Ползвате ли имуностимулатори за децата когато ги пускате на ясли (градини)

  • 13 485
  • 65
Искам да давам на малката нещо за имунната система тъй като тръгна на ясли ! Нашото педи не ми отговори на въпроса и каза , че ще провери и да се обадя пак .Помогнете ми със вашия опит , за да взема решение и надявам се да направя правилен избор . Знам , че има синтетични и природни имуностимуланти . Давала съм веднъж Изопринозин , но предпочитам нещо хомеопатично...Нещо знаете ли за Ехинацея на др. Тайс?
Виж целия пост
# 1
Ще следя темата, защото ще пускам бръмби на ясла от септември, живот и здраве. Аз лично съм се ориентирала към водораслите на Аква сорс (но досега не съм ги давала) и то най-вече по прочетените мнения във форума, а и педито ги одобри.
Виж целия пост
# 2
Тръгна на ясли скоро.Не и давам нищо.
Виж целия пост
# 3
Ивчо вече ходи на ясла. Давала съм му имуностимулатор "Гарисан" или нещо такова. На основата на здравец. Българско. Но си боледува, въпреки това. Сега му давам едни мултивитамини, ама не помня как се казваха /абе, много съм зле с имената на лекарствата, дори доскоро бърках аспирин с аналгин!!!/, в едно триъгълно шише. Мисля, че повече ще му помогнат, отколкото имуностимулаторите. В началото на зимата питах нашата лекарка какво ще ми препоръча, а тя ни предложи "Имунобор" за деца. Не съм ги купувала, че ми се сториха скъпи. Дано минава по-бързо зимата, че ми омръзна през седмица да сме болни!!!
Виж целия пост
# 4
Ивчо вече ходи на ясла. Давала съм му имуностимулатор "Гарисан" или нещо такова. На основата на здравец. Българско. Но си боледува, въпреки това. Сега му давам едни мултивитамини, ама не помня как се казваха /абе, много съм зле с имената на лекарствата, дори доскоро бърках аспирин с аналгин!!!/, в едно триъгълно шише. Мисля, че повече ще му помогнат, отколкото имуностимулаторите. В началото на зимата питах нашата лекарка какво ще ми препоръча, а тя ни предложи "Имунобор" за деца. Не съм ги купувала, че ми се сториха скъпи. Дано минава по-бързо зимата, че ми омръзна през седмица да сме болни!!!
Мултисаностол ли имаш предвид? WinkАз съм взела витамини Киди по собствена инициатива . Някой ползвал ли е такива?
Виж целия пост
# 5
Мултисаностол сме пили - не видях да има ефект...

Сега мъж ми без да ме пита, по препоръка на педито купил Есберитокс с екстракт от ехинацея, много са горчиви, трябва да се дават вътре в сок, например.
Виж целия пост
# 6
Да, Мултисаностол. А преди това и Киди съм давала, но по препоръка на докторката. Пък и Ивчо беше на антибиотик и тя му изписа Киди.
Виж целия пост
# 7
Аз давам Мултисаностол и съм много доволна. Есберитокс давам при леки кашлици и сополи- помага. Иначе профилактично чай от Ехинацея струва 1.80лв по магазинити за здравословно хранене.
Виж целия пост
# 8
Мислим да дадем Виктория на ясла април или май. След консултация с нашия педиатър ще и даваме ADLiquid™ For Kid’s . погледни тук http://www.admedicine.co.uk/p_line2.asp?p=6.
Виж целия пост
# 9
Аз давам "Цитросепт"  Peace Много съм доволна!
Виж целия пост
# 10
Аз давах Есберитокс,но не съм доволна-направи ми бронхит .
Виж целия пост
# 11
аз давах мултисаностол и имунобор още преди да тръгне на ясла и докато ходеше,но нищо не помогна постояно си боледуваше
Виж целия пост
# 12
На мен ми казаха че е по -добре да се даде някакъв имуностимулант няколко месеца преди да тръгне на ясла ,докато е здраво детето ,а не като почне да боледува.Давала съм Мултисаностол и Есберитокс ефект никакъв .
Виж целия пост
# 13
ние сме на "рибумонил"скъпичък е,курса е половин година,но не сме имали проблеми,особено зимата.давам й го вече втори път.а витамините са си отделно-форсивит.
Виж целия пост
# 14
Не. Всъщност, аз от този форум разбрах, че има такова нещо.  Rolling Eyes
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия