаче никак не е проблем - бебе може да се кърми съвсем успешно и само от едната гърда, както неведъж се доказва от майките на близнаци Wink
При мен положението в началото беше абсолютно същото като при теб - едната ми гърда е с по-плоско зърно и не беше удобна на бебето, то не сучеше правилно на нея, нервираше се и гълташе много въздух и не успяваше да се нахрани - така че винаги, когато давах проблемната гърда, после предлагах и от другата, за да може да си досуче. За рагадите не ми се говори - заради неправилното сучене бяха направо жестоки.
Проблемът обаче е преодолим. Добре е на всяко хранене да предлагаш и двете гърди. За да изравниш количеството мляко и да стимулираш повече проблемната гърда, е хубаво за няколко дни на всяко хранене да даваш първо нея и чак когато бебето откаже повече да суче на нея, тогава да предлагаш другата. Може да опиташ различна поза на сучене - това обикновено помага, а и се отразява добре на рагадите.
За рагадите основното е да внимаваш изключително много как поставяш бебето на гърдата. Гърдите не трябва да се мият - едно измиване без сапун! по време на ежедневния душ им е достатъчно. За предпочитане е да се ползват мазила, които не трябва да се отмиват преди кърмене - например Лансинох или авентския крем за зърна. И най-вече - гърдите да са максимално на въздух, аз си ходех постоянно с открити гърди, докато се оправиха.
Скоро тези начални проблеми ще отминат и ще започнете да се наслаждавате на кърменето с пълна сила Wink
Виж целия пост
# 4
Бучки нямам,гърдите ми са даже меки,защото я храня на поискване.Мажа се с гармастан но ефект никакъв.Лансинох не мога да открия никъде.
ХЕДРА може би си права за това да предлагам и 2 гърди на всяко ядене но само като си помисля за тази която ме боли ми се реве още от сега,но ще го правя заради нея.Наистина давам повече дясната гърда.Благодаря ви момичета.

ВАНЯ я даи насам рецептата за домашно приготвения крем че вече не се търпи тая работа  bouquet
Виж целия пост
# 5
След Хедра няма какво да се добави, но за успокоение - при мен беше същото и още е  Crazy - едната да е по "силна"  Mr. Green както я наричам. А болките.... - ужасно ме боляха и двете гърди - живнах като си купих силиконовите зърна на Авент и с тях кърменето стана по-малко болезнено, така постепенно зърната привикнаха на експлоатацията и .....си се кърмим волно и доволно вече 7 месеца  Heart Eyes

Успех
Виж целия пост
# 6
честито бебче  Heart Eyes
да напълно е възможно и нормално при мен това е дясната гърда,към която Емата лека полека започна да има повече предпочитания съответно и с повече мляко...според таткото това е защото по-леко и естествено я слагам на тази страна да суче  Thinking възможно е и това да е причината,но може и да има още причини ...важното е,че се това не е пречка
успех на вас  Hug
Виж целия пост
# 7
Напълно нормално е. А също и болката в зърното си оказва влияние...
Аз по едно време дори почти я кърмех само от едната(тя сама не искаше от лявата). После нещата се оправиха.
Виж целия пост
# 8
ВАНЯ я даи насам рецептата за домашно приготвения крем че вече не се търпи тая работа  bouquet
Ето и рецептата: на водна баня загряваш около 50 мл зехтин и слагаш малко восък - да кажем колкото лешник. Като се разтопи восъка сваляш от котлона, разбъркваш и сипваш в някаква купичка или чиста кутийка. Става като гъсто кремче, не знам точно пропорциите, защото майката, от която го научих и тя не ги знаеше точно. Ако стане много гъсто или много течно пак загряваш на водна баня и съответно добавяш зехтин или восък. Вместо зехтин мисля, че може и олио.

Много е ефикасно! При мен рагадите бяха кървящи дупки, след мазане един ден имаше подобрение и после за няколко дни зараснаха нацяло. Малко трудно се отмива от зърната преди кърмене, но мисля, че не и проблем, защото восъкът, ако е наистина чист, не би трябвало да съдържа мед. Ако не можеш да намериш восък ми пиши - имам домашен. Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия