Изваждане за първи път на български паспорт

  • 496
  • 4
С какви трудности сте се сблъскали при изваждането на български паспорт на дете родено в чужбина и имащо друго гражданство ( в нашия случай Холандско). До момента имам акта за раждане на детето преведен, с "апостил" и заверен от посолството в Хага. На базата на този акт би трябвало в БГ да ми издадат в общината, където аз(майката) съм регистрирана български акт за раждане. какво следва след това? Имате ли подобен опит?

Поздрави,
Диана
Виж целия пост
# 1
Nie pravihme balgarski pasport na dasteria ni presi 3 godini rodena v Germania. I togava moje6e samo s legalizirania nemski akt. No sega ot posolstvoto v Berlin ve4e iskat izvadka ot knigata za rsjdaniata, satoto bilo po-podrobno. I taj kato nie ne si hodihme v BG a prtih dokumentite na basta mi triabva6e blankite sa pasport da gi popalnim i zaverim v posolstvoto + 2 palnomostni napraweni v posolstvoto: ednoto za obstinata, kadeto isdavat BG-akt i drugoto za policiata. No ako si go pravite li4no wi triabva samo legalizirania akt ot holandia, kojto oba4e ostawa v Balgaria, taka 4e ne im dawajte original.
Виж целия пост
# 2
Благодаря mnd за полезното инфо. Аз също се чудех оригинал или нотариално заверено копие да легализирам за процедурата. Не бях сигурна дали се показва или се оставя някъде, защото тук в консулството само се показва, ама явно в Бг се оставяло. Мерси   bouquet
Виж целия пост
# 3
И на нас лятото(живот и здраве) ни предстои тази процедура...Така че и аз събирам инфо за документите...
Виж целия пост
# 4
И на нас лятото(живот и здраве) ни предстои тази процедура...Така че и аз събирам инфо за документите...

Az jiveia v Roosendaal, Noord-Brabant. Ot 3 godini chlenuvam v Internationale Vrouwen Theatergroep Bergen op Zoom i e mnogo "leuk". S madamite ot theatera ni svarzva ne samo lubovta kam izkustvoto, no i ednakvi prejiviavania kato emigrantki i mnogo dobre se zabavliavame. Obiknoveno repetirame v sabota. Imame i mnogo gotina rejisiorka-xolandka, ama e super. tova me zarejda s + energia. Ako si niakade nablizo ela na 25 mart 2006 ot 13.30 do 15.30 pravim Workshop. Mojesh da si dovedesh priatelki, rodnini, deca i t.n.  Pishi kakvo mislish po vaprosa.
Groetjes,
Diana
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия