Може ли без бележка за алергии на детска кухня?

  • 1 201
  • 13
Нашата педиатърка е противник на детската кухня. Твърди, че хигиената е лоша и се злоупотребява със зеленчуците, за сметка на брашно и нишесте.
Та по тази причина отказва вече на 2 мои молби да даде бележка за детска кухня. А иначе малката няма някакви изразени алергии, засега.
Ева е и доста злояда и аз вече имам угризения, че може би аз не и готвя достатъчно вкусно и затова ми се ще да пробвам и детска кухня.
Чувала съм, че повечето майки са доволни от Люлинската кухня.
Та някакви предложения, различни от това да сменям педиатъра, да имате newsm78
Виж целия пост
# 1
При нас искат въпросната бележка.
Предложението ми може да не ти се хареса, нооооо.... винаги остава вариантът "Хер бебе". Confused
Виж целия пост
# 2
Без бележка май не може в кухнята, това е един от задължителните документи за записване.
Но ми се струва, че педиатърката няма право да ти откаже даването на бележка, не тя преценява детето ти от каква кухня ще яде, това е твое решение - дали ще е готвено у дома, от кухня или готови пюрета. Тя трябва да даде бележка и в нея да пише едно от двете неща: 1. Ако детето е алергично, пише в бележката че е алергично (поне в нашата кухня готвят отделна храна за алергични деца); 2. Ако не е алергично, пише, че няма алергия и тогава ви дават от общата кухня.

Постави й ребром въпроса с даването на бележката. Нашия педиатър е много консервативен в захранването - започнахме по-късно, различни продукти също въвеждахме по-късно от стандартните предписания, в началото не даваше домашни, а само купешки пюрета. Но за кухнята той сам предложи когато наближихме 10-тия месец.
Виж целия пост
# 3
Мислих за "Хер бебе", но прочетох, че много майки не са доволни от храната. Вярно е, че там мога да пробвам и за седмицасамо.
Явно в София се искат бележки и ще трябва сигурно за 3-ти път да водя този разговор с докторката:?
Виж целия пост
# 4
Аз живея в Русе, и тук не са ми искали такава бележка. Мисля, че е по-добре да смениш педиатърката. Не може да ти налага така мнението си.
Виж целия пост
# 5
Аз съм от люлин и наистина не може без бележка.Колкото до това кой е доволен и кой-недоволен,трябва да опиташ и да прецениш.Аз лично взимах храна точно два дни,но има и много доволни майки......и бебета.
Виж целия пост
# 6
Защо ви затрудняват така с тази кухня newsm78?При нас нито в държавната,нито в частната искат някакви бележки,нито има ограничение за възраста на детето.Просто отиваш днес и си записваш ядене за утре и никой не те пита имаш ли дете нямаш ли,колко е голямо,кво е що е.... newsm78
Виж целия пост
# 7
Защо ви затрудняват така с тази кухня newsm78?При нас нито в държавната,нито в частната искат някакви бележки,нито има ограничение за възраста на детето. newsm78

И при нас във Враца е така. Но в държавните кухни водят децата под номера и не може да се взима повече от 1 порция за дете на ден. А в частната няма проблем, всеки взима колкото порции иска на ден.
Виж целия пост
# 8
в нашата кухня не може
Виж целия пост
# 9
На мен не са ми искали такава бележка
Виж целия пост
# 10
В ДК Младост искат задължително такава бележка. Ако си доволна от педито, това не е мотив да я сменяш. Просто бъди настойчива - тя няма право да ти откаже.
Виж целия пост
# 11
Как така ти отказва бележка  Shocked Може и да не е съгласна, но ти си майката - изборът е твой. Настоявай за бележката, няма право да ти отказва! Гад с гад........
Виж целия пост
# 12
Не не може,ама ти убеди докторката да ти напише! Confused
Виж целия пост
# 13
Длъжна е да ти даде бележка,какво и коства, Shockedне мога да повярвам.Ние не сме имали проблем,при нас искат бележка.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия