Голям тимус=алергия?

  • 1 388
  • 6
Винаги ли големият тимус е предпоставка за алергия при децата?
Все още не мога да се осъзная от категоричното мнение,че детето ми е алергично.Беше ни направена снимка на бели дробове със съмнение за пневмония/която ,слава Богу не се доказа/,но лекарката в университетска болница-Варна е категорична,че детето е  алергично.
Пием Зиртек по 3 капки,след два дена  ще включим и Кетотифен.И така до края на юни.Имам много въпроси-ще търся в нета,ще чета,но ако има родители,които са минали по този път,моля да ме насочат откъде да започна...Това означава ли,че си остава алергична за цял живот или лекарствата ще изчистят тези предпоставки?!
Виж целия пост
# 1
Ние също сме с увеличен тимус. Но никой не ни спомена за алергги. Откриха го на малката когато беше на 7м при снимка /пак съмнения за пневмония/. Единственото което ми казаха е че ще е с по-слаб имунитет, и ще похърква докато спи. В интерес на истината, след около 1годин след първата снимка пак се наложи да я снимат и тимуса беше с нормални размери. Досега нямаме алергия към нищо.
Виж целия пост
# 2
Увеличения тимус изобщо не е предпоставка за алергия. Моя син на 1 год. направи обрив и казаха, че е алергия, но не можело да се каже към какво, защото детето е малко за тестове. Изписаха Коларгол и Кетотифен, които трябваше да пие няколко месеца... и ПРОБЛЕМИТЕ станаха сташни. Срина се имунитета надетето, та за малко щяхме да го изтървем от обикновен грип. Нападнаха го бактерии, загуби апетит (който и до днес не може да се оправи). Обривите зачестиха и ставаха все по масивни. От бактериите разви отити и хронични сливици... и така. Стигнахме до хомеопат. И за 6-7 месеца постепенно изчистихме почти всички проблеми.
Виж целия пост
# 3
.
Виж целия пост
# 4
Дъщеря ми също беше с голям тимус, но за алергия нищо не ми казаха, а само че до 1 година ще претърпи обратно развитие и проблемът ще изчезне, а дори и не боледуваше често, общо-взето е здраво дете. Просто в определени положения хъркаше странно и това беше. След 1 година този звук изчезна, но и сега като спи, понякога похърква. А иначе е алергична към ухапване от комари, но аз също съм алергична, баща ми също е алергичен, а алергията върви по наследство.
Виж целия пост
# 5
Относно тимусите, на дъщеря ми и правиха снимка около годинката и когато за първи път педиатърката я видя каза, че ако някои лекар каже, че тимусите на детето ми са големи да не се стряскам, защото при малките деца това е съвсем нормално. Просто детската анатомия е малко по-различна от на голям човек и за това се получава така. С течение на времето се нормализират и стават като при големите. Така, че на твое място бих поискала и второ мнение.
Виж целия пост
# 6
Дайте,моля ,координати на добър специалист.Ще помоля aja за координатите на хомеопат Praynig
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия