Зацапване 1 седмица преди цикъла

  • 63 302
  • 25
от 4-5 месеца всеки месец става точно това - около 21 ден на цикъла почва едно кафеникаво зацапване, което трае към 7 дни и тогава почва истинския ми цикъл. Всеки месец по едно и също време на един и същи брой дни!

Предполагам е свързано с хормоните?
След раждането, имах нормална менструация около 6 м. и сега от 4-5 месеца това е новия хит със зацапването.

Имам ПКЯ и вероятно те са причината за това зацапване. Кистичките досадни.
Смятам да правя хормонални изследвания на 3-5 ден от цикъла тоя месец на 5-те хормона Лх, ФСХ, Пролактин, Естрадиол и Тестостерон.

Кажете, имате ли някаква идея защо точно тогава става това - около 21 ден или след това от цикъла. Защо всеки път е едно и също. Какво значи това?
Разбира се, ще се консултирам и с лекар, но моля , кажете , ако имате нещо предвид!  Heart Eyes
Виж целия пост
# 1
При мен е нещо подобно, но не е кафяво а розово-червено и започва около 3-4 дни преди цикъла. преди си мислих, че е от прогестерона- имам къса лутеална фаза. Но дори и на прогестерон пак така си ми идва.
Сподели с гинеколога си- 7 дни си е време. Явно хормоните са се е пообъркали.
Виж целия пост
# 2
И аз имам сащия проблем,но сега ми е за пътви път  Rolling Eyes за съжаление незнам защо е така може би е била ранна овулация.
Виж целия пост
# 3
Не е ранна овулация.
Аз имам същия проблем, само че при мен започва малко след времето на овулацията и продължава 8-9 дни.
Откритието: хормонките играят яко. Като се консултирах с лекар за това ми каза, че е нормално да се получава леко зацапване след овулацията, но трява да е краткотрайно - продължаването му е индикация, че хормоните не се държат както трябва. Аз също имам съмнения за ПКЯ, но ми каза че пукането на фоликулчетата не е причина за кървенето.

Факт е, че когато пия медикаменти за регулиране нямам подобно течение, а фоликулчетата пак си ги има  bowuu
Виж целия пост
# 4
Това е хормонално разтройство и щом се повтаря толкова пъти трябва задължително да вземеш мерки за регулирането. Обикновено изписват или противозачатъчни, или прогестерон.
Виж целия пост
# 5
Лелелеееееее и аз съм почти така.  Crazy
Идва ми по 3 дни. т.е 2-3 дни преди истинката М, имам ръждиво зацапване... ooooh!

Ходих на преглед - нищо ми няма. Няма ПКЯ, нямам никакво гинекологични проблеми. Но от година и половина така ми идва.

Ами сега  Thinking?
Виж целия пост
# 6
Ако е само два-три дни може би не е проблем.
Виж целия пост
# 7
Ако е само два-три дни може би не е проблем.

Дано Praynig
Но е много гадно Close. Така целия М ми става около 10-ина дни  Tired
Виж целия пост
# 8
При мен е почти идентично, единствената разлика е, че зацапването не започва от 21-я ден, а от 23-я.
Резултат от преглед при гинеколога: N пъти завишен пролактин. Аз си го знаех резултата, щото проблемите ми с пролактина са си отпреди раждането. Сега пия достинекс, пълен курс, 8 броя хапчета. После- пак изследване на хормоните, а за след това съм си купила едни билкови таблетки за регулиране на пролактина. Единия ми яйчник е поликистозен, но доктора рече, че в моя случай проблема не е от това, а от пролактина.
Виж целия пост
# 9
Yanitsa и аз съм така със зацапване 3-4 дена преди М. Мислех, че имам висок пролактин, защото имах и секрет от гърдите при стискане. Обаче се оказа, че пролактина ми е в норма, много под горната граница, хем не спазих изискването за лежане преди вземането на кръв и т.н.
Другите ми хормони и те са в ред. Но и аз се чудя от какво е това зацапване?
Незнам да имам поликистозни яйчници - поне досега не съм имала.
Та се чудя и аз от какво е при мен?
Виж целия пост
# 10
хм, аз не кърмя от 1 година, но още като стисна има капка мляко от гърдите.
Не зная редно ли е , не е ли? Може би е свързано с пролактина.

Този път, зацапването ми се появи за 2-3 дни по средата на цикъла - към 21 ден, вероятно след ову-то и спря. Сега чакам да ми дойде.
Утре съм на мамолог, и ще питам и него за тези капки, пролактин, цикли и т.н.

Знаете ли, мамолога с ехограф ли преглежда, и тогава ако се налага мамограф??? имате ли идея, че не искат да ми дадат направление за мамолог, а само ако имало нужда от мамограф  newsm78. Та съм си записала платен час за утре, но пък много ме е яд че не ми дават направление . Да не се окаже , че ще ида и ще ми кажат, айде сега давай пари и за мамограф  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 11
Колибри - това с направленията е голяма простотия наистина. Някои дават, някои не дават. Изобщо - пълен хаос.
Кажи, моля те след прегледа какво са ти казали, че вероятно и аз ще трябва да ходя.
Успех  bouquet
Виж целия пост
# 12
хм, аз не кърмя от 1 година, но още като стисна има капка мляко от гърдите.
Не зная редно ли е , не е ли? Може би е свързано с пролактина.

И аз не кърмя от година и половина, но също имам секрет. Сега, откакто пия достинекса, почти спря. Гинеколога каза, че не е нормално, а педито- че е напълно нормално newsm78.
Относно прегледа при мамолог- мен не ме  прегледа с мамограф, въпреки, че бях с направление, само с палпация. Абе,  хаоса е пълен наистина, на една позната пък л. лекар и казал, че трябвало гинеколога да и даде направление за мамография...
Виж целия пост
# 13
Касате не покрива преглед с ехограф на гърдите.
Виж целия пост
# 14
Здравейте,момичета!Аз съм на 25г.Вече близо 5 години имам този проблем със зацапването преди цикъл.По някой път дори това зацапване е по 5-6 дена,кафеникаво на цвят,после ми тръгва истинското М.Ходила съм къде ли не.Всеки казва,че това е хормонално разстройство,но хормони са ми изследвали отдавна и то по друг повод.Сега един доктор ми предписа Дуфастон 2 пъти на ден,от 11 ден на цикъла 14 дни.Не знам,ще видим какво ще стане.Този месец (вече 3 подред) ми се получи кафеникаво зацапване и по средата за 2 дена,не е от овулация,защото такава липсваше този месец.Онзи ден попаднах на статия,където пише,че такова зацапване е признак на ендометриоза и е по някой път е предракова фаза на яйчниците и нещо такова.Изследвал се ендометриума,ох аз не съм много наясно с медицинските термини,но така май пишеше.Ако ендометриума бил над 10 мм,значи е раково.Тази статия доста ме стресна.И аз не знам какво да правя.Авно ще отида при друг лекар за допълнителна консултация,може би трябва да си изследвам хормоните.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия