Събирате ли си рецептите от бутертесто "Бела"?

  • 17 682
  • 75
Аз-да, но от скоро, за което съжалявам. Наскоро се зачетох в предложена рецепта и се оказа, че е доста сполучлива и така започнах. Вие събирате ли ги ?И ако е така, нека това е мястото, където ще можем да ги обменим.
Аз имам:
Ябълков щрудел със стафиди
Щрудел с картофи
Баница с пилешко и гъби
Руло от кайма и грозде
Плодова пита
Последната е много добра рецепта - също като резултата й. Ако някой се интересува, ще препиша изброените рецепти.
Вие сте...  chef
Виж целия пост
# 1
Имам само няколко, мушнала съм ги в готварската книга. Доста от рецептите обаче съм ги затрила.
На 1ва проверка, излезнаха
Солена торта с риба тон
Сладкиш с извара и кайсии
Банички - изненада с различен вкус
.

Търкаля ми се и някаква рецепта от картофено пщре Маги - Картофено суфле на Градинаря
Виж целия пост
# 2
АнМари, ако имаш повечко свободно време, напиши тази за сладкиша с извара и кайсии, моля!   bouquet
Виж целия пост
# 3
АнМари, моля те и за солената торта с риба тон.
Виж целия пост
# 4
Моля Нина да напише рецептите за:

Ябълков щрудел със стафиди

Плодова пита
Виж целия пост
# 5
Абе, направо си вземи отпуска, сядай и пиши!!!
Виж целия пост
# 6
Баница с кренвирш

1 пакет точени кори Белла
3 бр. пушени кренвирша
100 гр. кашкавал
100 гр.обезсолено сирене
220 гр. майонеза
200 мл вода
4 бр.яйца

Кренвиршите се нарязват на тънки кръгчета,настъргва се кашкавала на едро и прибавяме сиренето. Нареждането е в поредица : 2 кори,ред плънка.След като приключи нареждането баницата се нарязва на триъгълници.Разбиват се яйцата,майонезата и водата.С тази смес заливаме баницата и печем.

Честно казано още не съм правила тази рецепта и незнам как става,но като чета само и ми потичат лигите.Скоро ще я пробвам обаче Wink

Тракийски сарми

1 пакет точени кори Белла
500 гр.кайма
2 стръка праз лук
2 домата
1 каф.чашка мазнина
1 яйце
червен пипер,черен пипер,чубрица и сол на вкус
Лукът се нарязва и се задушава в 3/4 от мазнината,прибавя се каймата и се задушава докато се изпари водата.Добавят се нарязаните домати,червен пипер,чубрица,чер пипер и сол.Вземат се 3 броя от корите и се нарязват на 6 парчета.Част от плънката се поставя на всяко парче и се навива на руло като сарми които се нареждат в намазана с мазнина тава.Отгоре се намазват с яйце.Пече се на 150 градуса до зачервяване.При изваждане  се напръсква с вода и се покрива с капак или кърпа за да се задуши.

Тази рецепта съм я правила и става супер.
Виж целия пост
# 7
Бутер тесто "Белла"
Сладкиш с извара и кайсии

Продукти:
0,5 кг бутер тесто
250г сладка извара
100г захар
4-5 кайсии или праскови от компот
1 лимон - настърнага кора и сока
1 яйце

Приготовление:
Размразете бутер тестото и го разтелете в/у поръсена с брашно повърхност. Пригответе пълнежа, като смесите добре изварата, захарта, лимоновата кора и лимоновия сок. Разстелете сместа от изварата по дължината на тестото и малко встрани от центъра. В/у изварата наредете пловинките кайсии или праскови. Прихлупете двата края на тестото навътре, така че единя край да покрие изцяло пълнежа, а другият да "стъпи" в/у средата на първия. Отгоре намажете с разбитото яйце.
Печете сладкиша в силно загрята до 220 градуса фурна.
Сладкиша се реже, след като е добре изпечен.
Виж целия пост
# 8
Бутер тесто "Белла"
Солена торта с риба тон

Необходими продукти за 6 порции:
6 пласта бутер тесто
60гр разтопено масло

За плънката:
425г риба тон от консерва, изцедена от мазнината
1/2 кофичка майонеза
4 ситно нарязани стръка зелен лук
4 леко разбити яйца
250г сметана
50г настърган кашкавал
1с.л. нарязан копър

Приготовление
Включете фурната на 180 грдуса. Разстелете един пласт бутер тесто и го намажете с разтопеното масло, покрийте го с втори пласт и го намажете също с масло. По същия начин обработете останалите пластове.
Намажете с разтопено масло и олио формичка с размери (21х29см). Разположете вътре тестото и леко притискане оформете ръб.
В дълбока купа смесете добре всички продукти за плънката, разпределете върху бутер тестото и печете 35 минути до леко зачервяване.

Време за подготовка: 15мин
Време за печене: 35 минути
Виж целия пост
# 9
Голяма съм патка Mr. Greenне чета че е бутер тесто doh
От бутер тестото имам кренвиршки със лютеница.Много е лесна и елементарна.Увиват се кренвиршите в тесто намазани с лютеницата и се пече.Става чудна закуска.
Виж целия пост
# 10
Аз имам "Облечени ябълки", "Орехови панделки", "Ябълков щрудел със стафиди","Специалитет от сьомга в бутертесто" и "Орехови очилца". Ама айде без сьомгата, че е ужасно дълго. Само за много, ужасно, копнеещо желаещи да готвят сьомга.
Виж целия пост
# 11
А, видях. Ето ябълковия щрудел със стафиди:
Продукти:
1/2кг бутертесто Белла
за пълнежа:
600гр ябълки
120гр захар
2 ч.л. канела
50гр стафиди
2 с.л. галета
пудра захар за поръсване
Приготвяне: Размразете тестото и го разстелете върху поръсена с брашно повърхност. Обелете и почистете ябълките и ги нарежете на кубчета. Накиснете стафидите в малко вода, след което ги изцедете добре. Размесете добре ябълките, захарта, галетата, канелата и стафидите. Разнесете равномерно тази смес по дължината на тестото. Загърнете тестото от едната страна, после прихлупете от другата. Притиснете краищата, предварително намазани с разбито яйце. Поставете щрудела в продълговата тавичка, с нож направете няколко напречни разреза отгоре, намажете го с разбито яйце и печете на предварително загрята до 220грд фурна. Преди сервиране поръсете щрудела с пудра захар.

Забележки на Янтра: Тия не пишат в продуктите, но в рецептата се иска и едно яйце. И стафидите стават по-добре не с вода, а натопени от предната нощ в ром, мммм. И идеята на сложно обясненото с "прихлупване" на тестото е да се загърне и повие пълнежа от всякъде за да не се разпадне.
Виж целия пост
# 12
Моля Нина да напише рецептите за:

Ябълков щрудел със стафиди

Плодова пита

Янтричка е пуснала рецептата за Ябълковият щрудел, аз ще ти напиша рецептата за  Плодова пита
300гр. бутертесто
500гр. череши или вишни от компот
1с.л. нишесте
1 пак. или 3 листа желатин
500 гр. бита сметана / аз използвах "Хопла"/
50 гр. захар
20 мл. компот от вишни или череши /само водата/
За глазурата:4 с.л. конфитюр от френско грозде /аз използвах от сливи/
100 гр.пудра захар/може да го намалиш на 1/2, ако сметнеш, че ще е много сладко/
Разрязва се листа бутертесто на 2 правоъгълника по дължината на листа..Слагат се в съд за печене, за който пише да се намокри без да се подсушава и така се поставят платките и се пекат при 200* поне 12 минутки. Изпечените платки се оставят да изстинат.
Изваждат се плодовете от компота и се оставят да се изцедят, като се събира сока им. Затоплят се в малка тенджерка черешките с 4 с.л. от сока, който са пуснали. Разтваря се нишестето с малко вода и се прибавя към черешките, разбърква се добре и се оставя на котлона да ври 3 мин.После се издърпва от котлона за да изстине.Накисва се желатина да набъбне и след това се стапя на водна баня.Сметаната се разбива като постепенно и по малко се сипва захарта/ако е "Хопла, не е нужно да се прибавя захар/ и водата от компота с нишестето и разтвореният желатин.
Едната платка се покрива с пласт череши, отгоре се разпределя сметаната. Втората платка я нарязваме на 6 или 8 парчета. Отгоре им се намазва глазурата, която е приготвена от конфитюра ,захарта/можеш да я намалиш на 1/2 / и 2 с.л. топла вода= всичко се разбърква добре . Изчаква се около 20-тина минути за да позасъхме малко и се нареждат върху сметана. Оставя се в хладилника да се стегне /2-3 часа/ и преди сервиране се нарязва на определените парчета от горната нарязана платка с тънък, остър и намокрен нож.
Виж целия пост
# 13
Янтра , ако не те затруднява напиши "Ореховите панделки" Hug
Виж целия пост
# 14
Ето ви и другата рецепта

Банички - изненада с различен вкус

Продукти за 6 порции:
400г бутер тесто
1 жълтък

За пълнежа от гъби:
200гр печурки
120г пилешки пастет
ситно нарязан магданоз
25г масло
1 глава лук
сол

За пълнежа от сьомга:
200гр филе от сьомга
2 яйца
ситно нарязан копър
1 кубче разтворим бульон
50г сметана

Пълнежа от гъби пригответе, като задущите в маслото лука и гъбите, добавите сол и магданоз и разбъркате добре с пастета.

Пълнежа от сьомга пригответе, като сварите яйцата, и след това ги нарязвате на ситно. Сварете филето за 8мин в разтвория бульон, отцедете го, нарежете го и со смесете с айцата, копъра и сметаната.

Разстелете бутер тестото и изрежете от него 24 кръгчета с диаметър около 8см. 6 от тях гарнирайте с пълнежа от гъби, останалите - с пълнежа от сьомга. Намажете ги покрая с малко вода и ги покрийте с останалите 12 кръгчета. По желание, от останалото тесто можете да направите рибки и гъбки, с които да украсите хапките. Готовите банички намажете с малко жултък и ги изпечете в силна фурна за около 20 минути.
Виж целия пост
# 15
Понеже един единствен път съм купувала Белла не мога още да кажа,че ги събирам,но занапред...Джобчета по гръцки ако ви интересува  Flutter
Виж целия пост
# 16
Аз имам за френска пица,ако някой се интересува да свирка,ще я напиша.
Виж целия пост
# 17
Определено ме интересуват джобчетата по гръцки.
Виж целия пост
# 18
Днес купих бутер тесто и мислех да го направя по баналния начин на "панделки"  Rolling Eyes
Но сега ме впечатли Баница с пилешко и гъби бихте ли написали рецептата  Simple Smile А утре аз ще напиша тази която е на моя пакет  Wink
Виж целия пост
# 19
                      Джобчета по гръцки

Продукти за 12 парчета: една опаковка бутер тесто Белла(450-500гр)
За пълнежа: 3 домата
100г сирене
40г зелени маслини
100г сварен ориз
75г топено сирене
зелени подправки,сол,черен пипер(в гръцката кухня се използва много риган)
1 яйце
1супена лъжица мляко
2 супени лъжици сусамово семе
Приготовление:>Оставете тестото да се потпусне.Доматите се измиват,разрязват се на четвъртинки,почистват се от семките и се нарязват на ситни кубчета.Сиренето също се нарязва на кубчета.Маслините(без костилките) се разполовяват и се омешват с доматите,сиренето,ориза,топеното сирене и подправките.Разделете белтъка от жълтъка.Разрежете тестото на квадрати ипоставете по една супена лъжица от пълнежа в единия край на всеки квадрат.Разбийте белтъка и с него намажете краишата на тестото.Сгънете до получаване на триъгълно джобче и добре притиснете краищата му.Разбийте киселото мляко с жълтъка и намажете джобчетата.Отгоре посипете със сусамовото семе.Печете в предварително загрята до 200 гардуса фурна около 20-25 мин.
Виж целия пост
# 20
Събирам ги, но честно казано не съм пробвала нито една от рецептите /общо 17/. Ще ви ги изброя и ако някой има интерес да казва  Grinning
Банички с месо
Щрудел със сладка извара
Солена баница с кашкавал
Агнешка баклава
Щрудел с ябълки
Руло с пилешко
Плодова торта
Ронлив сладкиш
Пилешко рагу в гнезда от бутертесто
Тестени охлюви от лебервурст
Свинско филе в кожухче от кайма и бутертесто
Охлюви от бутертесто с маслини
Пикантни сусамови хапки
Пица с два пълнежа
Царски хапки с морски дарове
Ами, това са  Hug Другите две се повтарят и затова не ги споменавам.
Виж целия пост
# 21
Ореховите панделки ги пускам довечера, да ги сканирам, че имат и схеми на разрязване на тестото.
Виж целия пост
# 22
Оф.. от 2 дни нещо се беше скапал интернета,направо се побърках.Аз пък имам;
Солена торта/киш/ с шунка и камамбер
Плодови тортички
Пикантни хапки
Охлюви с маслини
Мини щрудел
Гръцки зеленчуков щрудел
Мил-фьой /наполеон/
Кошнички с боровинки
Хапки с пълнеж от пачи крак
Щрудел с зеленчуци
Предястие с телешко месо
Абсолютно нищо не съм пробвала
Виж целия пост
# 23
Уж ги събирам; днес правих едни банички с бутре тесто; зачетох се в поредната рецепта и се опулих Shocked, като видях, че пише "разточваме" за бутеро тестото, а отпред изрично е упоменато, че НЕ се разточва
Виж целия пост
# 24
Ами направо пускайте рецептите, после Ерика ще ги добавя в готварската книга.
Аз често правя в къщи бутер тесто, но все банички. И рецепти малко съм оставила
Виж целия пост
# 25
По молба на Радина, пиша Баница с пилешко и гъби
Продукти:
1 пак. бутертесто
400гр. пилешко бяло месо предварително сварено
200 гр. шунка
150гр. гъби
4 жълтъка
бучка масло- колкото орех
3 малки глави лук-ситно нарязани
1 малка чашка бренди, магданоз, сол, чер. пипер
Приготвяне:
Шунката и пилешкото се нарязват на малки парченца.Нарязаните гъби се задушават в маслото, добавя се лука и месната смес. Подправя се и се оставя на огъня, като се бърка непрекъснато. Отдръпнете от огъня , прибавете 3-те жълтъка, брендито, магданоза и разбъркайте добре. С част от тестото покрийте дъното и стените на тавичката. Разстелете пълнежа и покрийте с "капак" от останалото бутертесто, като прищипвате с пръсти краищата за да не се отвори при печенето. С останалата част от бутертестото направете декоративна украса и с опакото на ножа, направете диагонални плитки прорези и намажете с жълтък. Баницата се пече около 1/2 час в предварително загрята фурна до 210*
Виж целия пост
# 26
Абе, момичета, всички рецепти ми изглеждат много интересни. Пускайте ги малко по-малко като имате време, да не ви се моля една по-една!     bouquet
Виж целия пост
# 27
Ето рецептата за френска пица.
Необходими продукти:
1 бутертесто Белла
2 с.л.зехтин
2 средноголеми глави лук нарязани на тънки резенчета
четвърт чаена лъжичка суха мащерка
четвърт чаена лъжичка риган
2 средноголеми домата нарязани на кръгчета
25 г.настърган кашкавал
45 г.аншоа от консерва
една шепа черни маслини,изчистени от костилките и нарязани на половинки.
ПРИГОТВЯНЕ:
1.Включете фурната на 180 градуса.Намажете тавичката за печене с разтопено масло или олио и разстелете тестото.
2.Затоплете зехтина в тигана и задушавайте лука и подправките около 10 минути на среден огън.Разпределете лука върху бутертестото като оставите 2 см.край.Върху лука наредете резенчетата домати и поръсете с настъргания кашкавал.
3.Изцедете аншоата и разрежете по дължина на две.Подредете върху плънката във формата на решетка.В средата на всеки квадрат сложете по една половинка маслина.Намажете края на тестото с разбито яйце.Печете 25 минути до златистокафяво.Поднесете пицата топла.
Време за приготвяне:15 минути
Време за печене:35 минути

Виж целия пост
# 28
Рецептата за орехови панделки е тук.
Виж целия пост
# 29


Пилешко рагу в гнезда от бутертесто

Хей poohcho може ли да те помоля да ми я напишеш.Благодаря те предварително.  bouquet
Виж целия пост
# 30
Благодаря на Нина за рецептата  Simple Smile

Аз мога да напиша : Пица с два пълнежа
Виж целия пост
# 31
Аз мога да напиша : Пица с два пълнежа
Давай, Радина, иска ли питане. Hug
Виж целия пост
# 32
http://www.bella.bg/

ето тук има всички рецепти, който ги слагат в пакетите! Има диста добре попадения
Виж целия пост
# 33
Ybag , благодаря!   bouquet
Виж целия пост
# 34
И от мен мерси, буркмаркнах си сайта.
Виж целия пост
# 35
А ние пишем ли пишем Simple Smile Мерси Ybag!
Виж целия пост
# 36
http://www.bella.bg/

ето тук има всички рецепти, който ги слагат в пакетите! Има диста добре попадения
В сайта май не са всички рецепти. Малко ми се виждат  newsm78

mchj, довечера  ти пускам рецептата  Hug
Виж целия пост
# 37
Ммммммм, даааааааа и на мен ми се стори, че няма всички рецепти, които бяха изброени тук, така че продължавайте да поствате МОЛЯЯЯ!   bouquet
Виж целия пост
# 38
Пилешко рагу в гнезда от бутертесто

Продукти за 6 порции: 6 гнезда (воловани) от бутертесто, 375 мл. бульон (готов), 500 гр. пил.бяло месо, 250 гр. печурки, 20 гр. масло или маргарин,  3 с.л. брашно, 1 пакет грах (дълбоко замразен, 300 гр.), 4 с.л. бяло вино, сол, черен пипер, сос "Уорчестер", захар, 125 мл. сметана, 2 жълтъка, 1 връзка магданоз
1. Сложете гнездата от бутертесто в предварително загрята на 150 гр фурна. Възварете бульона. Нарежете месото на кубчета, сипете ги в бульона и ги варете около 5 мин на умерена температура.
2. Изчистете гъбите, измийте ги, изтръскайте ги, нарежете ги на четвъртинки и ги запържете в горещо масло. Поръсете отгоре с брашното.
3. Извадете месото от бульона. Сипете бульона при гъбите и кипнете. Добавете месото и граха, оставете всичко още веднъж да заври, поправете с вино и подправки.
4. Разбъркайте сметаната с жълтъците, изключете котлона и смесете с рагуто. Накълцайте магданоза и разбъркайте. (Сместа не трябва да завира повече).
5. Горещите гнезда бутертесто напълнете с пилешко рагу и поднесете веднага.
Време за приготвяне: около 20 мин.
Всяка порция съдържа около 345 ккал.
Виж целия пост
# 39
Може би в сайта се слагат по-нови рецепти. Има "добави рецепта".
Аз сега кат ги погледнах тези при мен само на едната има номер "10".
Виж целия пост
# 40
Хей poohcho благодаря ти  bouquet.
Само неразбрах как се процедира с бутертестото какво е това воловани?След постито веднага ще спретна едни харесаха ми. Grinning
Виж целия пост
# 41
Аз имам ето тези:" Вкусни ръкавички" , "Празнично предястие", " Щрудел със зеленчуци" и " Плодови тортички"  Hug
Виж целия пост
# 42
ето и моят списък:

Воловани с гъби и праскови
Гръцка баница с маслини
Китайски зеленчукови джобчета
Пикантни сусамови хапки
Фини плодови хапки
Пай с праз и шунка
Минищрудел
Щрудел с ябълки


(леле, дребният току-що си свали гащите и се изпика демонстративно на терасата. 
добре поне,че не нацели улицата долу.
сори,за лиричното отклонение)

трябва да имам и още рецепти,но са потънали нейде
ако харесате нещо,свиркайте за рецептата
Виж целия пост
# 43
blekuta , напиши, моля те, рецептата за Минищрудел и Фини плодови хапки.
MIMI_DJ , а теб те моля за рецептата за  Плодови тортички .
Виж целия пост
# 44
 Wink

Минищрудел

за 4 души:
4 пласта тесто по 75гр,
1лук
1 чесън
люта чушка (по желание)
половин зелена или жълта пиперка
250г китайско зеле
200 кайма-смес
1 жълтък, 2.с.л. прясно мляко
олио,сол,чер пипер

Каймата се запържва,прибавят се наситнените зеленчуци и се задушават 10мин. Подправя се на вкус.
Листата тесто се разточват 20/20. Разпределя се плънката,навива се на руло и краищата се завиват като бонбон. Отгоре се намазват с жълтъка и млякото Пече се на 200градуса за ~ 20-25min.
След изпичане,може да завържете краищата на "бонбоните" с бланширани пера от лук

Фини плодови хапки

500г тесто
1 яйце
200г бадемов марципан
( за него-100г обелени и леко препечени бадеми,
100г пудра захар, 40г вода)
125г разбита сметана
2-3с.л. кристална захар
300г плод-пресен или компот(ягоди,праскови, кайсии....)
1 ванилия

За марципана: Кипва се водата с захарта до гъст сироп.Прибавят се счуканите (смлени) бадеми. Сместа се разбърква добре, охлажда се и се смесва с яйчения белтък до гладка смес.
Тестото се нарязва на квадрати 15/15. Ъглите се навлажняват и прегъват към центъра,като леко се притискат. В средата квадратите се намазват с жътък, разбит с 1с.л. сметана. Отгоре се мажат с марципана. Пекат се на силна фурна 10-12мин. Намазват се набързо с останалия жълтък, поръсват се с кристална захар и се допичат за ще 4-5мин. След като изстинат,отгоре се нареждат нарязаните плодове. Останалата сметана,разбита с ванилията,се шприцова отгоре.
Виж целия пост
# 45
По молба на Нина                          Плодови тортички                                                                                                Необходими продукти за 8 парчета:  450г бутертесто "Белла", 1яйце,                                        За пълнежа и украсата: 300г ягодови плодове:малини, френско грозде, боровинки , къпини, 150мл. червен плодов сок,1с.л.нишесте, 125мл.сметана, 1-2 с.л. захар, 3листа бял желатин,2с.л. накълцан шам фастък.                  Приготвяне: 1. Размразете тестото. Разточете 4 пласта на правоъгълник20 на 30см. Разположете в покрита с хартия за печене тавичка, набодете на няколко места с вилица и намажете с белтък. Останалото тесто разточете с размери 27 на 30 см.  Отрежете по дължина 6 ленти, широки 1см. и увийте по две ленти на спирала.  2.  Загрейте фурната на 200градуса. Разположете спиралите надлъжно в двата края и в средата на основата. Отрежете 10ленти за напречните ивици, усучете ги по две на спирали и ги разположете на разтояние 7,5 см. една от друга. Намажете с жълтък. Печете 20-30 мин. Изчистете и измийте плодовете. Оставете малко от тях за украса. 3. Кипнете плодовия сок. Прибавете плодовете. Забъркайте нишестето с малко студена вода, прибавете го към соса, Възварете и оставете да изстива. Разбийте сметаната със захарта. Изтискайте размекнатия в студена вода желатин и го прибавете. Смесете с плодовата смес и оставете 20 мин. да се охлажда. Разпределете сместа върху бутертестото и украсете с пресни плодове и шам - фастък.   Успех при приготвянето newsm10
Виж целия пост
# 46
НЕ. И за това ми бяхте много полезни. Благодаря  bouquet
Виж целия пост
# 47
Свинско в  кожухче

600гр. свинско филе
100гр. горчица
200 гр.свински пушени гърди
1 жълтък
2с.л. прясно мляко
300гр. бутер тесто

Свинското филе се намазва с горчицата и се покрива цялото с тънки резенчета от пушените гърди (завива се цялото).Тестото леко се разточва на кора с дебелина 2-3мм.Филето се завива вътре и се притиска тестото в двата края.Разбива се жълтъка с прясното мляко и се намазва отгоре.Пече се в предварително загрята фурна на 200С около 1 час.Щом тестото хване златиста коричка се покрива с алуминиево фолио.След като филето е готово се изчаква 10-15 мин. и тогава се реже.

Успех!  bouquet
Виж целия пост
# 48
Хей poohcho благодаря ти  bouquet.
Само неразбрах как се процедира с бутертестото какво е това воловани?След постито веднага ще спретна едни харесаха ми. Grinning
Embarassed Sorry, но и аз незнам какво означава "воловани". Просто ти преписах рецептата. Ако някоя мама поясни ще съм благодарна  Hug

Ето и рецептата за Охлюви от бутертесто с маслини
Необходими продукти за 30 парчета: 300 г бутертесто "Белла", брашно за ръсене, 20 черни маслини без костилки, 150 г бекон, сол, прясно смлян черен пипер, 1/2 грубо начукан кимион.
Приготвяне: Размразете листата бутертесто според описанието на опаковката. Накълцайте маслините на едро, а бекона нарежете на кубчета. Разбъркайте ги и ги подправете със сол, черен пипер и кимион. Поръсете с тях отделните блатове бутертесто, след което ги навивайте поотделно, притеснете краищата им добре и ги нарежете на кръгове с дебелина около 2 см.
Покрийте тавичката за печене с пергаментова хартия и наредете отгоре охлювите. Печете ги 12-15 мин на средната решетка в предварително загрята на 200 градуса фурна. Сервирайте охлювите топли.
Охлювите от бутертесто могат да бъдат съхранявани няколко дни в метална кутия за бисквити. Преди да ги сервирате, ги затоплете във фурната или в МВ.
Всяко парче съдържа 80 ккалории.

И още : Ронлив сладкиш
Продукти за 20 парчета: 450 г бутертесто "Белла", 320 г брашно, 200 г захар, 1 ч.л. канела, 200 г масло, 150 г конфитюр от кайсии
Приготвяне: Оставете тестото 1/4 час да се размрази. Разтелете платките една до друга върху набрашнена повърхност и намажете краищата им с навлажнена четка, притиснете ги да се застъпят. Изрежете с размерите на тавичката за печене. Поръсете тестените платки с брашно. Изплакнете тавичката за печене със студена вода и разтелете върху нея тестото. Набучете го с вилица, за да не се подува при печене. В дълбока купа разбъркайте брашното, захарта и канелата. На слаб огън разтопете маслото и с непрекъснато бъркане ръсете на струйка захарно-брашнената смес. С ръка намачкайте на трохи и разпределете сместа върху масленото тесто. Печете на средната шина във фурната при 220 градуса около 30 мин. Затоплете на печката конфитюра с 2 с.л. вода. Намажете все още топлия сладкиш с него. Оставете в тавата да изстине и нарежете на парчета.
Всяко парче съдържа 300 ккал.

Да ви е сладко  Hug
Виж целия пост
# 49
на волованите спокойно можеш да им кажеш пънчета  Grinning

http://rozali.com/recepta/24/1109/

БЕЛА
Виж целия пост
# 50
знаех си,че има някъде скрити. Ето още 4,които изникнаха вчера:

Руло с пилешко
Зеленчукови тортички
Празнично предястие
Бутер тесто с лютиви чушлета
Виж целия пост
# 51
Не намерих много, но все пак:

Пикантни тортички с лук
Пай с праз и шунка
Пъстърва с печурки
Хапки с пълнеж от пачи крак
Празнично предястие (с телешко, пилешко месо, гъби и тн.)
Тиквена торта
Ябълкови тортички с марципан

Ако съм повторила някоя - съжалявам, но не прочетох всички. Някой, ако си хареса нещо, ще преписвам. Flutter  chef
Виж целия пост
# 52
Блекута, ще напишеш ли рулото с пилешко, празничното предястие и бутер тестото с лютите чушки?


Ariolka дали ще може да пуснеш тортичките с лук, пай с праз и шунка, тиквената торта?
Виж целия пост
# 53
Aз имам три, утре ще ги пусна.

Оожавам бутер тесто. Досега съм правила само кифлички.

Съвет - поръсвайте винаги със сусамче отгоре!
Виж целия пост
# 54
Ми аз имам само една Wink - Милфьой със сини сливи и портокалов сок.
Ще си копна някой от тук, благодаря момичета и браво Нинка за идеята Heart Eyes !
Виж целия пост
# 55
Блекута, ще напишеш ли рулото с пилешко, празничното предястие и бутер тестото с лютите чушки?

Руло с пилешко

Празнично предястие

Люти чушки

 Whistling

Ariolka,аз те моля за рецептата за Ябълковите тортички,че почнах да се изчерпвам откъм идеи как да пробутат ябълки на наследника  Tired
Виж целия пост
# 56
Ще направя рулото с пилешко на Блекута.   chef

Иначе аз имам:

Сладкиш с череши (номер 16)
Щрудел с картофи (номер 67)
Суфле с пилешко месо и гъби (номер 73).


Ще ги напиша като се отвори време, ако е спешно може и по-бързо.
Виж целия пост
# 57
След като написах почти 4 рецепти и ми се затриха #2gunfire, сега пускам само една, а другите 3 след около час и половина, защото ми изникна работа.  Laughing
 
Пикантни тортички с лук

Необходими продукти за 4 порции: 300 г бутертесто Белла, 100 г бекон, 500 г кромид лук, 1 малка червена чушка, 1 ч. л. маргарин за готвене или маслко, половин връзка зелен лук, 40 г настърган кашкавал, 2 яйца, половин чаена лъжичка млян кимион, черен пипер, червен пипер.
Приготвяне: 1. Извадете бутертестото да се размрази. Изплакнете със студена вода 8 малки формички за печене с диаметър 12 см. Нарежете с остър нож тестото ( кръгове с големината на тавичката ) и покрийте с него формичките. Набучете на няколко места с вилица и включете фурната на 200 градуса. 2. Нарежете бекона на кубчета, сложете в студен тиган и загрейте. пържете 5 минути. Извадете да се отцеди от мазнината. 3 Изчистете лука и нарежете на тънки филийки. Чушката разполовете, почистете от семките и накълцайте на ситно. 4. Затоплете маргарина и изпържете вътре лука и чушката около 5 минути. 5. измийте зеления лук, подсушете и нарежете перата на кръгчета. Половината от тях смесете с бекона, изпържения лук,  чушката, яйцата и кимиона. Подправете на вкус. Разпределете плънката върху бутер тестото. Печете при 200 градуса около 25 минути. Извадете от формичките. Сервирайте с кръгчета зелен лук.
Хитринки: Можете да замразите тортичките във фризера. След това е достатъчно само да ги запечете 10-15 минути в гореща фурна при 200 градуса.Замразени, тортичките могат да бъдат съхранявани до 4 месеца.
Да ви е сладко!  chef
Виж целия пост
# 58
Ето и останалите:
Пай с праз и шунка

Продукти за 4 порции: 500 г Белла, 40 г масло, 350 г нарязан праз, 40 г брашно, 350 мл прясно мляко, 100 г натрошено ланкширско сирене, сол, смлян бял пипер, щипка настъргано индийски орехче, 350 крехка шунка без сланина, нарязана на кубчета, 1 разбито яйце
1. Загрейте фурната до 220 градуса. разтопете маслото в тиган, сложете праза и го запържете 2-3 минути до омекване. Извадете го от маслото, като си служите с голяма решетъчна лъжица, през която маслото се отцежда. Оставете праза настрана. Разбъркайте брашното в маслото, постепенно налейте млякото. Сложете на котлона и бъркайте непрекъснато, докато сосът се сгъсти. 2. Разбъркайте сиренето, солта, пипера и инд. орехче в горещия сос, после прехвърлете сместа с шпатула в 900 мл форма за пай с широк ръб. 3. Разстелете тестото, като размерът на листа трябва да бъде с 5 см по-голям от съда за печене. Изрежете лента широка 2.5 см, от края на тестото. Навлажнете ръба на съда с вода и залепете върху  него лентата. Покрийте формата с разточеното тесто. 4. Срежете процеп в тестото. Изрежете излишното и оформете ръбовете, като миди. Украсете с фигурки, изрязани от останалото тесто. Разбийте яйцето и намажете с него тестото. Печете 15 минути на 220, а после още 20 минути на 190 градуса.
Практичен съвет: Украсете пая с изрязани от тесто листа и изстудете в хладилника за 30 минути. Това ще предотврати отлепването на тестото по време на печенето.


Тиквена торта

Продукти: 1 пакет Белла, 160 г кондензирано мляко (неподсладено), 1.5 кг тиква, 4 яйца, 100 г захар, малко канела
Приготвяне: Разстелете бутертестото върху дъното на тавичката за печене така, че да оформите бордюрче край стените на тавичката (доукрасете бордюрчето с вилица). Набодете тестото на две-три места с вилица и го изпечете, докато побелее (не го препичайте) в предварително загрята фурна до 220 градуса. Печете го около 15 минути. Обелете тиквата, почистете я от семките и я нарежете на парчета. Сварете я в малко вода за около 20 минути, смелете я на пюре. Разбийте яйцата със захарта, добавете канелата и конд. мляко. Прибавете тиквеното пюре и разбъркайте добре. Гарнирайте тестената подложка със сместа и допечете тортата на 200 градуса, за още около 30 минути. Поръсете я с 1-2 суп. лъжици захар и я сервирайте топла или студена.




Ябълкови тортички с марципан

Необходими продукти за 4 порции: 120 г бутертесто Белла, 2 големи ябълки, 2 с. л. лимонов сок, 50 г сурова марципанова маса, 1 с. л. белтък, 1 ч. л. коантро, ½ ч. л. настъргана лимонова кора, пудра захар за поръсване, брашно за ръсене.
Приготвяне: Изрежете от бутертестото 4 кръга с диаметър 12 см. Обелете ябълките, изчистете ги от семките и ги нарежете на резенчета. Прекарайте ги през лимоновия сок, за да не почернеят и ги наредете върху основите от бутертесто, като оформите малък ръб от тестото. Наредете тортичките в изплакната със студена вода тавичка. Омесете марципана и го разбъркайте с белтъка, коантрото и лимоновата кора. Сложете марципана в шприц и го изтеглете на лентички върху ябълките. Печете на средната решетка в предварително затоплена на 200 градуса фурна около 15 минути. Извадете тортичките да изстиват, след което поръсете с пудра захар.
Приятен апетит!  chef
Виж целия пост
# 59
Ariolka,аз те моля за рецептата за Ябълковите тортички,че почнах да се изчерпвам откъм идеи как да пробутат ябълки на наследника  Tired
Малко ОФФ...
По-горе я написах - дано му хареса. Мога да ти препоръчам, ако все още не си пробвала, да направиш ябълковия сладкиш на Leo - страхотен е!  chef Също така се сещам за още нещо, което аз съм си измислила - прави се, като баница, но вместо сирене, слагаш настъргани ябълки, орехи, канела и, като се опече сиропираш. Не знам дали си има име или си е само моя измишльотина, но се получава много вкусно. А печени ябълки с карамел не обича ли?
Виж целия пост
# 60
Ариолка,мерси!   bouquet

Правила съм го сладкиша на Лео,и други ябълкови сладкиши...Минават понякога.
Номерът е да не усети много-много самата ябълка. Като парче имам предвид.
Примерно като е готов сладкиша на Лео,намачквам ябълките и ги обърквам с самия сладкиш.
Става голямо мазало,за което лично се извинявам на Лео  Mr. Green

А в твоята рецепта ме заинтригува и марципана  Laughing
Виж целия пост
# 61
Банички със спанак

ПРОДУКТИ:
Бутер тесто Белла,
спанак,
сирене,
твърдо сварени яйца,
пресен лук,
пресен чесън, сол, подправки по избор

ПРИГОТОВЛЕНИЕ:
Спанакът се почиства, измива се, нарязва се много на ситно и се посолява. Смесва се с нарязаният лук и чесън, прибавя се солта, подправките и ситно нарязаните яйца. Омесва се добре. От тестото се нарязват правоъгълни парчета, чийто краища се намазват с вода или разбито яйце. В средата се слага от спаначената плънка и се оформят банички по същия начин, както и щтруделчетата със зеленчуци, но без да се правят прорези отгоре. Пекат се в силно загрята фурна /220 градуса/ до златисто.
Виж целия пост
# 62
Кошнички с боровинки
Рецепта № 8
Продукти:
500 гр. бутер тесто „Белла”,
180 г. Черни боровинки,
1/3 чаша захар,
2 с.л. лимонов сок,
2 с.л. нишесте
1 яйце

Приготовление:
В дълбок съд сложете да кипнат за около 3 мин. Боровинките, захарта, лимоновия сок заедно с 2 с.л. вода.  Намалете огъня, разворете нишестето с 3 с.л. вода и го прибавете към боровинките. Оставете на огъня още 1 мин., като бъркате непрекъснато. Охладете добре сместа от боровинки. Охладете и разстелете бутер тестото върху поръсена с брашно повърхност. Изрежете квадрати с размери 12 см Х 12 см. Поставете по една лъжица от сместа в центъра на квадратите. Хванете четирите края на квадрата и ги усучете върху пълнежа. Намажете отгоре кошничките с разбито яйце и печете 10-15 мин. В предварително загрята до 220-230  С. Сервирайте с чай и кафе.

Торта „Дипломат”
Рецепта № 68
Необходими продукти за 10 парчета:
200 гр. бутер тесто „Белла”,
200 гр. тънки бишкотени бисквити „Балоко”
100 мл. ром
200 гр. фин млечен шоколад
За крема:
6 жълтъка
125 г. захар
40 г. брашно
500 мл. прясно мляко
1 пакетче ванилия

Приготовление:

Разточете  тестото на правоъгълник (20 Х 35 см.). Сложете го в навлажнена тава и го печете на средната решетка в предварителна загрята на 180 С фурна около 20 минути. Извадете от фурната и оставете да изстива.
Междувременно разбийте жълтъците със захарта, сипете на струйка пресятото брашно и 125 мл. прясно мляко. Кипнете останалото мляко с ванилията и прибавете яйчената смес като бъркате непрекъснато около 2 минути. Дръпнете крема от котлона да изстива.
Сложете блата от бутертесто в продълговата чиния за торта и изрежете краищата.  Намажете с половината от крема. Наредете един ред бишкотени бисквити и поръсете с 50 мл. ром. Наредете отгоре втори ред бишкотени бисквити и отново поръсете с ром. Разпределете отгоре останалия крем и пригладете.
Поръсете тортата  с едро настъргания шоколад и я поднесете след 2 часа. Най-добре е тортата да престои 1 нощ.
Виж целия пост
# 63
Ето  още няколко рецепти. Аз тепърва ще ги пробвам Sunglasses
Извинявам се ако се повтарят Grinning

Кошнички с течен шоколад

Продукти:
1 пакет БУТЕР ТЕСТО “БЕЛЛА”; 2-3 с.л. маргарин “Белла”, течен шоколад, сметана

Начин на приготвяне:
Бутер тестото се оставя да се размрази, след това се разстила, с чаша се изрязват кръгове. Половината кръгове се нареждат в намазана с маргарин тава. От другите кръгове се изрязват мънички кръгчета с помощта на по-малка чаша. Получените гевречета се поставят върху кръговете в тавата. В кухите се изсипва по 1 с.л. течен шоколад. Отгоре се слагат малките капачета. Кошничките се пекат в предварително загрята фурна на 180 º, до зачервяване. След като изстинат се украсяват със сметана и плодове.


Торта от БУТЕР ТЕСТО “БЕЛЛА” (виенски тип)
Продукти:
2 опаковки БУТЕР ТЕСТО “БЕЛЛА”; 1 ч.ч. мармалад от кайсии; 1 ч.ч. сметана; 3 с.л. пудра захар; 3 с.л. сладко от ягоди; 1 с.л. сладко от кайсии (череши, вишни); 1 ракиена чаша ром

Начин на приготвяне:
Плодовете от двата вида сладко се отцеждат от сиропа и се мариноват с рома. БУТЕР ТЕСТОТО “БЕЛЛА” се разстила. С помоща на шаблон или дъното на тортена чиния се изрязват 6 кръга с диаметър 20 см. В средата на 5 от 6-те кръга се изрязват кръгчета с диаметър 7-8 см. Шестият кръг остава цял. Кръговете се изпичат в силна фурна и се оставят да изстинат. Целият кръг се слага в тортена чиния и се намазва с мармалад. Отгоре се нареждат останалите 5, като се слепват с мармалад. Преди поднасянето тортата се напълва със смес от разбитата с пудра захар, сметаната и отцедените мариновани плодове. Тортата се нарязва на парчета.

Сладки пурички

Продукти:
½  БУТЕР ТЕСТО “БЕЛЛА”; 1 ½ ч.ч. орехи; 1 ч. ч. захар; 2 л. стафиди или сушени кайсии; 100 гр бял шоколад; 1 ванилия

Начин на приготвяне:
 Орехите се натрошават и се смесват със захарта, 2 л. стафиди или сушени кайсии, шоколада и 1 ванилия. Всичко се разбърква.  БУТЕР ТЕСТОТО “БЕЛЛА” се разсила максимално и се набрашнява. Слага се от плънката  по дължина, увиват се тънки рула, които се нарязват през 4 см. Пекат се и след това се наръсват с пудра захар.



Шьохрети

Продукти:
 БУТЕР ТЕСТО “БЕЛЛА”; 1 водна чаша смлени орехи; 2 водни чаши захар; 1 водна чаша вода;1 ч.л. какао; 80 гр лешници

Начин на приготвяне:
БУТЕР ТЕСТОТО “БЕЛЛА” се разточва леко на лист (3 см)  и се разрязва на малки квадратчета. По средата на всяко от тях се слага смес от орехи и какао, след което се затварят на триъгълници, редят се в тава и се пекат до зачервяване. От водата и двете части захар се приготвя сироп. След изпичането шьохретите се сиропират  и се поръсват със счукани лешници.

Мил - фей  с шоколад

Продукти: БУТЕР ТЕСТО “БЕЛЛА”, шоколад, мед, течна подсладена сметана,
ром, пудра захар

Начин на приготвяне:

БУТЕР ТЕСТОТО “БЕЛЛА” се разстила и се разрязва на 6 парчета. Слага се в тавичка, покрита с алуминиево фолио. Изпича се в предварително загрята до 200 º фурна. 80 гр. шоколад се натрошава и се разтапя на водна баня. До кипване се стоплят 2-3 с.л мед, разбъркан с 250 гр течна подсладена сметана. Отстранява се от огъня и се добавят 2 с.л. ром и шоколада. Оставя се да изстине. Отделно се разбиват още 250 гр подсладена сметана до сгъстяване и се съединяват двете смеси. Помежду 3 от корите се разпределя половината крем, с остатъка се намазват останалите. Наръсва се с пудра захар и се нарежда на парчета.


Шоколадки

Продукти:
½  БУТЕР ТЕСТО “БЕЛЛА”, 1 кофичка течен шоколад, 2 жълтъка, счукани бадеми

Начин на приготвяне:
БУТЕР ТЕСТОТО “БЕЛЛА” се разточва и се реже на триъгълници. Намазват се със шоколад и се закрепват два по два, като се прищипват с вилица по краищата, за да не изтече шоколадът. Намазват се с яйцето и се поръсват с бадемите. Пекат се до златисто.


Захаринки

Продукти:
1 БУТЕР ТЕСТО “БЕЛЛА”, 2 ч.ч. орехи, 1 ч. кафява захар, 1 канела

Начин на приготвяне:
БУТЕР ТЕСТОТО “БЕЛЛА” се реже на ленти дълги 10 см. и широки 3 см. На работната повърхност се прави купчинка от орехите, канелата и кафявата захар. В нея се потапят лентите от едната страна. Обръщат се, навиват се по дължина и се изтеглят. Получават се захарни пръчици, които се пекат в загрята фурна.


Руло “Балкански аромати”

Продукти:
1 БУТЕР ТЕСТО “БЕЛЛА”; 250 гр кайма или пилешки гърди; 100 гр пушено сирене; 3 сварени яйца; 300 гр гъби; 3 моркова; 1 кутия царевица; олио
3 печени червени чушки; 2 глави кромид лук; 1 глава чесън; кимион; сол; черен пипер
Риган; кервиз; магданоз; босилек; червен пипер; чубрица За соса: 1 майонеза;
1 кофичка кисело мляко; чесън

Начин на приготвяне:

 Каймата се запържва леко с подправките. Прибавят се нарязаните на ситно лук, чесън, гъби и чушки, малко вода и сол. След като изври водата, се добавят морковите, нарязаните яйца, царевицата и нарязаното на кубчета сирене.
БУТЕР ТЕСТОТО “БЕЛЛА”  се разстила и в средата се поставя ивица от плънката. Завива се на руло и се пече в намаслена тавичка. След като изстине се нарязва на парчета. Поднася се полято със соса.

Сьомга, загъната в БУТЕР ТЕСТО БЕЛЛА

Продукти:
 2-3 филета от риба сьомга; 1 стрък праз; 1 пакетче сирене “Крема”
1 БУТЕР ТЕСТО “БЕЛЛА”; 1 яйце; черен пипер; сол

Начин на приготвяне:
 БУТЕР ТЕСТОТО БЕЛЛА леко се разточва. Лукът се нарязва на кръгчета и леко се запържва, добавя се сиренето и се отмества от огъня. От тестото се изрязва квадрат с големина 15/15 см, в средата на който се поставя филето от сьомга, а върху него 2-3 лъжици от сместа, така че филето да се покрие. Отгоре се покрива с тестото и се правят 2-3 резки с остър нож, намазва се с разбит белтък и се пече в сгорещена фурна около 20 мин. По същия начин се загъват и другите филенца.


Островчета на щастието

Продукти:
1 опаковка БУТЕР ТЕСТО “БЕЛЛА”; 250 гр. шунка; 200 гр безсолна извара; 3 скилидки чесън;  връзка магданоз; 150 гр зелени маслини с чушка. За соса:
140 гр топено сирене; 100 гр моркови; 100 гр кисело мляко; 30 гр бадеми; джинджифил
сол

Начин на приготвяне:

БУТЕР ТЕСТОТО “БЕЛЛА” се нарязва на правоъгълници 6/8 см. Шунката се нарязва на много тънки филийки със същите размери и върху всяко парче тесто се поставя парче шунка. С много остър нож се правят разрези. След това във вътрешната част на правоъгълника се поставя смес, приготвена от изварата, счукания чесън и нарязания на ситно магданоз. Краищата на разрезите се прегъват навътре. Върху тестото се поставят зелени маслинки. Пече се в предварително загрята фурна. Морковите за соса се сваряват и се пасират. Топеното сирене се слага в съд с дебело дъно и се загрява бавно, докато се разтопи. При непрекъснато разбиване се добавят пасираните моркови и леко загрятото кисело мляко. Добавят се солта и джинджифила. Сервира се в плитки чинии. Малко сос се украсява със стръкчета магданоз и в него се поставят “островчетата” от БУТЕР ТЕСТО “БЕЛЛА”. Поръсват се с нарязаните бадеми.


Бутер “Калцоне”

Продукти за 4 порции:
 1 кг БУТЕР ТЕСТО “БЕЛЛА”; 1 яйце; 150 гр пилешки гърди; 100 гр свинско месо; 5 кисели краставички; 3 червени чушки; 100 гр варена царевица
200 гр топено сирене; кората на ½ лимон; сол; черен пипер; мащерка; чубрица

Начин на приготвяне:
 Месото се нарязва на кубчета, като се запържва първо свинското, а след това се добавя и пилешкото. Задушават се леко. Като почервенеят късчетата се добавят нарязаните на шайби чушки, лимона, 1 щипка мащерка, чубрица, сол и пипер на вкус. Маха се тигана от огъня и се добавят останалите продукти докато се още топло месото, за да се разстопи сиренето. БУТЕР ТЕСТОТО “БЕЛЛА” се реже на 4 триъгълника, пълнят се развномерно и се слепват по края. Намазват се с яйцето и се поръсват с червен пипер. Пекат се на 220º в загрята фурна докато почервенеят.
Виж целия пост
# 64
Здравейте, от доста отдавне си похапваме бутер банички, Grinning и съм събрала доста рецепти. Въпреки, че да си призная най - обичаме със сиренце  и не съм изпробвала нито една от тях.  BlushЩе ви препиша заглавията, може би някои от тях вече са написани във форума ако проявите интерес към някоя от тях ще ви я препиша цялата.  chef

№14 Банички със спанак
№52 Ронлив сладкиш
№66 Пилешки специалитет с бутер тесто
№56 Рулца с пълнеж от зеленчуци
№41 Руло с пилешко
№32 Агнешка баклава
№23 Хапки с пастет от скариди
№39 Мил - фьой /Наполеон/
№31 Крушов сладкиш
№62 Плодови тортички
№65 Кайсиева наслада
№90 Милфьой със сини сливи и портокалов сок
№54 Ябълкови сърчица
№61 Френска пица
№17 "Обечени" ябълки
№79 Специалитет от сьомга в бутертесто
№22 Гръцка баница с маслини
№7  Пай-мечта с ябълки
№72 Тестени охлюви от лебервурст
№30 Рулца със зеленчуци
№21 Руло с пълнеж от кайма
№15 Солена баница с кашкавал
№9  Баница със сирене
 newsm60 eat
Виж целия пост
# 65
И двете рецепти ми звучат мноооого вкусно, благодаря!  bouquet
Виж целия пост
# 66
И двете рецепти ми звучат мноооого вкусно, благодаря!  bouquet
Радвам се, че съм била полезна Grinning
Виж целия пост
# 67
Тези са копи/пейст от сайта на Белла преди време, видях, че сега ги няма затова ги слагам:

БАНИЧКИ С МЕСО
Продукти
1/2 кг бутер тесто "Белла", 150 г телешка кайма, 1 супена лъжица олио, 1 малка глава лук, сол, черен пипер, 1 сварено яйце, магданоз, 1 яйце.

Рецепта
Размразете бутер тестото, разстелете го върху намазана с брашно повърхност и го нарежете на правоъгълници с размери 12 на 6 см. Задушете ситно нарязания лук в мазнината, прибавете каймата и подправете със сол и черен пипер. Оставете на огъня още няколко минути, докато изври водата. Охладете каймата и я разбъркайте със ситно нарязаните сварено яйце и магданоз. Вземете по два правоъгълника от бутер тестото, намажете краищата им с разбито яйце, поставете по 1-2 супени лъжици от каймата върху едното парче и покрийте с другото. Притиснете в четирите края с помощта на тъпата част на ножа, намажете отгоре пирожките с разбито яйце, поставете ги в подходяща тавичка и ги печете в силно загрята до 220-230°С фурна. Сервирайте пирожките топли.

ЩРУДЕЛ СЪС СЛАДКА ИЗВАРА
Продукти
Бутер тесто "Белла", за плънката: 200 г безсолна извара, 3 суп. л. захар, 70-100 г сладко от ягоди или капини, 1 яйце за намазване.

Рецепта
От размразеното бутер тесто, меко и студено, се изрязват квадрати с размери 15 на 15 см. Краищата на квадратите се намазват с разбито яйце. Във всеки квадрат се поставят по 2 суп. л. от плънката. Тя се приготвя като се смесят изварата, захарта и сладкото. Тази смес се разбива енергично на ръка или с миксер. По желание в плънката може да се поставят стафиди. След това квадратите се прихлупват до получаването на правоъгълни щрудели. Трите им краища се притискат с тъпата страна на ножа, намазват се с яйце, нареждат се в тавичка и се пекат на силно загрята до 220°С фурна. Щруделите се сервират топли, поръсени с пудра захар или залети с лек плодов сироп.

ОРЕХОВИ ОЧИЛЦА
Продукти
Бутер тесто "Белла", 500 г орехови ядки (счукани колкото оризови зърна), 400 г ягодово, капиново сладко или шипков мармалад, яйце, смлени орехи, пудра захар и плодов джем за намазване.

Рецепта
Тестото се размразява и се разстила изцяло върху поръсена с брашно повърхност. Сладкото и орехите се размесват добре и с тази смес се намазва тестото (дебелината на слоя плънка трябва да бъде колкото дебелината на тестото). Тестото се навива равномерно от двата края и полученото двойно руло се слага във фризера за половин час да стегне. С много остър нож (резец) двойното руло се нарязва на филийки, дебели около 1 см. Получените очилца се намазват с разбито яйце, нареждат се в тавичката и се пекат на предварително загрята до 220-230°С фурна. Изпечените орехови очилца намазвате с глазура от плодов джем и поръсвате с пудра захар и смлените орехи.

ХАПКИ ЗА ПРЕДЯСТИЕ
Продукти
Бутер тесто "Белла", 1 яйце, малки цели гъби, пушено сирене, чесън, скариди от консерва.

Рецепта
От мекото и размразено бутер тесто се изрязват кръгчета с помощта на чаена чаша и правоъгълничета с размер 5 на 10 см. Гъбите се задушават в малко масло до омекване. Оставят се да се изцедят добре и се поставят в кръгчето тесто. Краищата на кръгчето се намазват с разбито яйце и се прихлупват до образуването на полукръг. В правоъгълните парчета тесто поставете по едно парченце пушено сирене и по половин чаена лъжичка счукан чесън. Отново намажете краищата с разбито яйце и прохлупете до получаването на квадрат. В останалите правоъгълни парчета наредете по 2-3 скаридки и прихлупете по вече описания начин. Намажете бутер-хапките с разбито яйце. По желание може да ги поръсите със сусам. Печете на силно загрята до 220°С фурна. Поднесете бутер-хапките като предястие или като мезе. С тях ще оберете със сигурност овациите на вашите гости и приятели.

Виж целия пост
# 68
А тези са пак от сайта само, че са с точени кори Simple Smile

ПИЛЕШКА СЪРМА С ТОЧЕНИ КОРИ БЕЛЛА
Продукти
1 пакет точени кори “Белла”, едно средно голямо пиле, две зелени чушки, 1 глава лук, 2 бр. моркови, 3-4 стръка кервиз, 7-8 зърна черен пипер, 1 дафинов лист, 2-3 зърна бахар, 3-4 стръка магданоз, 1 щипка млян черен пипер, 1 щипка джоджен и 1 щипка чубрица, 3 яйца, 1/2 кофичка кисело мляко, 1 чаена чаша олио.

Рецепта
Пилето се сварява със зеленчуците (моркови, олио, кервиз, черен пипер, дафинов лист, бахар, чушки, сол на вкус, 1 чаена лъжица олио). След като е готово се обезкостява и нарязва на ситно. Бульонът от пилето се прецежда и в него се сварява една кафяна чашка ориз (съотношение между ориз и бульон 1:3).
Нарязаното месо се смесва с готовия ориз. Добавят се подправки: ситно нарязан магданоз, смлян черен пипер, чубрица, джоджен и нарязаните и изцедени от бульона зеленчуци. Получената плънка се разпределя на 6 равни части (6 топки). Корите се взимат по 2 наведнъж, всяка предварително намазана с олио и с тях се завиват 6 големи сърми. Получените 6 сърми се подреждат в намазнена тава със сгъвката надолу. Заливат се с останалото олио и се запичат в загрята фурна на 190°С. Като порозовеят се заливат с предварително приготвена застройка от трите яйца и киселото мляко. Запича се отново до златисто-кафеникав загар. Поднася се с подлучено мляко.


НАЛОЖЕНА БАНИЦА СЪС СИРЕНЕ
Продукти
1 пакет точени кори „Белла”, сирене 200-300 гр., 1-2 супени лъжици олио, 1/2 кутия трапезен маргарин „Белла” (125 гр.), 1 чаена чаша кисело мляко, 3 яйца.

Рецепта
Тавата, в която ще се пече баницата, се намазва с олиото и малко от маргарина. Смесват се сиренето, киселото мляко и яйцата и се приготвя плънката. Баницата се реди като всяка отделна кора се намазва с разтопения трапезен маргарин „Белла”, а през 3 кори се разпределя плънката. Баницата се нарязва с остър нож преди печенето на 6 или 8 парчета и се пече в предварително загрята фурна на 180°С 15 минути. Изважда се и в прореза от ножа се полива с останалия разтопен маргарин. Допича се до златисто, напръсква се с малко вода и се покрива с кърпа, за да изпръхне. Поднася се топла.

МЛЕЧНА БАНИЦА
Продукти
1 пакет точени кори „Белла”, 1/2 кофичка трапезен маргарин „Белла” (125 гр), половин литър прясно мляко, 4 яйца, 2 чаени чаши кристална захар, 1 пакетче ванилия, 1 кафяна чаша пудра захар, 1 кафяна олио.

Рецепта
Взимаме средно голяма тавичка, намазваме я леко с олио. Разгъваме пакета кори и вземаме 3-4 листа, поставяме ги в тавата и наръсваме леко с олио. След това пак 3-4 листа, олио и така до изчерпване на корите и олиото. Нарязваме на квадрати и заливаме с предварително разтопения трапезен маргарин „Белла”.
Слагаме да печем в предварително загрята фурна при 180°С.
Печем до порозовяване 15 минути, изваждаме тавата и заливаме с предварително идеално разбита смес от яйцата, захарта, прясното мляко и ванилията. Слагаме отново във фурната до окончателното изпичане на баницата около 30 минути, при същата температура. След изпичането напръскваме леко с вода и завиваме с навлажнена кърпа. Така задушаваме около 20 минути, след което наръсваме с пудрата захар

СУХА БАНИЦА С МЕСО
Продукти
1 пакет точени кори „Белла”, 1/2 кофичка трапезен маргарин „Белла”, сол на вкус, 2-3 щипки черен пипер, 1 буркан консервирани гъби (0.300 кг.), 2-3 щипки кимион, 4 яйца, 4 с.л. олио, 1/2 кг. кайма.

Рецепта
Запържваме каймата с 3 с.л. олио, докато леко покафенее. Сваляме от котлона и прибавяме към нея ситно нарязаните и изцедени гъби, 2 яйца, които предварително сме сварили и нарязали на ситно, черния пипер, кимиона и осоляваме на вкус. Вземаме средно голяма тавичка, предварително намазана с олио. Започваме да редим корите лист по лист, като всеки мажем с предварително разтопения маргарин. На всеки два листа слагаме плънка. Редим по този начин до изчерпване на корите и плънката. Нарязваме по желание на квадрати или 8 равни триъгълника като пица. Заливаме с останалия маргарин и мажем със смес от 2 яйца и 1-2 с.л. вода. Печем в предварително загрята фурна на 180°С. След като извадим от фурната, завиваме с кърпа за около 15 минути.

ТИКВЕНИК С ОРЕХИ
Продукти
1 пакет точени кори „Белла”, 1 кг. тиква, 1 чаена чаша олио, 1 1/2 чаена чаша захар, 1 1/2 чаена чаша орехови ядки, 1 чаена лъжичка канела, 1 кафена чаша пудра захар.

Рецепта
Обелете, почистете тиквата от семките и влакнестата и част. Настъргвате на едро ренде, след което задушавате с половин чаена чаша олио и малко вода, докато омекне. Сваля се от котлона и се прибавят предварително счуканите орехи и канелата плюс захарта. Вземате средно голяма тавичка и намазвате леко с олио. Отваряте пакета точени кори „Белла” и вземате корите по две, като всяка поръсвате с олио. Слагате част от сместа и завивате на руло. Готовите рула се подреждат в тавичката и се намазват отгоре с останалото олио. Печете в предварително загрята фурна на 175°С, до златисто-кафяво. След като извадите от фурната напръсквате с вода и завивате с кърпа за около 20 мин. Сервирате охладен, наръсен с пудра захар.

ВИТА БАНИЦА СЪС СИРЕНЕ
Продукти
1 пакет точени кори „Белла”, 1 1/2 чаена чаша натрошено сирене, 1/2 кофичка кисело мляко, 4 супени лъжици трапезен маргарин „Белла”, 1/2 чаена чаша вода, 2 супени лъжици олио, 2 яйца.

Рецепта
Вземете дълбока купа и разбийте яйцата. Прибавете към тях сиренето, половината кисело мляко и олиото. Разбъркайте внимателно, така че сиренето да не стане на каша. Вземете средно голяма тавичка и намажете с малко от маргарина. Разстилате пакета кори върху масата, като вземате по 2 листа. Нанасяте върху тях част от плънката (на линии по дължина). Навивате на руло и поставяте в тавата. Изплакнете купата с водата и останалото кисело мляко и залейте вече подредената баница, след което залейте и с предварително разтопен маргарин.
Печете в предварително загрята фурна на 175°С, до златисто.



ЩРУДЕЛ С ЯБЪЛКИ
Продукти
1 пакет точени кори „Белла”, 1/2 кофичка трапезен маргарин „Белла”, 1 кг. ябълки, 1 1/2 ч.ч. пудра захар, 1 ч.ч. галета, 1 ч.ч. стафиди, 1 ч.ч. натрошени орехи, 1/2 пакетче канела.

Рецепта
Ябълките се обелват и настъргват на едро ренде. Отваряме пакета кори „Белла”, вземаме 1 лист и мажем с предварително разтопения маргарин „Белла”. Вземаме следващия лист и го слагаме върху първия и пак мажем с маргарин. След това вземаме от ябълките, слагаме ги в единия край на корите, като ги оформяме на ивица с ширина 2 пръста. Последователно поръсваме отгоре 2-3 големи щипки пудра захар, 1 голяма щипка орехи, 2 големи щипки галета, 1 голяма щипка стафиди и 1 малка щипка канела. Навиваме не много стегнато и вием в средно голяма тавичка, предварително намазана с олио. Повтаряме същата процедура до изчерпване на корите и останалите продукти, като внимаваме за правилното им разпределяне, за да стигнат за всички кори. Отгоре намазваме с останалото количество маргарин и слагаме да печем в предварително загрята фурна на 180°С. След изпичане наръсваме с пудра захар и завиваме с кърпа за около 25 минути.

ВИТА БАНИЦА С КАШКАВАЛ
Продукти
1 пакет точени кори „Белла”, 1 кофичка трапезен маргарин „Белла”, 1 1/2 ч.ч. настърган на ренде кашкавал, 1 ч.ч. натрошено сирене, 2 щипки черен пипер, сол на вкус, 6 яйца, 1/2 ч.ч. сметана за готвене, 1/2 ч.ч. прясно мляко, 1 с.л. олио.

Рецепта
Разбъркваме сиренето и кашкавала, сметаната, пипера и осоляваме на вкус. Разстиламе корите „Белла”, вземаме 1 кора мажем с предварително разтопен маргарин „Белла”. Слагаме още 1 кора върху първата и пак мажем с маргарин.
Слагаме в единия край от плънката, като оформяме ивица с ширина около 2 пръста. Завиваме на руло и нареждаме в тавичка, намазана с олио. Продължаваме да вием по този начин, докато се изчерпат плънката и корите. Намазваме с останалия маргарин отгоре.
Разбиваме млякото с яйцата и заливаме баницата отгоре. Престоява така около 45 мин. докато корите поемат течността и печем в предварително загрята фурна на 180°С до златисто кафяво. Сервира се топла.

БАНИЦА С ПИЛЕШКО МЕСО
Продукти
1 пакет точени кори „Белла”, 1/2 кофичка трапезен маргарин „Белла”, 5 глави кромид лук, 1 средно голямо пиле, ½ връзка магданоз, 5 яйца, 1/2 ч.ч. прясно мляко, 1/2 ч.ч. сметана за готвене, сол на вкус, 6 щипки черен пипер, 1 с.л. олио, 1/2 ч.ч. сирене.

Рецепта
Нарязваме пилето на части и го слагаме да се вари заедно с кромида, нарязан на шайби. Варим 30 мин. След като се свари изцеждаме с помощта на гевгир от бульона. Осоляваме всяка мръвка и поръсваме с черен пипер и нареждаме в тавичка заедно с лука и част от бульона. Печем докато мръвките придобият златиста коричка. След изпичане обезкостяваме и накъсваме на ситно мръвките. Слагаме ги в по-дълбока купа, прибавяме към тях лука, сиренето, яйцата разбъркани със сметаната, млякото и магданоза. Осоляваме пак, ако е нужно и прибавяме 3 щипки черен пипер.
Взимаме средно голяма тавичка, намазана с олио и слагаме половината кори „Белла”, като всяка мажем с предварително разтопения маргарин „Белла”. Изсипваме плънката и отгоре поставяме другата половина от корите, пак всяка намазана с маргарин. Нарязваме на парчета и мажем с останалия маргарин и 1 разбито яйце. Печем в предварително загрята фурна на 180°С до златисто-кафяво. След изпичане завиваме с кърпа за около 20 мин.

БАНИЦА С КАЙМА
Продукти
1 пакет точени кори „Белла”, 1/2 кофичка трапезен маргарин „Белла”, 1/4 телешка кайма, 1 глава ситно нарязан кромид-лук, 2 доматчета от консерва, 1/2 кубче бульон /телешки/, 1 ч.ч. сирене натрошено, 5 стръка магданоз, сол на вкус, 2 щипки черен пипер, 2 яйца, 1 с.л. олио.

Рецепта
Затопляме в тенджерка 2-3 с.л. олио, прибавяме каймата и кромида и задушаваме за около 10 мин. Добавяме нарязаните на ситно доматчета, магданоза, бульона, солта, пипера и малко вода. Оставяме каймата да се свари добре, докато се изпари бульона и остане само със соса си. Сваляме от огъня и оставяме каймата да изстине добре и поставяме сиренето и разбитите яйца с малко сол и пипер. Разбъркваме сместта много добре.
След като разгънем корите „Белла”, разрязваме на три еднакви парчета. Вземаме едно листче, мажем с предварително разтопен маргарин „Белла” и върху него слагаме още едно и пак мажем. Слагаме малко от пълнежа в единия край, сгъваме страните навътре, за да не излезе каймата и навиваме на рулце.
Намазваме с олиото средно голяма квадратна или правоъгълна тавичка и нареждаме рулцата едно до друго. Отгоре намазваме с останалия маргарин и печем в предварително загрята фурна на 180°С. След изпичане завиваме с кърпа за около 15 минути.





БАНИЦА СЪС СИРЕНЕ И КАШКАВАЛ
Продукти
1 пакет точени кори „Белла”, 200 гр. сирене, 200 гр. настърган кашкавал, 3 яйца, 2 с.л. кисело мляко, 1/2 ч.л. сода, 1/2 ч.ч. олио /или 1 с.л. трапезен маргарин „Белла”.

Рецепта
Вземаме правоъгълна тава и предварително я намазваме с олио или с неразтопения трапезен маргарин „Белла”. Смесваме сиренето и кашкавала с яйцата, киселото мляко и содата. Всеки 2 броя кори намазваме с олио и разстиламе равномерно по 2 с.л. от сместа. Корите, две по две, се навиват и се нареждат в тавата. Пече се на предварително загрята на 220ºС фурна до златисто-кафяво. След като извадим баницата от фурната, я напръскваме с малко вода и покриваме с кърпа.

БАНИЦА С МАЙОНЕЗА
Продукти
1 пакет точени кори „Белла”, 250-300 гр. натурална млечна майонеза, 300 гр. сирене, 3 яйца.

Рецепта
Вземаме правоъгълна тава и предварително я намазваме с олио. Всеки 2 броя кори намазваме с майонеза и разстиламе равномерно плънката, приготвена от сиренето и яйцата. Корите, две по две, се навиват и после се нарязват на парчета с 5-6 см. дължина. Така до изчерпване на корите и сместа. Заливаме с около 125 гр. газирана вода и печем на предварително загрята на 220ºС фурна до златисто-кафяво. След като извадим баницата от фурната, я напръскваме с малко вода и покриваме с кърпа.

Виж целия пост
# 69
Щрудел с ябълки
Рецепта № 40
Продукти:
350 гр. бутер тесто „Белла”
500 гр. кисели ябълки
50 гр. масло
60 гр. пудра захар
щипка канела
50 мл калвадос (ябълкова ракия)
1 жълтък

Приготовление:
Обелете и нарежете ябълките на малки парченца, задушете ги в маслото, прибавете канелата, залейте с калвадоса и фламбирайте. Оставете ги да изстинат.
Разстелете бутер тестото и оформете от него 2 правоъгълника с 40 см дължина и 10 см ширина. Поставете единия правоъгълник в тавичката за печене, разстелете върху него ябълковия пълнеж и го покрийте с другия правоъгълник. Слепете краищата с малко вода и ги притиснете с опакото на ножа.
С разбития жълтък намажете сладкиша и с остър нож направете няколко напречни разреза без да пробивате докрай тестената кора. Изпечете добре в загрята до 230 градуса фурна. Сервирайте щрудела напълно изстинал.
Виж целия пост
# 70
Аз имам от точени кори бела"Баница с тиквички" ,но не съм я пробвала ако някои иска ще я напиша.  chef
Виж целия пост
# 71


Рецепта на Диана Сапунджиева
29.12.2006

Бохемска рапсодия
Номинация No 69

Продукти :

500г Белла, 400г бяло пил. месо, 2ск чесън, бебе лукчета и морковчета, 4 суш кайсии, 200г пъпеш, 100г готв сметана, 50г кокосово мляко, 2сл кафява захар,бял пипер, сол, 1вр магданоз, 1каф ч пр мляко, 25г кр масло; /марината/ соев сос, зехтин, коняк по 30мл,сок и кора от 1лимон. Кашкавал за отгоре
Начин на приготвяне:

Изработват се 4 кошнички от бутер тесто, които се изпичат и се изваждат от формата. Месото се срязва по дължина и се оставя за 2 часа в маринатата. Пече се на скара и се реже косо на жулиени. В тиган се задушават 2 ск чесън в 1сл зехтин. Към тях се прибавят лукчетата и морковчетата, предварително бланширани в подсолена вода. Поръсват се с 1 сл кафява захар, за да се карамелизират леко. В др тиган се разтопява 20 гр чисто масло и се слагат парчета пъпеш колкото 1/2 локум и кайсиите, нарязани на 4, бъркат се, да получат лек загар, поръсват се с 1 сл каф захар и 30 гр коняк. Смесват се със зеленчуците, прибавя се пилето и всичко се залива със сметана, кокосово мляко и маринатата от пилето, овкусява се със сол и пипер. Оставя се на огъня да се сгъсти. От всичко се слага в кошничката, поръсва се с настърган кашкавал само пълнежа, а тестото се маже с жълтък и се ръси със сусам. Пече се само отгоре. Поднася се с пюре от магданоз и чери доматчета.
Виж целия пост
# 72
 С адрес:номинация 69(или Диана Сапунджиева):                                           

Е, стига де! То ,бива,бива самохвалство,ама това минава всички граници!Скоро няма да остане тема ,в която да не ни навираш в очите тази прословута АВТОРСКА рецепта.Разбрахме вече,че си голям майстор,но ако си чела внимателно темите в този форум,вероятно си разбрала,че сполучливите рецепти сами си печелят почитатели,така че по-кротко го давай.Тук всички обменяме опит и идеи,къде сполучливи,къде- не и така се учим на разни малки,но важни тайни за готварското изкуство ,и сме щастливи ако успеем да впечатлим с постиженията си нашите близки и нашите приятели.
Виж целия пост
# 73
Вашите близки щом не винаги се впачатляват, какво остава за приятелите. Joy
Виж целия пост
# 74
Драга ми,номинация 69,като си толкова добра ,премести се за подвизи в професионален готварски форум.Какво правиш тук,при аматьори като нас?И да,продължавам да твърдя,че винаги има какво да се научи и добрите майстори в занаята си го признават,ама явно ти си мислиш ,че знаеш всичко за готварството.Няма съвършени готвачи,винаги стават фалове.Една измислена рецепта не означава нищо,още повече че в днешно време трудно ще докажеш,че е твоя-в интернет има хиляди готварски сайтове,знам ли откъде си я присвоила.Ти тука за една проста баница се заяде,че била твоя-абе,я слез малко на земята.
И не се безпокой за близките ми и приятелите ми!

П.С.Обикновено се въздържам от нападки и коментари ,но след като за една вечер изчетох в 5 теми едно и също нещо,и видях заяждането ти с Афродита за баницата,не можах да се стърпя.
И дано да нямаш проблеми след големия смях от снощи!  bouquet
 
Виж целия пост
# 75
Да,събирам ги, но сега не мога да изброя кои имам Rolling Eyes
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия