Има ли храни, които предизвикват контракции?

  • 25 107
  • 55
Наскоро четох, че е възможно консумацията на определени храни и подправки да доведе до контракции и до преждевременно раждане. Една от споменатите беше ананас - видя ми се доста странно! newsm78
Знам, че чайове от определени билки имат този ефект, но за храните ми се стори доста учудващо.
Има ли нещо вярно и ако да - какво да се избягва?!?
Виж целия пост
# 1
Не
Виж целия пост
# 2
Не съм чувала за такива храни.
Виж целия пост
# 3
         Това за храните го чувам за първи път. Grinning
Виж целия пост
# 4
Чувала, че лимона предизвиква контракции, но ми звучи доста несериозно newsm78... аз лично не го вярвам Wink
Още повече, че ако беше така, вместо да ни бодат система, щяха да ни дават да дъвчем лимони в предродилна зала hahaha
Виж целия пост
# 5
         Това за храните го чувам за първи път. Grinning

 PeaceИ аз така.
 
А за лимоните:доста съм изяла докато бях береми, но не съм имала контракции от тях.
Виж целия пост
# 6
Не съм чувала за конкретни храни...
До контракции е възможно да ти се предизвикат ако ядеш много люто,прекалено силно кафе,прекалено силен и концентриран чай,ама чак да абортираш-не,не бой се Wink
Виж целия пост
# 7
Не знам дали ананасът предизвиква контракции, но когато бях в 18-та седмица (все още не усещах бебчо, а док ми беше казал, че така като гледа разположение, и т.н. + първа бременност няма да го усетя поне още 2), та тогава навръх Нова година се натъпках с ананас като за последно, понеже само това ми се ядеше и не ми ставаше лошо от него. След по-малко от половин час усетих бебчо и то ясно Simple Smile Съмнявам се да е от ананаса ама знае ли човек  Crazy
Виж целия пост
# 8
Моята съседка ми каза, че сините сливи предизвиквали контракции.
Тя преносваше и лекарят и я бил посъветвал да яде сини сливи.
Попитах моята лекарка, тя категорично отказа, да е вярно такова нещо.
Ne znam koj kriv, koj prav.
Виж целия пост
# 9
Buble, нещо за чай от малини споменаха нашите момичета, а аз за пръв път го чух Embarassed
Виж целия пост
# 10
Аз знам, че в последния месец  ако преносваш - трябва да се яде люто:peace: Предизвиква контракции Mr. Green
Виж целия пост
# 11
За първи път чувам такова нещо. Чудя се понякога дали не четем прекалено много и дали не се зариваме от информация. Аз си мисля, че си е строго индивидуално това, но все пак абсолютно всеки има право на мнение.  smile3502
Виж целия пост
# 12
Чаят от листа на малина е доказано средство за предизвикване на контракции. Дори се препоръчва да се пие, когато започне раждането.
Виж целия пост
# 13
Моята съседка ми каза, че сините сливи предизвиквали контракции.
Тя преносваше и лекарят и я бил посъветвал да яде сини сливи.
Попитах моята лекарка, тя категорично отказа, да е вярно такова нещо.
Ne znam koj kriv, koj prav.

защото раздвижват перисталтиката, а лютото дразни стомаха и по косвен път, евентуално, би могло да доведе до контракции
Виж целия пост
# 14
Не съм чувала за подобно нещо.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия