Парочистачка Керхер sc 1020 - някой може ли да ми даде мнение?

  • 47 021
  • 99
Бих желала да получа мнение от някой, който използва такава парочистачка. Сега е на промоция в Метро и много се замислям дали да не я купя. Но не искам да е поредният уред, който ми пълни шкафовете
Виж целия пост
# 1
Имаме я от 2 години. Чисти много добре, доволна съм.
Виж целия пост
# 2
А с банята ще се справи ли и с грапав теракот ме интересува, защото той няма чистене - стигала съм до белина, но мирише ужасно!
Виж целия пост
# 3
    Здравейте!
    Първо искам да кажа, че можете да си я закупите на цена от 209 лв от оторизирания търговец на Керхер. На тази цена я купих оттам преди около 5 години и засега нямам забележки.Почиствам предимно фугите в кухнята и банята, фурната, имам и допълнителен накрайник за прозорци, но нещо не ми е удобно с него и не го ползвам. Бързо се нагрява водата в нея, лека е и бих казала, че ми е незаменим помощник.
Виж целия пост
# 4
Благодаря ви много за информацията Grinning
Виж целия пост
# 5
За грапав теракот не знам, но за банята е номер 1
Виж целия пост
# 6
Здравейте!
Спряла съм се на точно този модел парочистачка, но имам един въпрос - колко време може да работи, без да е необходимо да се напълни резервоара отново?
В един от магазините конултантът ни каза, че за 100 кв.м апартамент ще се наложи поне 3 пъти доливане на вода, съответно изчакване да се охлади и след това да затопли водата, което е около 40-50 мин. загуба на време.
В друг магази пък консълтантът каза, че ползва такава вкъщи и 100 кв.м. се почиства с един резервоар и дори остава вода. Та ще се радвам, ако някой се включи с достоверна информация!
Виж целия пост
# 7
Имам такава, за апартамент 100 квадрата не ми стига резервоара, но за допълването почти не се чака. Капачката блокира, когато е под налягане и не трябва да се отваря, но като се изпразни след няколко минути е ок, и пълня на ново и продължавам. Не ми е пречела нуждата от допъване, а и така тежи по- малко. Доволна съм.
Виж целия пост
# 8
Благодаря, Дора!
А има ли накрайник, с който мога да освежа тапицерията на дивана, завеси и щори (моите са текстилни, но не могат да се перат в пералня и почистването им ми е голям проблем)?
Виж целия пост
# 9
За това използвам една от стандартните приставки- четка. Върши ми добра работа. Разбира се, добре е предварително винаги да пробваш на малък не виден участък- за сигурност. аз никога не съм имала проблем с нея.
Все пак разбира се - само освежава.
Виж целия пост
# 10
Благодаря още веднъж! Много ми помогна!
Виж целия пост
# 11
ПАРОЧИСТ.KARCHER SC 1020
http://www.technopolis.bg/bg/Water-%26-Steam-cleaners/%D0%9F%D0% … -SC-1020/p/815754
Нали за този уред сте коментирали момичета???
Че съм в голяма чуденка дали да не я взема.
Благодаря за отговорите.
Виж целия пост
# 12
Вчера си взех такава парочистачка в момента е с подарък-уред за почистване на стъкла.Върховно чисти. Засрамих се от себе си - какво съм смятала за чист под.Пробвах я само на плочки за сега - банята,коридор и кухня.Всичко светна.Истината е ,че не чисти сама, не разтребва и не мете,че си има умора на ръката от натискането на пистолета за парата.Но повърхностите са перфектно изчистени- бляскави- и то само с вода-без отровни миризми, обелени ръце и маса пари за препарати.Заслужава си парите, определено.Имам едно питане- колко време и е необходимо да изстине , за да се долее вода, че аз я чакам повече от 1/2 час и ми секва трудовия ентусиазъм.
Виж целия пост
# 13
Вчера си взех такава парочистачка в момента е с подарък-уред за почистване на стъкла.Върховно чисти. Засрамих се от себе си - какво съм смятала за чист под.Пробвах я само на плочки за сега - банята,коридор и кухня.Всичко светна.Истината е ,че не чисти сама, не разтребва и не мете,че си има умора на ръката от натискането на пистолета за парата.Но повърхностите са перфектно изчистени- бляскави- и то само с вода-без отровни миризми, обелени ръце и маса пари за препарати.Заслужава си парите, определено.Имам едно питане- колко време и е необходимо да изстине , за да се долее вода, че аз я чакам повече от 1/2 час и ми секва трудовия ентусиазъм.

От къде я купи с подаръка?
Виж целия пост
# 14
Благодаря!
А дали може да се ползва за почистване на ламинат?
Виж целия пост
# 15
Вайана, от Технополис.Промоцията е до 05,11,2015
Виж целия пост
# 16
Вайана, от Технополис.Промоцията е до 05,11,2015


Благодаря ти!
Виж целия пост
# 17
Момичета , помагайте - колко време изстиват вашите парочистачки след изразходване на един резервоар?
Виж целия пост
# 18
И аз отскоро имам тази парочистачка. Ако водата е напълно изразходена в резервоара чакам не повече от 5-7 мин.
Виж целия пост
# 19
Момичета, в упътването пише да не се използва за чистене на фурни, което ме разочарова.
Някоя опитвала ли е все пак и ако да - какъв е резултата?
Благодаря!
Виж целия пост
# 20
Момичета, пак аз с въпрос - може ли по време на чистене да се сменят накрайниците, или трябва да се изчаква да изстине парочистачката, както при добавянето на вода?
Моля някоя с по-дълъг опит да сподели   Simple Smile
Виж целия пост
# 21
Момичета, пак аз с въпрос - може ли по време на чистене да се сменят накрайниците, или трябва да се изчаква да изстине парочистачката, както при добавянето на вода?
Моля някоя с по-дълъг опит да сподели   Simple Smile
Аз ги сменям, ползвам я от 2 години.
Скрит текст:
(Мислех, че малко поне ще почиваш Hug.)
Виж целия пост
# 22
С ламинат справя ли се?
Има ли риск да го раздуе?
Виж целия пост
# 23
Здравейте, момичета! В ремонт сме и съвсем сериозно се замислям за парочистачка. Притеснява ме само, че у дома подовата настилка е естествен паркет. Дали има някаква опасност да се "измие" лака на водна основа и да се подуе паркета?
Виж целия пост
# 24
И мен ме интересува също за паркета?
 Thinking
Виж целия пост
# 25
Дядо Коледа подрани малко, имам си парочистачка  newsm44
сядам да попрочета нещо от упътването и се започва...
за паркет или ламинат ми обясниха, че трябва да са специални- от скъпите, водоустойчиви.
Виж целия пост
# 26
Аз от близо 2 месеца я ползвам, но не ми се рискува с ламината. Ще си го чистя по старому. За всичко друго обаче е чудна. Имам и приставка за прозорци, но още не съм я ползвала да дам мнение.
Виж целия пост
# 27
За какво ги ползвате - за банята, за чистене на под, прозорци? Друго?
Виж целия пост
# 28
Аз чистя ламината с нея, на по-слабата степен, нищо му няма и не е водоустойчив. Мия си и стените, и вратите, и кухненските шкафове (те са МДФ с фурнир). Засега  Simple Smile не съм съсипала нищо.
Виж целия пост
# 29
След поредната криза в кръста и почти 2 месеца трудно движение,
жилището ни заприлича на пещера. Можех само да позамета-права,
но по никакъв начин да измия...
Ужасих ДЖ /домашните животни  Mr. Green/ че това ще е тяхна работа вече  Crossing Arms
Основно за банята и кухнята, може и хола, па я и антрето  smile3555
Скрит текст:
Изпонамеждудругото за няма и 200 лв, на други места е 250  ooooh!
Виж целия пост
# 30
Благодаря!
А дали може да се ползва за почистване на ламинат?

Присъединявам се към този въпрос?
Какво друго освен плочки и фуги се чисти с нея?
Виж целия пост
# 31
Аз вече обясних, че ме предупредиха от магазина,
че става за ламинат, но от скъпия- водонезнамкакъвси
Изпробвах си подаръка и съм много доволна- изджитках холо- кухня и антре,
а с остатъците  Crazy /не разбрах къде да погледна колко вода имам/
минах и ламината /евтинИя/ в спалнята.
Обясних, че мърсотията при мен беше ужасяваща, та като за първи път съм  omm
Следващата година по това време пак ще го мина/ламината/ и те така.
Прозорци няма да мия, защото нямам такава приставка,
имам Хапаратура от Икеа за 4 лв и съм ги овършала за няма 30 мин
при това няма да се навеждам много даже.
Днес привечер ще мина и банята, хвърлила съм оЧо и на балконЯ- открит е.
дано нямам проблеми  Praynig
ще се пробваме на стените- пушачи сме, дезинфекция на мазе- наводнено, и де да знам още къде  33uu
Виж целия пост
# 32
Здравейте, момичета! Да ви попитам за Парочистачка Керхер sc 1020 дали се продават отделно допълнителни аксесоари - например ако е по-мръсно и се търка много се страхувам да не повредя някоя от четките, а и кърпите също трябва да се подменят периодично. Доколкото разбрах, към парочистачката няма приставка за миене на прозорци - може ли да се закупи такава допълнително за този модел. Някой пробвал ли е да почиства с нея алуминиева и пвц дограма? Съжалявам, че ви заливам с толкова много въпроси, но се колебая, дали да я купя. С малко детенце съм, пипа навсякъде и всичко вечно е с пръсти, а покрай тичането след него да си призная нямам и много сили да търкам с купища препарати, както преди. А пък парочистачките уж ги рекламират, че чистят и дезинфекцират без препарат, та поне после няма да ми се налага да го изплаквам с часове, а малкият пипа с ръце и облизва всичко... Sick затова трябва да е добре измит прерарата.
Виж целия пост
# 33
Здравейте, момичета! Да ви попитам за Парочистачка Керхер sc 1020 дали се продават отделно допълнителни аксесоари - например ако е по-мръсно и се търка много се страхувам да не повредя някоя от четките, а и кърпите също трябва да се подменят периодично. Доколкото разбрах, към парочистачката няма приставка за миене на прозорци - може ли да се закупи такава допълнително за този модел. Някой пробвал ли е да почиства с нея алуминиева и пвц дограма? Съжалявам, че ви заливам с толкова много въпроси, но се колебая, дали да я купя. С малко детенце съм, пипа навсякъде и всичко вечно е с пръсти, а покрай тичането след него да си призная нямам и много сили да търкам с купища препарати, както преди. А пък парочистачките уж ги рекламират, че чистят и дезинфекцират без препарат, та поне после няма да ми се налага да го изплаквам с часове, а малкият пипа с ръце и облизва всичко... Sick затова трябва да е добре измит прерарата.

Аз имам приставката за миене на прозорци, беше към парочистачката , но може и отделно да се купи - видях я в Технополис, беше между 30 и 40 лв. ако си спомням добре. За съжаление още не съм я ползвала и не мога да дам отзив от опит, но парочистачката чисти всичко чудесно, така че и тя би трябвало да върши работа.
Виж целия пост
# 34
Искам да попитам до колко си струва да се купува по-високия клас парочистачка SC 3, SC 4?
Виж целия пост
# 35
Искам да попитам до колко си струва да се купува по-високия клас парочистачка SC 3, SC 4?
Аз също все още се оглеждам и преценявам точно това - дали да е Керхер sc 1020 или SC 3. От прочетеното останах с впечатление, че разликата между двете е, че при по-високия клас може да се долива вода по време на работа, т.е. може да си чистиш докато приключиш с всичко, което си си набелязала за почистване, докато при  sc 1020 като се свърши водата в резервоара след около 30мин.,  се налага да я изключиш и да изчакаш, преди да налееш нова. Ще се радвам обаче, ако се включи някой, който има опит с парочистачката да сподели, дали тези инструкции са точно така, както са ги описали доставчиците.
Виж целия пост
# 36
Исках да попитам и за преставката за прозорци. Доколкото видях в едно клипче - "напарват" прозореца и после с гумената лента чистят. Тоесто дали не е същото да си почистиш със стандартна чистачка за прозорци след като минеш първо с парата?
Виж целия пост
# 37
Искам да попитам до колко си струва да се купува по-високия клас парочистачка SC 3, SC 4?

Когато купувах моята парочистачка първоначално се бях насочила към SC 3. В два магазина ходих, и на двете места категорично ме отказаха и ми обясниха, че това е най-неудачния избор. Може да се долива вода, дори когато е включена, но след 10-тина мин. работа пада много налягането на парата  и съответно не е толкова ефективна. Така, че ме посъветваха да взема или по-ниския клас, т.е. SC 1020 или SC4. В крайна сметка, предвид цената избрах 1020. Мен това, което ме притесняваше в sc 1020 е че трбва да се прекъснеш работа, когато водата свърши и да се изчака. Но един резервоар напълно ми стига да почистя плотовете в кухнята, фурна и пода в три стаи и коридор. Освен това, дори и да се наложи да я пълниш наново, когато водата в резервоара е напълно изпарена, не се налага да чакаш много, за да се отвори капака и да загрее наново.

Приставка за прозорци не съм купувала. Взех от приятели да пробвам и не останах доволна от резултата. Стичаше са много вода, която отива директно по первазите и пода.
Виж целия пост
# 38

Когато купувах моята парочистачка първоначално се бях насочила към SC 3. В два магазина ходих, и на двете места категорично ме отказаха и ми обясниха, че това е най-неудачния избор. Може да се долива вода, дори когато е включена, но след 10-тина мин. работа пада много налягането на парата  и съответно не е толкова ефективна. Така, че ме посъветваха да взема или по-ниския клас, т.е. SC 1020 или SC4. В крайна сметка, предвид цената избрах 1020. Мен това, което ме притесняваше в sc 1020 е че трбва да се прекъснеш работа, когато водата свърши и да се изчака. Но един резервоар напълно ми стига да почистя плотовете в кухнята, фурна и пода в три стаи и коридор. Освен това, дори и да се наложи да я пълниш наново, когато водата в резервоара е напълно изпарена, не се налага да чакаш много, за да се отвори капака и да загрее наново.

Приставка за прозорци не съм купувала. Взех от приятели да пробвам и не останах доволна от резултата. Стичаше са много вода, която отива директно по первазите и пода.

Благодаря ти, че се включи! Аз точно към  SC 3 се бях насочила именно заради възможността да се долива вода, защото незнам за колко време бих изчистила и не ми се иска да прекъсвам. Ти горе-долу за колко време го свършваш резервоара с водата? Каза също, че си ползвала приставката за прозорци и не си доволна, а дали си тествала почистването на профила на дограмата с парочистачката? Ние сме с тези белите ПВЦ и ал. дограми, които така се цапат, че просто нямам думи! Прозорците са лесни за миене - малко препарат, забърсване и готово, но по профилите се замазва, става на петна и си иска търкане и изплакване и затова мия първо тях, после прозорците и така. Същият проблем го имам и с интериорните ни врати, които също са бяло ПВЦ. На мен идеята ми е, ако парочистачката почиства такива повърхности, първо да ги почистя лесно с нея без да трябва да ги търкам, после да ми остане да си измия само стъклата по стандартния начин. Ще се радвам да споделиш, дали си опитвала върху дограма, както и върху ламинат. bouquet
Виж целия пост
# 39
Ламинат чистя най-редовно. Профил на дограмата не съм чистила с парочистачката, но предолагам, че с малките кръгли приствки няма проблем да го свършиш това. Но табва да объраш водата с друга кърпа, защото ще се стича по первазите и по стените.
Горе-долу около час чистя преди да се наложи да доливам вода.
Виж целия пост
# 40
Ламинат чистя най-редовно. Профил на дограмата не съм чистила с парочистачката, но предолагам, че с малките кръгли приствки няма проблем да го свършиш това. Но табва да объраш водата с друга кърпа, защото ще се стича по первазите и по стените.
Горе-долу около час чистя преди да се наложи да доливам вода.

Чудесно, че има мнение и за ламинат! Аз досега не го чистех. Дано всички видове и качества издържат.
Чета че малко изчаквате и доливате вода - не ви ли е страх? А отделно когато е още топла парочистачката изобщо не може да се отвърти запушалката, или както там се казва...
Виж целия пост
# 41
Вчера си купих SC3-ката.
Загря много бързо. За около половин час изхарчих целия литър вода. То вярно, че малкият ми син от голям мерак си пръскаше с пистолета пара наляво, надясно без да чисти. Пробвахме подове - гранитогрес, теракот и балатум; прозорци, дограма (но имам перваз под тях и няма как да ми тече по стената); врати и плотове, мивка, плочките в банята. Просто една голяма проба направих и реално нищо не изчистих както трябва.
Сега трябва да настроя твърдостта на водата - мисла да ползвам филтрирана от кана Брита. Не знам дали е падало налягането, но не е преставала да пуска пара. Обаче в процеса на чистене започваше да бръжди.
Не ми харесаха хавлиите, някак не успях и да ги захвана стабилно. Може би по-удачно би било да се сложи тип чорап, като на малката четка. Ще накарам да ушият такава и ще ви споделя.
Виж целия пост
# 42
Ламинат чистя най-редовно. Профил на дограмата не съм чистила с парочистачката, но предолагам, че с малките кръгли приствки няма проблем да го свършиш това. Но табва да объраш водата с друга кърпа, защото ще се стича по первазите и по стените.
Горе-долу около час чистя преди да се наложи да доливам вода.

Чудесно, че има мнение и за ламинат! Аз досега не го чистех. Дано всички видове и качества издържат.
Чета че малко изчаквате и доливате вода - не ви ли е страх? А отделно когато е още топла парочистачката изобщо не може да се отвърти запушалката, или както там се казва...

Точно така, когато е топла парочистачката изобщо не може да се отвърти запушалката. Но когато резервоарът е празен изстива много бързо и съответно не се налага да изчаквам дълго, за да я отвъртя и да долея вода - макс. 10 минути, в които се залавям да сърша нещо друго. Ако е пълен резрвоара ще трабва да изчакте повече преди да отвъртите запушалката.
Виж целия пост
# 43
На мен винаги досега ми е оставала вода в резервоара. Как се разбира, че водата е свършила - спира да пуска пара?
Виж целия пост
# 44
На мен винаги досега ми е оставала вода в резервоара. Как се разбира, че водата е свършила - спира да пуска пара?

При мен спря да пуска и светна червена лампа.
Виж целия пост
# 45
Да, спира да пуска пара.
Виж целия пост
# 46
Вчера си купих SC3-ката.
Загря много бързо. За около половин час изхарчих целия литър вода. То вярно, че малкият ми син от голям мерак си пръскаше с пистолета пара наляво, надясно без да чисти. Пробвахме подове - гранитогрес, теракот и балатум; прозорци, дограма (но имам перваз под тях и няма как да ми тече по стената); врати и плотове, мивка, плочките в банята. Просто една голяма проба направих и реално нищо не изчистих както трябва.
Сега трябва да настроя твърдостта на водата - мисла да ползвам филтрирана от кана Брита. Не знам дали е падало налягането, но не е преставала да пуска пара. Обаче в процеса на чистене започваше да бръжди.
Не ми харесаха хавлиите, някак не успях и да ги захвана стабилно. Може би по-удачно би било да се сложи тип чорап, като на малката четка. Ще накарам да ушият такава и ще ви споделя.
Честита покупка и дълго и безпроблемно ползване! Това с твърдостта на водата само не го разбрах - как я определяте колко е твърда тая вода? Embarassed Всички модели парочистачки ли трябва да се съобразяват с водата, която се ползва?
Виж целия пост
# 47
lina_babs, фабрично е настроена за най-висока твърдост (4 по тяхната скала). Тъй като ще слагам филтрирана вода, реших да я настроя на най-ниската твърдост - 1.
Въпросните кърпи в комплекта са абсолютно недостатъчни. Особено ако се чисти основно, прозорци и первази от външната страна и т.н.
Имах един омалял плюшено-хавлиен халат на децата. Нарязах си две парчета за подовата приставка със същия размер. Станаха перфектно.  Peace Само за малката четка ще занеса да ми ушият "чорапчета". Имам и доста микрофибърни кърпи, купувани от Джъмбо - и от тях ще си пригодя по-висок клас бърсалки.
Пробвах и на паркета (естествен) днес - остави го доста влажен. Вероятно не е добра идея да се минава често.
Моята парочистачка я купих от тук http://karcher-borotrade.com/bg/products/76.html Имат уж някакво намаление.

Като им видях цените на кърпите http://karcher-borotrade.com/bg/products/333.html - тъкани от златнички нишки изглеждат.  Whistling

Но ей на тази четка се зачудих. http://karcher-borotrade.com/bg/products/323.html
Виж целия пост
# 48
Относно последната четка - пише, че е за почистване на много мръсни повърхности като например печки, но в инструкцията на моята печка (електрическа със стъклокерамичен плот, на Горение) изрично е упоменато да не се чисти с парочистачка. А тъй като печката е любимият ми уред вкъщи, май ще предпочета да си я търкам с обезмаслител и да плакна, отколкото да съсипя покритието на фурната или друго нещо...
А иначе аз гледах същия сайт - там парочистачката май е на най-изгодна цена, но цифрите на аксесоарите към нея са убийствени #Crazy Мисля, че идеята ти за кърпи "направи си сам" е страхотна.
Виж целия пост
# 49
Аз моята фурна най-редовно я чистя с парочистачката, катлоните, които са керамични - също. Дори едно от нещата, заради които взех парочистачка бе именно фурната, защото не искам да използвам никакви химически препарати за нея. Не виждам с какво парочистачката може да увреди фурната - тя се нагрява при готвенто до много по-висока степен, няма как парочистачката да я надраска, за да се повреди покритието, единствено трябва да се обере мръсната вода, която се стича.
Виж целия пост
# 50
Аз моята фурна най-редовно я чистя с парочистачката, катлоните, които са керамични - също. Дори едно от нещата, заради които взех парочистачка бе именно фурната, защото не искам да използвам никакви химически препарати за нея. Не виждам с какво парочистачката може да увреди фурната - тя се нагрява при готвенто до много по-висока степен, няма как парочистачката да я надраска, за да се повреди покритието, единствено трябва да се обере мръсната вода, която се стича.

А с кой накрайник почистваш фурната?
Виж целия пост
# 51
ето с такъв накрайник по ъглите http://karcher-borotrade.com/bg/products/321.html
и с малката четка, която е към парочистачката за останалата част.
Виж целия пост
# 52
Аз моята фурна най-редовно я чистя с парочистачката, катлоните, които са керамични - също. Дори едно от нещата, заради които взех парочистачка бе именно фурната, защото не искам да използвам никакви химически препарати за нея. Не виждам с какво парочистачката може да увреди фурната - тя се нагрява при готвенто до много по-висока степен, няма как парочистачката да я надраска, за да се повреди покритието, единствено трябва да се обере мръсната вода, която се стича.
Оооо! Щом може да се чистят и плотът, и фурната е супер! Аз бях решила да не рискувам, защото в инструкциите на моята печка изрично е писано да не се прави, но щом сте пробвали и няма проблем, тогава още един плюс за покупка на парочистачка. С мъжа тези дни ще гледаме и се надявам да си купим.
Виж целия пост
# 53
Здравейте!  Simple Smile Използвате ли вашите парочистачки Керхер за освежаване на матраци и дивани? Добре ли се получава?

Към тези, които почистват стъкла - по-лесно и удобно ли ви се струва спрямо стандартното миене на прозорци?
Виж целия пост
# 54
Здравейте!  Simple Smile Използвате ли вашите парочистачки Керхер за освежаване на матраци и дивани? Добре ли се получава?

Към тези, които почистват стъкла - по-лесно и удобно ли ви се струва спрямо стандартното миене на прозорци?
Аз скоро си купих парочистачката и първото ми ползване е точно върху прозорците - нямам приставка за прозорци, а ползвах обикновената дюза за пара - минах с парата по прозореца и дограмата и след това изтърках хубаво с микрофибърна кърпа. Получи се. По принцип ги мия по същия начин, но ползвам препарат за стъкла, а сега мога да си го спестя. Усилието при мен е горе долу едно и също - като изключим, че търкам по-малко, защото парата разгражда мръсотията. Ти имаш ли закупена приставката за прозорци? С нея може и да е по-лесно, но аз се колебаех и на първо време реших да не я взимам и да пробвам самата парочистачка как чисти, а и ако мога да намеря отзиви точно за тази приставка, дали върши работа, че цената й ми се стори малко висока. Ако може някой, който я е ползвал да сподели мнение.
Мен също ме интересува, дали някой е пробвал върху дивани.
Виж целия пост
# 55
Аз имам приставката за прозорци. Купих я, когато си взех парочистачката. Честно казано не съм очарована.След като мина с нея, трябва да мина с вестник или парцал, защото остават мокри следи.
Виж целия пост
# 56
Аз имам приставката за прозорци. Купих я, когато си взех парочистачката. Честно казано не съм очарована.След като мина с нея, трябва да мина с вестник или парцал, защото остават мокри следи.
Ами аз като мина само с парата, стъклото се запотява и потича малко вода и също минавам с микрофибърна  кърпа, за да не остават следи и да подсуша... Мислех, че с приставката това няма да се налага, но очевидно не е така. newsm78
Виж целия пост
# 57
Остават едни линии по процорците от водата, така че според мен е напълно безсмислено да купуваш приставката.
Виж целия пост
# 58
Остават едни линии по процорците от водата, така че според мен е напълно безсмислено да купуваш приставката.
Да, май по-добре да не го правя.
А относно другите аксесоари, които се закупуват отделно към парочистачката (напр. мощната дюза с удължител, която се препоръчва основно за ъгли и фуги и др.), дали някой си е закупувал от тях и какви са отзивите ви?
Виж целия пост
# 59
Аз си я купих, след прочитане на мненията, тук. Четох, че чисти силно замърсени повърхности, но това не  е така. Ефекта който се постига е същият, като с третиране с добър препарат. Силно замърсени повърхности, няма как да ги изчисти. Отделно и парата е доста вредна, за хора който не понасят влага. За фугите е същото леко замърсени ги чисти, но силно не. Иначе за всекидневно почистване, освежаване и дезинфекциране е идеална.
Виж целия пост
# 60
heat_wave, мнението ми се препокрива с твоето... не бих казала, че разхода за тази покупка си заслужава и съпругът ми още ме осмива..
Виж целия пост
# 61
То и ММ ми се хили, но удоволствието е мое, не негово.
Нямам силно замърсени повърхности, защото я пускам през 2-3 дни в употреба.
Не съжалявам- доволна съм. Парата не ми влияе, прахта ме довършва...
В крайна сметка зависи и от вашите очаквания.
Виж целия пост
# 62
Записвам се да ви следя мненията и отзивите за парочистачката на Керхер. Честно казано и аз й се чудя от известно време насам, и ме спира и това че и място нямам много в къщи, а още един кашон, който не е сигурно колко активно ще ползвам ме притеснява. Мен ми е интересно при душ кабини помага ли? Или под почистване в баня имате основни в предвид фуги и плочки?
Ние сме с душ кабина и този варовик по вратите ме съсипва, отделно ъглите от силикона започнаха да потъмняват, а миналата година я сменяхме душ кабината. И ми е интересно Керхер помага ли в този случай Simple Smile
Виж целия пост
# 63
Аз чистя душ кабината с парочистачката. Около ъглите използвам маликя кръгъл накрайник, а за самите стъкла - накрайника с парцала. Мърсотията пада много лесно.
Виж целия пост
# 64
https://www.amazon.de/K%C3%A4rcher-SC-steam-cleaners-Cylinder/dp … =k%C3%A4rcher+sc4

Имайте предвид, че цените в Амазон се качват и спадат, така че проследете кога ви е изгодно да я купите.
Виж целия пост
# 65
Здравейте знае ли някой дали мога да почиствам детски гумен пъзел за под, този с буквичките и цифрите с парочистачка Керхер sc 1020?  Има ли опасност според вас да го разваля?
Виж целия пост
# 66
Здравейте!

И аз съм на вълна избор на парочистачка. Имате ли мнение за Karcher SC3?

А този тип дали са добри? Те ми изглеждат по-удобни и компактни, но дали вършат добра работа като Керхер-а?
 



Виж целия пост
# 67
Здравейте!

И аз съм на вълна избор на парочистачка. Имате ли мнение за Karcher SC3?

А този тип дали са добри? Те ми изглеждат по-удобни и компактни, но дали вършат добра работа като Керхер-а?
 


Когато избирах парочистачка, от два магазина ми казаха, че SC3 е най-неудачният избор. Работили на принципа на проточен бойлер (каквото и да значи това : ) ), налягането бързо падало, съответно парата намалява и са неефективни. Така, че ми препоръчаха или по-базови модел или по-високи клас SC 4


Виж целия пост
# 68
Благодаря, Edora!  bouquet
Виж целия пост
# 69
Момичета, когато чистите печките с малката четка поставяте ли отгоре хавлиена или микрофибърна кърпа, ако не се поставя четката не се ли захабява супер бързо и да трябва да се купува нова?
Виж целия пост
# 70
Някой с отзиви за http://karclean.bg/bg/product/58.html ?
Виж целия пост
# 71
Здравейте като гледам има много домакини ,които ползват парочистачката искам да попитам преди да я използвате трябва ли да сте измели пода и примерно рафтове могат ли да се почистват.мерси
Виж целия пост
# 72
Здравейте като гледам има много домакини ,които ползват парочистачката искам да попитам преди да я използвате трябва ли да сте измели пода и примерно рафтове могат ли да се почистват.мерси
Първо пускам прахосмукачка и след това минавам с парочистачката - тя не събира боклучета от пода, а само мие и дезинфекцира. За рафтове не съм я ползвала - тях си ги чистя с влажна кърпа от прах и толкова.

Най-добра работа парочистачката ми върши за миене на плочките в коридора и кухнята, за почистване на кухненските плотове и за банята. За фугите на плочките направо се родих - преди ги чистех с четка за зъби и мноооого търкане. Сега само минавам по фугите с четката на парочистачката и готово!
Виж целия пост
# 73
Здравейте като гледам има много домакини ,които ползват парочистачката искам да попитам преди да я използвате трябва ли да сте измели пода и примерно рафтове могат ли да се почистват.мерси
Първо пускам прахосмукачка и след това минавам с парочистачката - тя не събира боклучета от пода, а само мие и дезинфекцира. За рафтове не съм я ползвала - тях си ги чистя с влажна кърпа от прах и толкова.

Най-добра работа парочистачката ми върши за миене на плочките в коридора и кухнята, за почистване на кухненските плотове и за банята. За фугите на плочките направо се родих - преди ги чистех с четка за зъби и мноооого търкане. Сега само минавам по фугите с четката на парочистачката и готово!

благодаря,питам понеже имаме котка и тя постоянно се скубе и всичко е в косми,тъкмо мина с прахосмукачката и то е все едно.лесно ли се използва,заслужава ли си парите,прозорците и дивана как  се чистят.
Виж целия пост
# 74

благодаря,питам понеже имаме котка и тя постоянно се скубе и всичко е в косми,тъкмо мина с прахосмукачката и то е все едно.лесно ли се използва,заслужава ли си парите,прозорците и дивана как  се чистят.

Ако първо минаваш с прахосмукачката и после с парочистачката, ще е супер! Тъкмо ще дезинфекцира, а щом имате дом. любимец това е по-добрият вариант и за вас, и за него вместо да миете пода с вода и някакъв препарат за дезинфекция, който може да не му понесе на котето (моят дом. любимец някога ближеше плочките и се чудех как да чистя и колко пъти да плакна след препарата, та да не остане нещо по пода и да не го натровя... ) Нямам дюзата за прозорци, но съм пробвала само със струята да навлажня прозореца и после го мия по стандартния начин - с гумен накрайник и микрофибърна кърпа. Идеята е да избегна препарата за прозорци, получава се. По принцип за хора с алергии като мен, които искат да сведат до минимум химията за почистване в кухнята, банята и подовете мисля, че си струва да имат парочистачка. За тапицерии на столове и дивани не съм я ползвала. Ако някой има инфо  и мен ме интересува, дали има ефект. newsm78
Виж целия пост
# 75
Аз съм я ползвала за късокосмест килим - не знам колко почиства, но след няколко минавания изглежда като почти нов, цветовете искрят / моят е черно и бяло /.
Да попитам на свой ред - за ламинат ползвате ли я? И има ли значение е?
Виж целия пост
# 76
Кожени мебели чистите ли с парочистачката?
Виж целия пост
# 77
Аз - не, дори мисля, че е неразумно.  Simple Smile
Виж целия пост
# 78

Да попитам на свой ред - за ламинат ползвате ли я? И има ли значение е?

Не съм пробвала върху ламината, защото се притеснявам от високата температура да не се увреди (аз съм си бъзлива и не искам да рискувам), но някъде бях чела (незнам, дали беше в тази тема), че други момичета си го чистят с парочистачка и няма проблем.
Виж целия пост
# 79
Аз редовно след прахосмукачка минавам ламината с парочистачката . За трите години от както го правя няма никакво поражение върху ламината. Мокетен килим и дивана съм парочистила два ,три пъти и според мен просто ги освежава ,но чак да блестят като нови – не / за разлика от мебелите/.
Виж целия пост
# 80
момичета след дълго мислене,си взех парочистачката жалко че нямам много време да изчистя всичко,но пък това което изчистих уау......без грешка,тва което съм мислила за чисто не беше баш чисто  Simple Smile Simple Smile Simple Smile
Виж целия пост
# 81
момичета след дълго мислене,си взех парочистачката жалко че нямам много време да изчистя всичко,но пък това което изчистих уау......без грешка,тва което съм мислила за чисто не беше баш чисто  Simple Smile Simple Smile Simple Smile

Честито ! Дълго и безпроблемно да ти служи ! Сигурна съм ,че ще ти е верен помощник ...
Виж целия пост
# 82
момичета след дълго мислене,си взех парочистачката жалко че нямам много време да изчистя всичко,но пък това което изчистих уау......без грешка,тва което съм мислила за чисто не беше баш чисто  Simple Smile Simple Smile Simple Smile

Честито ! Дълго и безпроблемно да ти служи ! Сигурна съм ,че ще ти е верен помощник ...
дано,взела съм си дюзата за прозорци
Виж целия пост
# 83

 дано,взела съм си дюзата за прозорци
[/quote]
Пиши, моля те като я пробваш, дали си доволна. Много се чудех да я купя ли или не, реших да изчакам и първо да пробвам парочистачката, от която се оказа, че съм много доволна и сега още се чудя за дюзата за прозорци... Rolling Eyes
Виж целия пост
# 84
Дюза за прозорци? Ако става въпрос за приставка за чистене на прозорци / като четка / не си заслужава. Тече вода, оставя черти и общо взето не може да се почисти само с нея.
Виж целия пост
# 85
Аз чистя ламината в къщи с парочистачката, на по-слаба степен. Досега нямам поражения. Килимите също преминавам и съм доволна.
Да уточня, че моята парочистачка не е Керхер, когато избирах, не видях Керхер да имат тъй наречените "глайдери" (приставки за по-лесно плъзгане) за килими (в къщи сме основно с килими) и избрах друг бранд.
Виж целия пост
# 86
Продавачът, от който купих моята парочистачка каза, че си е съсипал неговия ламинат с такава. Аз лично не я ползвам за ламинат..
Виж целия пост
# 87
Момичета доста се замислям за тази парочисатчка, но може ли да ми дадете повече инфо:
Към този модел има ли накрайник за фугите, както и др. в демото в сайта виждам че аксесоарите са с отделни цени....
Чистите ли си фурните ????
И какви аксесоари са в комплекта, достатъчни ли са ви...
И дали е подходяща за чистене ако у дома ММ има проблеми с белите дробове. То смятам, че препаратите никак не са полезни. Но да не му навредя докато чистя...
Иноск дали чисти и как. Изобщо колко често я ползвате?


Виж целия пост
# 88
Момичета доста се замислям за тази парочисатчка, но може ли да ми дадете повече инфо:
Към този модел има ли накрайник за фугите, както и др. в демото в сайта виждам че аксесоарите са с отделни цени....
Чистите ли си фурните ????
И какви аксесоари са в комплекта, достатъчни ли са ви...
И дали е подходяща за чистене ако у дома ММ има проблеми с белите дробове. То смятам, че препаратите никак не са полезни. Но да не му навредя докато чистя...
Иноск дали чисти и как. Изобщо колко често я ползвате?



Аз съм с астма + алергии и купих парочистачката точно защото ми се отразяваше много зле дишането на препаратите докато чистя. С нея мия и дезинфекцирам основно кухненските плотове и шкафове (отвън), плочките на пода в коридора, фугите (направо се родих - преди клечах с часове с една четка за зъби и препарат, а после едно плакнене...) и в банята. Лошото е, че при чистене отделя много пара, но пак дишам по-лесно и не ме дразни толкова, колкото вдишването на някои препарати от които направо се задушавам. Решението на проблема обаче е много лесно - отваряш широко прозорците (сега зимата не е много оферта това, но... Mr. Green). С две думи аз съм доволна. Аксесоарите в комплекта може би зависят от модела, незнам. На мен лично не ми стига една кърпа за чистене на пода, но ползвам допълнително стари микрофибърни или хавлиени кърпи с подходящ размер и става, че то допълнителните им аксесоари са направо златни #Cussing out  Иначе си чистиш толкова често, колкото прецениш.
Виж целия пост
# 89
natnikol2, мисля, че няма проблем за мъжа ти, особено ако не е в стаята, докато чистиш.
Доколкото си спомням, накрайниците за фуги се купуват отделно. Иначе и аз съм много доволан как чисти фугите. Абсорбаторът ни е инокс и го почиствам с парочистачката, фурната също почиствам с нея.
Виж целия пост
# 90
Здравейте,може ли някой да ми каже каква е разликата между sc 1020 и sc 2 Предстои ми закупуване на парочистачка  но не мога да реша каква да си купя,.Спряла съм се на sc 1020 ,но не мога да разбера защо описанието на sc2 е същото а парите са повече Thinking.Ако е по мощна а малко по скъпа да си взема нея.Мерси  Simple Smileпредварително.
Виж целия пост
# 91
Здравей, днес бях в магазина им на К.Величков. Там ми казаха, че няма разлика, същата била имат CS2.
Вече не пишели др. Цифри.
Попитах ги за цената на която съм ги видяла в сайта 198 лв.
Казаха, че и в магазина мога да я закупя на същата цена. Независимо , че имаше етикет 249.лв
И дюзата за фуги е с отделна цена. Още към 20 лв.
Дано съм била полезна...
Виж целия пост
# 92
Сега влезнах в сайта да погледна разликите в моделите...
sc1020е 3.2 бара налягане,
А sc2е 3 бара....
Виж целия пост
# 93
Някой може ли да сподели ако има sc2, доволен ли е?
Виж целия пост
# 94
Момичета да се похваля, днес взехме cs2.
Пробвах вече, ....но  вечерта не мога да видя толкова добре резултата.
Минах огледалата на гардероба- идеално.ламината добре...утре другите....
Виж целия пост
# 95
Благодаря на всички които ми отговориха.Нямах време да пиша по рано.Купих sc2 страхотна е.Е не е вълшебна пръчица но с доста неща се справя и дезинфекцира.Всичко след нея направо скърца от чистота.Чистя с нея всичко което може да понесе гореща вода.С ламината съм малко по внимателна.
Виж целия пост
# 96
Момичета, чистили ли сте латекс стени или таван?
ако да , споделете какви са резултатите
Виж целия пост
# 97
Благодаря на всички които ми отговориха.Нямах време да пиша по рано.Купих sc2 страхотна е.Е не е вълшебна пръчица но с доста неща се справя и дезинфекцира.Всичко след нея направо скърца от чистота.Чистя с нея всичко което може да понесе гореща вода.С ламината съм малко по внимателна.

радвам се за теб, и аз си я взех. Доволна съм.... сподели какво си чистила с нея...
Виж целия пост
# 98
Момичета, чистили ли сте латекс стени или таван?
ако да , споделете какви са резултатите


имам позната, която твърди, че успява да почисти с нея стени с латекс...
Ако решиш пробвай на малък участък със слаба струя...
Виж целия пост
# 99
Бих желала да получа мнение от някой, който използва такава парочистачка. Сега е на промоция в Метро и много се замислям дали да не я купя. Но не искам да е поредният уред, който ми пълни шкафовете
когато я купувах си мислех колко много ще я ползвам.... прецени дали си работеща и колко време може да отделяш през почивните си дни за по основно чистене....никак не съм мързелива, но нямам такова свободно време, моята я продадох на приятелка, която искаше да си купи... сега съм поръчала робот прахосмукачка за всекидневно поддържане на пода.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия