готово пюре от един зеленчук-има ли

  • 1 287
  • 20
бих искала да захраня бебчо към шестия месец, разбрах че е добре да е със зеленчуково пюре, и то първо с един зеленчук после друг инакрая смесени. Но като разглеждах готовите пюрета останах с впечатлението че всички са смесени най малко с 2зеленчука. Има ли марка която има отделни пюрета с един зеленчук за да се захрани бебка?
вие с какво захранихте ,зеленчук или плодово пюре а може би каша и готова или купена беше
Виж целия пост
# 1
В най-добрия случай готовите пюрета са от 2 компонента - например тиква с картоф, тиква с морков, броколи с ориз и т.н.
Аз захраних на 6 мес. с оризова каша на Блевит, след това домашно картофено пюре, след това започнах с морковите, като прибавях постепенно увеличаващото се количество или към ориз. каша или към картофеното пюре. Следващата храна беше тиква и я въведох с готово пюре на HIPP тиква с картоф. След като въведеш по този начин първите храни ще можеш да ползваш готовите пюрета, като следиш само една от съставките да бъде нова.
Успех в захранването.
Виж целия пост
# 2
има на Хип от моркови, отскоро и на Ганчев- само моркови- без захар и пр. Но според мен детето няма да яде такова нещо
Виж целия пост
# 3
Ами аз лично захраних първо с ябълка и банан. После картоф, морков (но от моркова повръщаше и известно време не давах). Мисля, че има пюре от сладък картоф на хип без други зеленчуци в него, но и ти можеш сама да си го правиш вкъщи с обикновен картоф Wink
Виж целия пост
# 4
Аз захраних с ориз. каша, а след това с зеленч. пюрета на Хейнц. Тук ги има чисти- започнах с чист морков, след това грах, след това зел. боб, тиква, сладък картоф. Същото беше и с плодовите. Започнах чиста ябълка, банан и след това смесените.
Виж целия пост
# 5
И сама може да си направиш зеленчуково пюре. Ако имате баба на село да даде домашни зеленчуци- още по-добре. Картофът и тиквата са подходящи, сладкият картоф също, после морков /аз съм малко скептчина към морковите/, грах. Ябълка, круша от плодовете.
Моята бебка официално е захранена с оризова кашичка, но неофициално се захрани сама с банан, който докопа от баща си, някъде малко след 5 месечна възраст.
 
Аз захраних с ориз. каша, а след това с зеленч. пюрета на Хейнц. Тук ги има чисти- започнах с чист морков, след това грах, след това зел. боб, тиква, сладък картоф. Същото беше и с плодовите. Започнах чиста ябълка, банан и след това смесените.
Малко офф: пробвай органик пюренцата на President's Choice, също и зърнените им каши- много са добри.
Виж целия пост
# 6
Готови пюрета от един зеленчук май има само моркови (хип и сънвал, за други марки не знам). Ако имаш домашна тиква или картоф, ми изглежда още по-добър вариант. Иначе има готови пловови от ябълка и от круша (пак само за хип и сънвал съм се интересувала, ама предполагам, че и други марки се намират с по един плод). Аз захраних с домашна оризова каша. Идеята ми е след това да прибавям към нея плодове (като постепенно захранвам с всеки от тях) - круша, ябълка и круша, тиква и ябълка....тиква и ябълка ще ми е преходът към зеленчуците - ще въведа тиква и картоф, после картоф и морков, карфов и тиквичка и т.н.
  Дано да съм ти била полезна Simple Smile
Виж целия пост
# 7
Има - на Хипп и Сънвал от моркови.
Можеш да започнеш и с домашно приготвено картофено пюре. Повечето пюрета са комбинирани с картоф или ориз.
Аз започнах с безмлечна оризова каша.
Виж целия пост
# 8
Ааа забравих - сънвал имат тиква с оризово нишесте. В случай че започнеш с оризова каша,може да прибавиш после тиква Grinning
Виж целия пост
# 9
Повечето готови пюрета имат като сгъстител оризово брашно. Това е още една причина захранването да започне с оризова каша.
За готовите пюрета:
Семпер- Броколи с оризово брашно
Хип- Ранни моркови
Сънвал-  1. Пащърнак 2. Фина гулия
Хаме- Броколи
Аз захраних с оризова каша Блевит, после домашни пюрета тиква, картоф, чушка, броколи, карфиол, тиквичка и т.н.  По-късно минах и на домашни каши.
Виж целия пост
# 10
Аз съм виждала на Semper само карфиол, а мисля, че имаше и други. Но карфиол не е подходящ за първа храна при захранването.
Виж целия пост
# 11
Това е относително- на мен лекар-алерголог ми препоръча да започна захранването с листен зеленчук (броколи, карфиол, спанак). Сигурно е имал своите основания, но аз също мисля, че е добре да се започне с нещо по-лесно за храносмилане и като първо въведох ориз.
Виж целия пост
# 12
благодаря ви за изчерпателните отговори, много полезна информация събрах и мисля че ще започна захранването с оризова каша като начало
Виж целия пост
# 13
Сетих се, че на Сънвал има тиква с ориз. Много е вкусно, стига да сте се захранили с ориз newsm10
Виж целия пост
# 14
както са ти казали - има ганчев само морков
ако искаш тиква, ще ти дам. имам замразена, а петра не ми ще домашните творения.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия