При никнене на зъб-непременно ли мястото трябва да е зечервено?

  • 708
  • 9
Привет!  Wink
Значи нашият казус е следният - до 5-ия месец включително бебето си спеше непробудно по цяла нощ. Но от към края на 5-ия месец до сега (вече сме на 6 м и 1/2) започна да се буди и започнахме за първи път нощно кърмене (по 1-2 пъти).
Няма видими признаци, т.е. зачервяване, по венеца. Възможно ли е да е зъб, или просто започва да придобива навика да я вземаме в леглото нощем? Кое е според вас? newsm78
Но пък денем си спи в нашата спалня, като лягам за по 5 минути до нея, докато заспи...Дали това не е причина да придобие този нов навик? newsm78
Виж целия пост
# 1
Ами не е задължително да се зачерви мястото. При нас горните зъбчета излязоха без изобщо да има някаква промяна на венеца - вечерта нямаше нищо, а на сутринта имаше две връхчета на зъбчета  Grinning.
Колкото до буденето естествено че зъбоникненето е една от възможните причини. Дори да не се виждт изменения по венеца, зъбът пробива и расте във самия венец преди да се покаже, а това е свързано със сърбеж, дори с болка. това предизвиква неспокойствие у доста деца. Тук много пъти е коментирано как бебета, които от новородени са си спали спокойно по цяла нощ в един момент започват да се будят. Просто трябва да се изтърпи този период.
Виж целия пост
# 2
Аз досега не съм забелязвала зачервяване или подуване на венците. Просто в един момент започва да прозира ръбче.
Виж целия пост
# 3
При голямата ми дъщеря направо виждах новия зъб-нито се е зачервявало,нито е плакала.Е,при малката е друго-два дни 39,5 температура и ето четири зъба наведнъж.Така е всеки път,но пак зачервяване не е имало.
Виж целия пост
# 4
Ами не е задължително да се зачерви мястото. При нас горните зъбчета излязоха без изобщо да има някаква промяна на венеца - вечерта нямаше нищо, а на сутринта имаше две връхчета на зъбчета  Grinning.
Колкото до буденето естествено че зъбоникненето е една от възможните причини. Дори да не се виждт изменения по венеца, зъбът пробива и расте във самия венец преди да се покаже, а това е свързано със сърбеж, дори с болка. това предизвиква неспокойствие у доста деца. Тук много пъти е коментирано как бебета, които от новородени са си спали спокойно по цяла нощ в един момент започват да се будят. Просто трябва да се изтърпи този период.

Хм, добре де..а колко време траят признаците за израстването на 1 зъб?  Crazy
Виж целия пост
# 5
Ами лично аз не мога да ти отговоря на този въпрос. Зъбоникненето на дъщеря ми, слава Богу, е доста безболезнено за сега и не сме имали никакви сътресения около него, така че нямам представа колко време биха траяли неразположенията. Дано при вас всичко да е ОК.
Виж целия пост
# 6
От седмица и половина е страшно крив,температура и разстройство,вечер неще да спи,абе пълен кошмар #Crazy.Преди 5 дена забелязах първото зъбче след два дни второто.Избиха и двете,а кошмара продължава.Започнах да му оглеждам горния венец ooooh!.С една дума не се знае колко време ще траят неразположенията,защото не се знае колко зъба са тръгнали да излизат.
Виж целия пост
# 7
Точно преди да изникне зъба мястото никак не е зачервено,а дори напротив-побелява. Почти всички деца почват да се будят към 6тия мес. Дори и да не никне зъб-венците се подготвят за никненето,а това пак е тегаво за децата. Примири се с буденето..няма спасение!
Виж целия пост
# 8
И аз зачервяване не съм виждала, напротив - побелява.
Виж целия пост
# 9
При нас първо побелява много,после се зачервява малко/само на мястото на зъба,не целия венец,както си мислех аз,че ще стане Mr. Green/и зъбчето идва.
Иначе ние преживяваме много тежко поникването на зъбите.От 6  месец сме със зъбни мъки,педито все викаше:"Всеки момент ще пробият",ама нъц.Чак в 9-я месец изби първото и от тогава е един малък ад.Не се спи,не се яде.
Просто е много различно при всички деца Wink
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия