Въпрос за витамин С ?

  • 1 245
  • 34
Може ли да се дава витамин С на малко бебче?Питам,защото някои ми беше казал,че не било хубаво да се дава.Вярно ли е ?
БЛАГОДАРЯ   bouquet
Виж целия пост
# 1
Естествено че може.Ако е под една годинка даваш половината ампула,а ако е по голямо цялата.Изопщо не се притеснявай,питала съм лекар за тва.Успех    bouquet
Виж целия пост
# 2
По принцип може,но само при необходимост.Но твоето дете ми се струва много малко за каквито и да е химии.
Виж целия пост
# 3
Може да се дава,поне според нашия педиатър.Даже когато децата ми са с хрема,лекарят ми казва да смеся витС с физиологичен разтвор и да капвам в носа.Много е ефикасно.
Виж целия пост
# 4
Когато беше на около 2 месеца съм давала по необходимост.Така че явно може  Peace
Виж целия пост
# 5
Да,може.Давах витамин С,когато бебка беше на 3 седмици по предписание на педито по половин ампула,но беше наложително.
Виж целия пост
# 6
Вече от няколко доктори чувам, че което е в ампула, не трябвало да се дава през устата  Thinking не знам до колко е вярно, но вече не давам, купувам комплексни витамини за бебета  Peace
Виж целия пост
# 7
Когато беше на около 2 месеца съм давала по необходимост.Така че явно може  Peace

Малкият беше хремав и педито ни го исписа.
Виж целия пост
# 8
И на нас ни бяха предписали по половин ампула.
Виж целия пост
# 9
Благодаря ви моми4ета и ние се борим с хрема.Но какво значи половин ампула?От колко мл е ампулата?
Виж целия пост
# 10
Благодаря ви моми4ета и ние се борим с хрема.Но какво значи половин ампула?От колко мл е ампулата?

От малките!То на нашия пазар май има само два вида,за бебчовците е от малките.
Виж целия пост
# 11
на нас ни изписаха по 1 ампула на ден за 5дни-но това, че имаше малка Т - 37.2 една седмица....
Виж целия пост
# 12
Благодаря ви моми4ета и ние се борим с хрема.Но какво значи половин ампула?От колко мл е ампулата?
обикновено от 5сс, ама не виждам каво ще ви помогне.
Не е хубаво да се прекалява с С-то, з-то може да доведе до песъчинки в бъбреците, давай повече течности
Виж целия пост
# 13
на сина ми изписаха 1 ампула/ден  витамин С от 2мл. разтворена във вода за два-три дни
Виж целия пост
# 14
Може аз давам при първи признаци на настинка,или ако някой се е разболял покрай него за профилактика.Няма страшно да се пренасити организма с витамин С,ненужното количество се изхвърля с урината Hug
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия