Витамини - дали? и какви?

  • 472
  • 12
Здравейте, мами
пиете ли някакви витамини и какви?
Аз от 2-3 започнах да пия на Центрум. Много често ми се вие свят, отпаднала съм, а след като си взема таблетката, до час-два живвам, идва ми сила, както се казва. Все още не виждам да се отразява по някакъв начин на Деничка, но може би е и малко раничко за такива констатации
Поздрави Grinning
Виж целия пост
# 1
Не, не съм пила. Опитай да си ги набавяш по естествен начин - портокали, грейпфрути, салатки, доматки, ябълки. А ако настояваш да пиеш витамини - Матерна-та става и за кърмачки. Освен това може да взимаш и бирена мая - много полезна за кърмачки, само да не ти увеличава много апетита  Wink
Виж целия пост
# 2
И аз съм с Центрум, пих го и през цялата бременност. Четох,че желязото можело да раздразни стомаха на бебчо, но в адаптираните млека има желязо. Освн това, още в болницата ме предупредиха да не ям цитрусови плодове, а от ябълки ми писна - не виждам друг начин да си ги набавя.
Виж целия пост
# 3
За кърмачки,до колкото знам,само Матерна и бирена мая Hug
Аз лично нищо не вземам и косата ми как опада Sad
Виж целия пост
# 4
Бирена мая,Матерна или Пренатал (от последните съм много доволна) - във всички случаи витамини за бременни.Хапвай повечко портокали,мандаринки и ябълки Wink Непоносимостта към цитруси при недиректна консумация (ако майката ги яде) не е често срещана,пробвай дали бебето ти е чувствително с малки количества и постепенно ги увеличавай. Сигурно няма да има проблем,пък и ти няма да изяждаш по 3 кила цитруси на дедн все пак Simple Smile
Виж целия пост
# 5
Без витамини не става! Но трябва да са специално подходящи за кърмачки. По препоръка на моя гинеколог-хомеопат пия от началото на бременността до ден днешен Life pack Junior. Имат дори награда на Unicef. Но струват... 45 лв за един месец. Струват си всяка стотинка
Виж целия пост
# 6
И аз съм постоянно така - отпаднала, уморена. Нали пролетната умора започва още през февруари  Laughing. Не пия витамини, гледам да си ги набавям от плодове и зеленчуци.
Според моя позната фармацевтка единствените подходящи витамини за кърмачки са Матерна, но аз не съм им фен  Naughty
Виж целия пост
# 7
аз още пия Матерна. Понякога прескачам, но започва да ми се вие свят и да съм отпаднала. Според зъболекарката ми трябва да пия и доста допълнително калций(ама аз си имам и други проблеми)
Виж целия пост
# 8
А аз пия Ревалид за косата и ноктите
Виж целия пост
# 9
Аз пия бирена мая обогатена с витамини.
Виж целия пост
# 10
Аз не пия никакви. Опитвам се да си ги набавям по натурален път- плодове, зеленчуци и ядки.
Виж целия пост
# 11
Благодаря ви, мами
Центрум пиех по време на бременността по препоръка на АГ-то и затова сега започнах пак тях, но рекох да ви питам като значително по-опитни
Що се отнася до набавянето чрез плодове и зеленчуци - ами нали е зима, къде домашни плодове и зеленчуци по това време Rolling Eyes. А пък на вносните или оранжерийните нещо им нямам доверие... както и да а
Поздрави  Heart Eyes
Виж целия пост
# 12
И аз съм още на Матерна.Пия я от самото начало на бременността а и след раждането.Е случва се да пропусна понякога...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия