Пречи ли върволицата народ след раждането.

  • 2 248
  • 75
Мами, споделете, моля, беше ли ви преко сили
да приемате посещения в болницата и у дома,
непосредствено след раждането. Вече май никoй
не спазва тия 40 дена усамотение и свикване
един с друг за майката и бебето, ами сякаш всеки
се състезава с останалите, кой пръв да види новия човек.
Как беше (е) при вас? Случвало ли се е да кажете "не"
и да откажете някое и друго посещение? Или се насилвахте
да се усмихвате и да разказвате по сто пъти на ден как
е минало раждането? И обиди ли ви се някой, ако не
искахте да го приемете? Става въпрос не само за болницата
след раждането, ами и за времето, когато се прибрахте с бебчо у дома.

Виж целия пост
# 1
На мен ми беше приятно. В болницата и без това ми беше скучно - стоях 8 дена след секцио. И се радвах на всеки посетител. А в къщи - майка беше с нас и ми помагаше. И пак се радвах на всички гости.
Виж целия пост
# 2
Лиска аз не съм имала такива проблеми. Всичките ми приятели са много тактични и не съм имала нежелани гости. С баткото по-спазвах тези неща може би защото е зимно бебе, но с Акса, която се роди юни  непрекъснато навън след като направи една седмица. Но ако не се чувстваш добре съвсем спокойно можеш да откажеш някое посещение. Peace
Виж целия пост
# 3
Изобщо не знаех на кой свят съм първия месец, а какво остава и да ми се влачат гости. По принцип не съм от най-гостоприемните, много ми е неприятно да ми идват гости без покана, така че никой не ми се е изтърсвал.
Виж целия пост
# 4
Тъй като съм в чужбина,върволица нямаше  Sad Дойдоха няколко приятели,беше ми приятно.Никой не е досаждал.Според мен има значение как е минало раждането,но ако не съм имала настроение за посетители, бих си го казала без ни най-малко притеснение.
Виж целия пост
# 5
Аз предупредих всичките си близки и приятели,че не могат да ме видят нито мен нито бебето до 40 ден,заради грипния сезон най-вече и защото исках да остана на саме с бебето си-това за мен беше много важно.И така е и до сега ,който ме пита директно му отговарям,че ще трябва да почака
Виж целия пост
# 6
Аз предупредих всичките си близки и приятели,че не могат да ме видят нито мен нито бебето до 40 ден,заради грипния сезон най-вече и защото исках да остана на саме с бебето си-това за мен беше много важно.И така е и до сега ,който ме пита директно му отговарям,че ще трябва да почака
И аз така. Освен това бях помолила да не идват и в болницата. Само съпругът и родителите....И не чаках 40 дни, а повече от 2 месеца. Тъй като е грипно време, все още не посрещам много гости.
Виж целия пост
# 7
В болницта нямаше проблеми с гостите, беше ми много приятно така изминаха неусетно 3 дни престой. Бях във ВИП стая и през цялото време ми позволяваха да имам гости. Но в къщи до 40 ден дойдоха само 2-3 човека и то предварително поканени. Сами си гледахме детето и се чудехме на кой свят сме, незнаехме дали е ден или нощ. Така, че без покана никакви гости дори и най-близките.
Виж целия пост
# 8
   Мен ме посетиха цялата фамилия в болницата още...разбира се  видяха бебето през  стъклото само ... Simple Smile , но дойдоха  групово в часовете за посещение , казаха ми кога , очаквах ги.....седнахме в приемната за гости , пийнха , хапнаха ....донесоха подаръци..... кратко беше....така не се наложи да идват един по един вкъщи после .... Mr. Green Но при нас е спонтанно ...аз  дори още преди да са си тръгнали  се извиних и станах ...казах довиждане , благодаря ...и  си отидохме с мъжа ми в стаята.Но то е разбираемо ...родилка ...спонтанно и ведро ...без много мислене кой какво ще каже ...Тук хората са по-спонтанни (за хубаво или лошо понякога Simple Smile  ) .....нашите българи много се канят и мъдрят ...все  едно тежко става .... Grinning(казвам го с  любов Wink )
Виж целия пост
# 9
На мен ми беше приятно да имам гости в болницата, после и вкъщи (не, че много хора са идвали..), да разказвам за раждането - само че май не ме питаха за това много, много. На втория ден, откакто се прибрахме, започнах да извеждам бебето на разходка, няма да се затварям 40 дни и то посред лято вкъщи, съвсем да изперкам от еднообразие и неспане Crazy
Виж целия пост
# 10
Мъжа ми, родителите ми, неговите дойдоха в деня след раждането, потупаха ме по рамото и ме оставиха да си говорим със съпружеството. После в болницата идваха само мъжа ми, майка ми и свекърва ми. така че не е имало навалица, но аз много се радвах, когато идваха и ги чаках с нетърпение.

Вкъщи никой не е идвал непоканен и всъщност първите 20-тина дни почти не е идвал гост, хората си знаеха, че предпочитаме малко да укрепне беба.
Така че не е имало върволица и съответно какво да ми пречи Wink
Виж целия пост
# 11
В болницата само мъжа ми ,майка ми и баща ми, сестра ми и братовчедка ми дойдоха.
Първия месец почти никой не е идвал.Майка ми беше само у дома да ми помага,след това свеки я смени за известно време.
Виж целия пост
# 12
Тези върволици от хора никак не са ми по вкуса Crossing Arms
Виж целия пост
# 13
Пречеше ми единствено върволицата непосредсвено след секциото  Sunglasses . След това, ми бше притно и чаках с нетърпение следващата посещение  Wink.
Виж целия пост
# 14
Докато бях в болницата, даже предпочитах да ми идват постоянно на посещение, защото ми беше много скучно и самотно. След като се прибрахме вкъщи също идваха, но с предварителна уговорка.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия